Plakát k filmu: Star Trek: Do neznáma

Star Trek: Do neznáma Star Trek Beyond

dokina.cz
7,2

Premiéra 18. 8. 2016
USA, 2016, 120 min, od 12 let

Žánr:
akční, sci-fi
Režie:
Justin Lin | celý štáb
Hrají:
Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana | všichni herci

Za hranice známého vesmíru. Právě tam se vydává posádka lodi Enterprise v pokračování legendárního Star Treku. Spolu s nimi se tam vydal i „otec“ reinkarnované série J. J. Abrams, který dobrovolně předal režijní kormidlo kolegovi Justinu Linovi a spokojil se s rolí producenta. Kromě Lina, jenž je podepsaný pod nejúspěšnějšími díly série Rychle a zběsile, možná překvapí i jméno autora scénáře, jímž je skvělý britský komik Simon Pegg, jenž v sérii zároveň hraje Scottyho, hlavního inženýra Enterprise.

„Rozhodně jsem nepsal komedii,“ uklidňuje Pegg. „Humor ve scénáři vyplývá z rozdílných charakterů postav, především mezi trojicí Kirk, Spock a doktor McCoy to v tomhle směru dost jiskří. Velkým filmovým eposům většinou spíš ubližuje, když se berou moc vážně.“ A tohle říká člověk, který v díle s podtitulem Do neznáma nechal zničit celou loď Enterprise, její posádku rozprášil do všech koutů a část dokonce uvrhnul do zajetí. Tenhle velmi depresivní vývoj příběhu je důsledkem ambiciózní mise, v níž Federace vyšle Enterprise rozšířit hranice dosud známého vesmíru. Hned za nimi totiž číhá hrozba mocnější a větší než všechna protivenství, na která Kirk a jeho posádka dosud narazili. I když je první střet s Khanem a jeho vyspělými technologiemi úplně zdecimuje, budou se muset bleskurychle vzchopit. Jejich přemožitel má zálusk na celou Federaci a ta nemá bez Kirka sebemenší šanci.

Odvážné zkoumání neznámých světů není jen hlavním tématem příběhu nového Star Treku, ale provázelo i jeho natáčení. „Když jsme se poprvé sešli se scenáristy, rychle jsme se shodli na tom, že se odmítáme vydat bezpečnou cestou, tedy pokračovat v tom, co úspěšně zafungovalo minule. Základem příběhu je sice startrekovská DNA, ale od ní se skutečně odrážíme do neznáma,“ slibuje režisér Justin Lin.

Za hranice známého vesmíru. Právě tam se vydává posádka lodi Enterprise v pokračování legendárního Star Treku. Spolu s nimi se tam vydal i „otec“ reinkarnované série J. J. Abrams, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 5 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Star Trek: Do neznáma

 • Recenze Star Trek: Do neznáma na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Prudká změna stylu a konečně výprava do vzdálenějších zákoutí vesmíru. Star Trek si v Linově gardu hraje na rychlé a zběsilé futuretro a může se opřít nejen o tradiční blockbusterové atrakce, ale hlavně o skvěle sehranou posádku. Není tak "sofistikovaný" jako první dva filmy, ale dohání to ve všech ostatních ohledech. A kdo ví, seriálovým pamětníkům možná sedne ze všech nejvíc.

 • Recenze Star Trek: Do neznáma na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Mno, zase se objeví nějaké nečekané nebezpečí, Enterprise je zase na cucky, posádka je rozprášena a musí se dát dohromady a zase společně porazit nečekané nebezpečí a dokázat, že v jednotě je síla. Už dlouho před premiérou se objevily obavy, co s touto sérií provede režisér Justin Lin (který natočil několik novějších dílů Rychle a zběsile ). Objevovaly se znepokojivě ne-startrekovské a schizofrenní plakáty a trailery.

 • Recenze Star Trek: Do neznáma na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Divácky přívětivé akční sci-fi se snaží být možná až příliš srozumitelné a stravitelné. Stále excelující herecké obsazení a více vtípků nám to ale vynahradí, stejně jako nová sympatická postava Jaylah a spousta skvělé akce. Nečekejte hluboký obohacující filmový zážitek, ale dobrou zábavu, a pak zklamaní prostě nebudete.

Související články k filmu Star Trek: Do neznáma

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Star Trek: Do neznáma - recenze

  Star Trek: Do neznáma - recenze

  19. 8. 2016 08:00 Mno, zase se objeví nějaké nečekané nebezpečí, Enterprise je zase na cucky, posádka je rozprášena a musí se dát dohromady a zase společně porazit nečekané nebezpečí a dokázat, že v jednotě je síla.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Nový život strašidel a pochybný byznys

  Filmové premiéry: Nový život strašidel a pochybný byznys

  17. 8. 2016 10:00 Strašidla v boji s úředním šimlem, posádka lodi Enterprise na své další cestě a příběh dvou přátel zapletených do pochybného a nebezpečného byznysu. Ve 32. týdnu tohoto roku se můžeme těšit na 3 filmové premiéry.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nejvýdělečnější filmy roku 2016? Star Trek, X-Meni a nový Den nezávislosti

  Nejvýdělečnější filmy roku 2016? Star Trek, X-Meni a nový Den nezávislosti

  3. 1. 2016 09:00 Jaké budou nejvýdělečnější filmy roku 2016? Přesná čísla samozřejmě nemáme, nejsme věštci, ale některé zahraniční servery už bez skrupulí odhadují hrubé tržby největších filmových hitů. Zkusili jsme to tedy také a vyšlo nám, že příští rok si některá hollywoodská studia namastí pořádně kapsy.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.