Plakát k filmu: Stáhni mě do pekla

Stáhni mě do pekla Drag me to Hell

dokina.cz
7,6

Premiéra 18. 6. 2009
USA, 2009, 99 min

Žánr:
thriller, horor
Režie:
Sam Raimi | celý štáb
Hrají:
Alison Lohman, Justin Long, Jessica Lucas | všichni herci

Hororový veterán Sam Raimi je zpět! Poté, co převedl na filmová plátna slavnou komiksovou postavu Spider-Man a udělal z ní miliardovou trilogii, vrací se ke svým kořenům. Ke kultovním filmům Evil Dead (1981) a Armáda temnot (1992), které se dodnes umísťují na předních příčkách žebříčků nejlepších hororů všech dob a jsou populární nejenom mezi režisérovými fanoušky.

Sam Raimi patří po Spider-Manovi k největším jménům Hollywoodu. Proto měl při Stáhni mě do pekla volnou ruku a neomezený rozpočet. Podle prvních ohlasů se jeho návrat k hororu odehrává ve velkém stylu. Napětí graduje, démoničtí pronásledovatelé jsou dostatečně odporní, nadpřirozené události patřičně krvavé a strašidelné.

Hororový příběh filmu Stáhni mě do pekla si pohrává s myšlenkou, že nakrknout starou cikánskou čarodějnici se nevyplácí. Mladá bankovní úřednice Christine (Alison Lohman) se pokouší jedné takové pomoct s nesplácenou hypotékou. Nadřízený však její snahu stopne, aniž by věděl, jaké následky to pro Christine bude mít – smrtící kletbu! Od této chvíle začíná zběsilá snaha mladé dívky o záchranu své duše, po které se sápou pekelné spáry staré čarodějnice.

Hororový veterán Sam Raimi je zpět! Poté, co převedl na filmová plátna slavnou komiksovou postavu Spider-Man a udělal z ní miliardovou trilogii, vrací se ke svým kořenům. Ke ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 818 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 59.00 CZK Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Stáhni mě do pekla

  • Recenze Stáhni mě do pekla na fffilm

    Recenze fffilm 80

    Christine (Alison Lohmanová) pracuje v bance. Jednou odmítne staré cikánce odložit splátky a ta ji za to prokleje. Kozlovitý démon Lamia ji bude tři dny strašit a pak ji stáhne do pekla! Film napsal a režíroval Sam Raimi a poprvé od prvního Spider-Mana to vypadá, že se při natáčení zase jednou pořádně bavil (a bavil se asi ještě víc než u prvního Spider-Mana , protože Stáhni mě do pekla bylo asi 10x lacinější a měl ho zcela ve svých rukou). Nejúžasnější na extrémních scénách Stáhni mě do pekla je to, jak jsou strašidelné a nechutné a přitom současně strašně legrační ! A tím myslím i věci, o kterých bych si v životě nemyslel, že mohou být natočeny legračně - například krev stříkající proudem z nosu nebo čerstvě zabité koťátko! A myslím opravdu současně , takže jsem se nejednou přistihl, že se mi skoro chce zvracet, ale přitom jsem se smál tak, až jsem se dusil. Já jsem ale zvrácený a líbil se mi Evil Dead 2 a 3 . Ale překvapilo mě, že se na novinářské projekci velmi hlasitě smáli i novináři, kteří rozhodně nepatří k fanouškům hororů (a při tom smíchu si zakrývali oči). A nakonec jsme všichni byli hrozně spokojení a osvěžení, i když se konec rozhodně nedá označit za "happyend". Taková filmová atmosféra je vskutku unikátní a to, že se jí Raimimu daří vyvolat v mnoha a mnoha scénách, je důkazem toho, že je opravdu výborný režisér. A výše zmíněné extrémní scény rozhodně nejsou ve filmu od začátkou do konce. Je mezi nimi mnoho dialogů a normálních scén, které jsou také dobře zahrané a zrežírované, tudíž vtipné, smysluplné a pohánějící děj dopředu. Námět a scénář jsou pochopitelně naprosto béčkové, spíš céčkové (což tvůrci samozřejmě přiznávají a film je uvozen starým logem Universalu z 80. let), triky jsou laciné a místy až směšné. Raimi používá strašidelné střihy a kamerové triky, které byly inovativní v sedmdesátých letech, ale současně si z nich dělá legraci a vystraší nás o to víc tím, že občas něco natočí úplně jinak, než se to tehdá točilo. Pokud jste fanoušci raného díla Raimiho nebo Petera Jacksona, Stáhni mě do pekla je to nejlepší, co vás mohlo potkat. Nepamatuji si, že by se něco podobného za posledních 5 - 10 let v normální distribuci objevilo. P.S: Speciální bonus za tatara jménem Miloš, který se stane posedlým Lamiou a začne na Christine řvát "Hříšnice! Hříšnice! Přišel tvůj čas!", a to v češtině !

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.