Plakát k filmu: Spolu to dáme

Spolu to dáme This Crazy Heart

dokina.cz
6,8

Premiéra 13. 9. 2018
Německo, 2017, 104 min, od 15 let

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Marc Rothemund | celý štáb
Hrají:
Judith Kernke, Tesha Moon Krieg, Bruno Sauter, Lu Bischoff, Kim Girschner, Coco Möller | všichni herci

Po další divoké pařbě zaparkuje zbohatlický floutek a playboy Lenny svojí káru jen těsně vedle garáže, hned na dně napuštěného bazénu. A tátovi dojde trpělivost. Konec flákání, konec utrácení, konec toho být naprostý budižkničemu. Lenny se musí začít starat o patnáctiletého Davida s těžce nemocným srdcem, kterému podle lékařů zbývá pár měsíců života. David žije v sanatoriu a kromě operací toho vlastně moc nepoznal. V jeden moment se tak střetnou dva naprosto rozdílné světy, svět klubů, mejdanů, alkoholu a krásných holek se světem nemocnice, léků a operačních sálů. S tím druhým světem si ale Lenny moc starostí nedělá a začne se o Davida starat tak, jak prostě umí.

„Jste bezstarostný ignorant a egomaniak. To je pro těžce nemocného kluka ideální,“ slyší od krásné lékařky. Rozhodne se, že to spolu dají a že si David musí užít, dokud to jde. Ukrást auto, jít na striptýz, do klubu, prostě jen nakupovat blbosti. A pak si David přeje, že by se chtěl zamilovat do nějaké holky. To je velký oříšek, ale nečekané kamarádství už je tak pevné, že začnou pracovat i na tom. Když se s někým stanete opravdoví kámoši, nese to sebou i jeden závazek – Spolu to dáme. A na plno, jako kdyby už nemělo být žádné zítra . . což se ostatně může opravdu stát.

Po další divoké pařbě zaparkuje zbohatlický floutek a playboy Lenny svojí káru jen těsně vedle garáže, hned na dně napuštěného bazénu. A tátovi dojde trpělivost. Konec flákání, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Spolu to dáme

 • Recenze Spolu to dáme na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Spolu to dáme už v synopsi slibuje dojemný příběh a vtipného rebela Lennyho. Dobře, čekáme opět něco na způsob Fakjů pane učiteli, kdy by Němci založili nový důl zlata, co by kamenem dohodil od toho starého. První minuty filmu tomu opravdu nasvědčují, o co větší je pak náš úžas, když zjistíme, že Spolu to dáme vlastně není vůbec špatný snímek. Opravdu přináší do sálu zábavu, ale i pohnutí nad osudy nevyléčitelných dětí a radost ze síly přátelství mezi dospělým mužem a pubertálním chlapcem. A protože příběh natolik zaujme, lze opomenout i skutečnost, že zvukař párkrát asi usnul na tlačítku volume.

 • Recenze Spolu to dáme na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Oč blíže krouží smrt, o to vydatněji by se měl vychutnávat život; dokud to jde. Myšlenka, která zrodila slavné tituly Než si pro nás přijde či Klepání na nebeskou bránu, vévodí i novince kin Spolu to dáme, na niž v Německu přišlo na dva miliony diváků.

 • Recenze Spolu to dáme na Total film

  Recenze Total film 65

  Spolu to dáme (2018) Příjemná komediální jednohubka, která neurazí, slabší povahy dokonce dojme. Ale nezanechá výraznou stopu v paměti.

Související články k filmu Spolu to dáme

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.