Plakát k filmu: Spider-Man: Paralelní světy 3D

Spider-Man: Paralelní světy Spider-Man: Into the Spider-Verse

dokina.cz
8,6

Premiéra 13. 12. 2018
USA, 2018, 117 min

Žánr:
animovaný
Režie:
Peter Ramsey, Rodney Rothman, Bob Persichetti | celý štáb
Hrají:
Liev Schreiber, Nicolas Cage, Zoë Kravitz, Hailee Steinfeld, Chris Pine, Mahershala Ali | všichni herci

Phil Lord a Chris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina.

Phil Lord a Chris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 10 hlasů

Recenze filmu Spider-Man: Paralelní světy 3D

 • Recenze Spider-Man: Paralelní světy 3D na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Miles Morales je černošský teenager, syn policisty, co žije ve stejném městě jako Spider-Man. Jednoho dne Miles získá po kousnutí radioaktivním pavoukem stejné nadpřirozené schopnosti jako Spider-Man a dokonce se mu podaří slavného superhrdinu kontaktovat. Během boje proti zákeřnému mafiánovi Kingpinovi pak dojde k prolnutí několika alternativních vesmírů, kvůli čemuž se na stejném místě ocitne i několik dalších verzí Spider-Manů z různých jiných paralelních světů – a všichni budou muset spojit síly proti Kingpinovi a jeho poskokům.

 • Recenze Spider-Man: Paralelní světy 3D na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 100

  Dohromady jsou Paralelní světy opravdu kvalitní podívanou. Je znát, že tvůrci zde odvedli pořádný kus práce, což se podepsalo na výsledném díle. To tak zaujme po všech stránkách. Nejpůsobivější je nevšední a průkopnická animace, která svou unikátností zkrátka oslní. Zaujme i propracovaný příběh, který nepostrádá akci, napětí, drama ani pořádnou dávku humoru. To vše pak umocňuje chytlavý soundtrack a skvěle pasující herecké obsazení. No a třešničku tomu nasazuje cameo Stan Leeho, které prostě dojme. Bez nadsázky tak lze říct, že Spider-Man: Paralelní světy je nejlepší inkarnací pavoučího hrdiny v současnosti, a právě proto by si ho fanoušci rozhodně neměli nechat ujít.

 • Recenze Spider-Man: Paralelní světy 3D na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Nejen fanoušci mluví o komiksovém zjevení roku. Protože animovaný film Spider-Man: Paralelní světy má daleko více vtipu a méně mramoru než slavní hraní Avengers.

 • Recenze Spider-Man: Paralelní světy 3D na fffilm

  Recenze fffilm 90

  Když Kingpin spustí ve své newyorské laboratoři nebezpečný experiment, naruší se tím časoprostor a do současného New Yorku se propadne několik alternativních Spider-Manů z alternativních světů. Například černobílý Spider-Man z roku 1930, japonská kawaii Spider-školačka z roku 3000, nebo Spider-prase. Ano, Spider-prase. Ti všichni musí s "hlavním Spider-Manem" Peterem Parkerem a "novým mladým Spider-Manem" Milesem Moralesem Kingpina zastavit a dostat všechny Spider-bytosti zpátky do jejich dimenzí. (Pro hnidopichy: Předchozí dva odstavce nejsou úplně pravda, ale nechci vám zkazit některé zásadní zvraty.) Tento animovaný film režírovalo několik lidí, které pravděpodobně neznáte. Důležitější je, že u jeho zrodu stáli Phil Lord a Christopher Miller, kteří mají na svědomí Lego Movie nebo (obě) Jump Street . A podobně jako v Lego Movie se i v tomto filmu vzácně hladce snoubí vizuální nabušenost a šílené tempo vtipů s pomalejšími, dojemnějšími pasážemi.

 • Recenze Spider-Man: Paralelní světy 3D na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Miles Morales byl obyčejný student a puberťák, než ho kousl radioaktivní pavouk. Teď se musí naučit ovládat své schopnosti a stát se hrdinou dřív, než podivný experiment zničí celý New York. Naštěstí mu ale pomůžou pavoučí hrdinové z jiných dimenzí… a je to super. Animovaný Spidey je agresivně, svižně a moderně pojatá jízda, na kterou se díky skvělé comicsové stylizaci výborně kouká, má výtečnou akci a funguje v ní humor i drama. Navíc chytře využívá toho, že v animované podobě lze vymýšlet šílenosti, které by v té hrané nemohly fungovat. Jedna z nejlepších comicsovek posledních let. A dost možná vůbec nejlepší Spider-Man.

Související články k filmu Spider-Man: Paralelní světy 3D

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Výsledky 91. Oscarů nijak zvlášť nepřekvapily

  Výsledky 91. Oscarů nijak zvlášť nepřekvapily

  25. 2. 2019 12:00 Tak a máme to za sebou. Letošní Oscaři nijak zvlášť nešokovali, byť o vítězích některých kategorií by se dalo spekulovat. Samozřejmě. Ostatně stejně jako každý rok. Letos si toho Oscara v hlavních kategoriích hezky rozdělilo hned několik hlavních favoritů, tudíž se nestalo, že by jeden film sebral sošky za nejlepší film, herce, režii a třeba ještě herce ve vedlejší roli. Nicméně už dost povídání, tady jsou výsledky:

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Nepoznaný svět Spider-Mana a superhrdina Aquaman

  Filmové premiéry: Nepoznaný svět Spider-Mana a superhrdina Aquaman

  11. 12. 2018 10:10 Nový, dosud nepoznaný svět Spider-Mana, Santa hledající lék pro své nemocné skřítky a filmový příběh odhalující původ napůl člověka a napůl obyvatele bájné Atlantidy. Tento týden přináší 3 filmové premiéry, a budování mediálního obrazu Michala Horáčka jako kandidáta na prezidenta České republiky.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Spider-Man: Paralelní světy - v prosinci uvidíte oblíbeného superhrdinu tak, jak ho neznáte

  Spider-Man: Paralelní světy - v prosinci uvidíte oblíbeného superhrdinu tak, jak ho neznáte

  3. 10. 2018 10:36 Spider-Man je teď hodně v kurzu. Loni jsme ho viděli v povedeném Spider-Man: Homecoming, letos zazářil v Avengers: Infinity War a příští rok budou jeho dobrodružství pokračovat ve Spider-Man: Far From Home. Jenže to je řeč o pavoučím muži z MCU a Peteru Parkerovi. Do kin teď za pár týdnů zamíří jiný Spider-Man v podobě, ve které ho asi neznáte.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.