Plakát k filmu: Šťastný Lazzaro Premiéra

Šťastný Lazzaro Lazzaro felice

dokina.cz
7,7

Premiéra 14. 3. 2019
Francie, Německo, Itálie, Švýcarsko, 2018, 125 min, od 12 let

Žánr:
drama
Režie:
Alice Rohrwacher | celý štáb
Hrají:
Alba Rohrwacher, Davide Denci, Daria Deflorian, Daria Pascal Attolini, Elisabetta Rocchetti, Nicoletta Braschi | všichni herci

Lazzaro je mladík tak dobrosrdečný, až se některým lidem zdá prostý. V odlehlé části Itálie spolu s dalšími sedláky obdělává tabáková pole. Život mu změní setkání s bohémským a nihilistickým šlechticem Tancredim, který požádá Lazzara o pomoc s organizací vlastního únosu. Nepravděpodobné přátelství vyústí v magickou cestu časem a prostorem. Poprvé v životě se Lazzaro ocitá ve velkém městě, jako střípek ztracené minulosti uprostřed moderního světa.

Lazzaro je mladík tak dobrosrdečný, až se některým lidem zdá prostý. V odlehlé části Itálie spolu s dalšími sedláky obdělává tabáková pole. Život mu změní setkání s bohémským a ... celý popis


Mediadesk
Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Šťastný Lazzaro

 • Recenze Šťastný Lazzaro na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Italský koprodukční film Šťastný Lazzaro režisérky a scenáristky Alice Rohrwacher (Zázraky) soutěžil loni na festivalu v Cannes, kde získal ocenění za nejlepší scénář. Jde o pozoruhodnou směs realistického sociálního dramatu a víceúrovňového podobenství s prvky magického realismu, která je uprostřed zřetelně rozdělena na dvě části, jež na sebe sice dějově i myšlenkově navazují (dohromady vyprávějí jeden příběh a vystupují v nich tytéž postavy), ale jinak se od sebe zásadně odlišují – mimo jiné se každá z nich odehrává v jiné době a v jiné lokaci.

 • Recenze Šťastný Lazzaro na Total film

  Recenze Total film 78

  Šťastný Lazzaro (2018) Režisérka svůj snímek popisuje jako bajku, kterou natočila na klasický 16 mm film. To je jen další, byť formální nit, která diváka vede k tomu, aby Šťastný Lazzaro ještě umocnil v divákovi nostalgický pocit díky bohatým odkazům na neorealistická klasická díla. Vede se jí probudit příběhem i pocit těžko uchopitelné posvátnosti, odolnosti a víry. Ano, je to malý zázrak tenhle snímek - pro všechny, kdo mu dají šanci a budou chtít rozumět.

Související články k filmu Šťastný Lazzaro

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.