Plakát k filmu: Steve Jobs

Steve Jobs Steve Jobs

dokina.cz
7,5

Premiéra 12. 11. 2015
USA, 2015, 122 min

Žánr:
drama
Režie:
Danny Boyle | celý štáb
Hrají:
Michael Fassbender, Kate Winslet, Seth Rogen | všichni herci

Setkání tří výjimečných mužů vyústilo ve výjimečný film o jiném výjimečném muži. Originální režisér Danny Boyle, jeden z nejlepších scenáristů současnosti Aaron Sorkin a obřím talentem obdařený herec Michael Fassbender společně natočili životopisné drama o největším počítačovém vizionáři naší doby.

Na filmu Steve Jobs je fascinující především to, že nemusíte rozeznat Apple od Microsoftu, aby vás příběh téhle mimořádné osobnosti pohltil. Klíč ke skvělému životopisnému filmu vězí v originálním přístupu. Forman se v Amadeovi na Mozarta díval očima jeho souputníka Salieriho, Danny Boyle sleduje Stevea Jobse ze zákulisí. Doslova.

Film se odehrává během vyhrocených momentů před zahájením klíčových Jobsových prezentací, které měnily dějiny, a to nejen počítačové. Poprvé Jobse potkáváme v polovině osmdesátých let, kdy na trh uvedl Macintosh. Od prvních minut utvrzuje diváky v tom, že legendy o jeho asociálnosti a nesnesitelnosti nelhaly. Je to monstrum, které šikanuje své podřízené za neplnění nesplnitelných příkazů, ponižuje matku (Katherine Waterston) své dcery, jejíž otcovství přes soudní rozhodnutí neuznává, do krve se hádá se svou pravou rukou Joannou Hoffmanovou (Kate Winslet), dokud nedosáhne svého. S ubíhajícími minutami se však z jednorozměrného psychopata stává mnohovrstevná osobnost, kterou budou diváci chápat, obdivovat, ale samozřejmě také nenávidět. Asi jako každou výjimečnou lidskou bytost, která viděla o kus dál, než všichni ostatní.

„Doufám, že až diváci náš film uvidí, uvědomí si, jak moc se změnil svět díky neskutečnému nasazení, vášni a inteligenci jednoho člověka, a ocení, jakou osobní oběť musel přinést. Tenhle génius se lidskou bytostí stane vlastně až ve chvíli, kdy si sám uvědomí, že ani on rozhodně není dokonalý,“ říká režisér Danny Boyle.

Setkání tří výjimečných mužů vyústilo ve výjimečný film o jiném výjimečném muži. Originální režisér Danny Boyle, jeden z nejlepších scenáristů současnosti Aaron Sorkin a obřím ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 3 hlasů

Recenze filmu Steve Jobs

 • Recenze Steve Jobs na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

 • Recenze Steve Jobs na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Nedlouho po filmu Jobs přichází další snímek na toto téma. Tentokrát z pera Aarona Sorkina ( The Social Network ) a v režii Dannyho Boylea ( Sunshine , Milionář z chatrče ). S Michaelem Fassbenderem v hlavní roli. Film má zajímavou strukturu. S výjimkou pár minut flashbacků pozůstává ze tří "jednání", která se všechna odehrávají v zákulisí nějaké zásadní prezentace Stevea Jobse. V roce 1984 jde o uvedení Macintoshe, v roce 1988 o uvedení NeXTu a v roce 1998 o uvedení iMacu. Všechna "jednání" probíhají v reálném čase, končí okamžikem, kdy Jobs vchází na jeviště, a ve všech se objevují tytéž postavy: Jeho asistenka a šéfka marketingu Joanna (Kate Winsletová), jeho dcera, manželka, Steve Wozniak (Seth Rogen) nebo John Sculley z Applu (Jeff Daniels). Film Steve Jobs se hrozně snaží být něčím, jako byl Fincherův film The Social Network . A rozhodně by mi to tak připadalo i kdybych netušil, že mají stejného scenáristu. V neprospěch Stevea Jobse ale hraje několik faktorů:

 • Recenze Steve Jobs na iDnes

  Recenze iDnes 80

  Michael Fassbender má k vnější podobě hrdiny díla Steve Jobs možná dál než jeho kolega Ashton Kutcher v předloňském snímku Jobs. Ale podstatné je, že Fassbender hraje líp a v lepším filmu.

 • Recenze Steve Jobs na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  Pokud to byl záměr, ukázat Steva Jobse, jako člověka, i s jeho zápornými stránkami, pak ho bylo docíleno elegantně. Zejména proto, že nepopudí ty, kteří se k jeho „kultu“ řadí a nejsou schopni jej kriticky vnímat. Pro ty, kteří jej dokáží vnímat realisticky, je životopisné drama kromě oslavy arogance i filmem o člověku, jež změnil svět.

 • Recenze Steve Jobs na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  O vizionáři a zakladateli firmy Apple Stevu Jobsovi vzniklo už několik filmů, přičemž nejznámější z nich je asi jOBS z roku 2013 v hlavní roli s Ashtonem Kutcherem. Jeho přijetí u diváků a kritiky bylo ale spíš vlažné a odvíjelo se od toho, že snímek představoval víceméně standardní životopis, který svého hlavního hrdinu, byť mírně nesympatického a asociálního, stavěl obdivně na piedestal coby génia a guru moderních technologiích. Nehledě na to, že scénář nebyl nic moc a Ashton Kutcher, jakkoli se snažil, náročnou roli prostě neutáhl.

 • Recenze Steve Jobs na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 80

  Pár herců, proudy slov a jedna známá osobnost dávají dohromady hladce jeden z nejlepších filmů letošního roku.

 • Recenze Steve Jobs na Total film

  Recenze Total film 90

  Steve Jobs (USA, 2015) Filmová "trojaktovka" vynikající svou formou, hereckými výkony i režií. Perfektní scénář Aarona Sorkina potvrzuje jeho místo na piedestalu této profese. Nekompromisní zaměření na drobné nuance Jobsovy povahy, to bylo jednoznačně to nejlepší, na čem Sorkin svou práci mohl postavit.

Související články k filmu Steve Jobs

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Steve Jobs - recenze dalšího životopisného filmu o stvořiteli iPhonu

  Steve Jobs - recenze dalšího životopisného filmu o stvořiteli iPhonu

  8. 11. 2015 21:30 Nedlouho po filmu Jobs přichází další snímek na toto téma. Tentokrát z pera Aarona Sorkina (The Social Network) a v režii Dannyho Boylea (Sunshine, Milionář z chatrče). S Michaelem Fassbenderem v hlavní roli.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 9 filmů, které budou (možná) soutěžit o příštího Oscara

  9 filmů, které budou (možná) soutěžit o příštího Oscara

  6. 11. 2015 23:08 Do vyhlášení oscarových nominací za rok 2015 zbývají necelé tři měsíce, již nyní lze však uzavírat sázky, které filmy se procpou mezi několikero vyvolený – a který z nich si sáhne na cenu nejvyšší. Část snímků, které budou tvořit filmový odkaz roku 2015, již došlo české premiéry, jiné k nám dorazí až po přelomu roku. I tento rok nás čeká přemíra životopisných trháků, které však paradoxně zvyšují šanci, že vyhraje někdo docela odlišný.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Spoluzakladatel firmy Apple Steve Wozniak okomentoval film Steve Jobs

  Spoluzakladatel firmy Apple Steve Wozniak okomentoval film Steve Jobs

  13. 10. 2015 23:30 Steve Wozniak už viděl očekávaný životopisný film o Stevu Jobsovi a samozřejmě jej okomentoval. Budete překvapeni, ale vlastně to pro režiséra Dannyho Boyla a herce Michaela Fassbendera nedopadlo špatně.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.