Plakát k filmu: Spider-Man 3

Spider-Man 3 Spider-Man 3

dokina.cz
6,2

USA, 2007, 139 min

Žánr:
thriller, dobrodružný, akční, sci-fi

Ve filmu Spider-Man™ 3 od společnosti Columbia Pictures se znovu sešli herci a filmaři z prvních dvou úspěšných dobrodružství a vytváří síť tajemství, pomsty, lásky a odpuštění.

Ve filmu Spider-Man™ 3, založeném na legendárních sériích Marvel Comics, se Peterovi Parkerovi (Tobey Maguire) konečně podařilo najít rovnováhu mezi jeho oddaností vůči M.J. a jeho povinnostmi superhrdiny. Ale na obzoru se chystá bouřka. Když se jeho oblek náhle změní na černočerný a vzrostou jeho schopnosti, také to přemění Petra, vynese to na povrch temnou, pomstychtivou stránku jeho osobnosti, nad kterou se pokouší získat kontrolu.

Pod vlivem svého obleku se Peter stává přespříliš sebevědomým a začíná zanedbávat lidi, kterým na něm nejvíc záleží. Peter je donucen vybrat si mezi svůdnou mocí svého nového obleku a soucitným hrdinou, kterým kdysi býval. Musí překonat své osobní démony, když dva nejobávanější zločinci Sandman a Venom spojí svou jedinečnou moc a žízní po odplatě vůči Peterovi a všem, které miluje.

Ve filmu Spider-Man™ 3 od společnosti Columbia Pictures se znovu sešli herci a filmaři z prvních dvou úspěšných dobrodružství a vytváří síť tajemství, pomsty, lásky a odpuštění. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1080 hlasů
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 102.20 CZK 255.89 CZK Přehrát online

Recenze filmu Spider-Man 3

 • Recenze Spider-Man 3 na fffilm

  Recenze fffilm 60

  OK, nač to zdržovat nějakými složitými úvody... Peter Parker je znovu zde, pořád je zamilovaný (pořád do té samé) a pořád ho chce někdo zabít. Akční scény vypadají neuvěřitelně draze (což zřejmě souvisí s tím, že byly neuvěřitelně drahé). Raimi se v nich evidentně vyžívá a svou zálibu v nepřerušených záběrech s šílenými kamerovými jízdami dovádí do extrémů. Celé je to velice, velice akční a nestydím se napsat spektakulární , ale akční podobným stylem jako videohra. A vlastně to skoro videohra je (ale neinteraktivní), protože ve velké části akčních scén nejsou herci ani kaskadéři, ale jde o kompletní CGI (a pořád to je celkem dost patrné, mnohem víc než např. ve druhých Pirátech z Karibiku). Ale je zábavné se na to koukat. Bohužel, film má 140 minut a když vezmeme v úvahu, že akce je maximálně 30 minut, zdatným počtářům možná již došlo, že 110 minut je něco jiného než akce. A v tom vidím zásadní problém, ještě zásadnější než u dvojky. Veškeré motivace, city a traumata hrdinů, to všechno je velmi odfláknutě napsáno a ještě hůře zrežírováno. "Je to přece comicsový film", říkáte možná. Ale například Batman začíná nebo Hulk byly také comicsové filmy a v obou z nich ta "omáčka kolem akčních scén" fungovala neskonale lépe (čímž netvrdím, že to Hulka zachránilo). Ve třetím Spider-Manovi je psychika hrdinů podřízena finálním scénám, ke kterým je potřeba je nějak dokopat. A mělo by to být naopak. Triviální hlášky o "velké zodpovědnosti spojené s velkou mocí", o lásce, o odpuštění, a tak podobně, místy sahají až do žánru nechtěné parodie - obzvlášť když se Peter Parker stane díky mimozemskému slizu zlým a proto začne nosit účes jako Hitlerův mladší brácha a nadávat domácímu. Maguire i Dunstová jsou přesvědčiví stejně jako v předchozích dílech (tj. ne moc), Thomas Haden Church (Sandman) vypadá slibně, ale má k hraní jen velmi omezenou příležitost (většinu času na plátně stráví jako digitální písečná příšera) a Topher Grace jako Eddie Brock/Venom vůbec nestojí za zmínku (a pravděpodobně budete nemile překvapeni, že Venom je ve filmu celkem asi tři minuty a je to spíš takový komický magor). Stejně tak Bryce Dallas Howardová (to slepé děvče z Vesnice). Vlastně je s podivem, jak málo prostoru vzhledem k délce filmu dostane většina postav. Nakonec nejzajímavější je James Franco jako Green Goblin Jr., ale i on trpí strašným scénářem, který - znovu opakuji - je jako z nejhorší telenovely, s většími "náhodami" než v Pytlákově schovance. Aby nedošlo k mýlce - ve Spider-Manovi 3 je několik scén, které jsou záměrně legrační a připomenou nám, že když Raimi režíruje lehkou rukou a nebere se moc vážně, výsledek funguje (například většina scén v redakci Daily Bugle). Přitom vím, že umí natočit i seriózní scény s uvěřitelnými postavami! Ale kupodivu žádnou z nich v žádném Spider-Manovi. P.S: Většina kopií v našich kinech bude dabovaná, tři titulkované.

 • Recenze Spider-Man 3 na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Stylově 3. května odstartuje v Česku třetí dobrodružství pavoučího muže, v němž má Spider-Man tři protivníky, zažije milostný trojúhelník a za celou tu parádu, na níž se podíleli tři bratři Raimiovi, utratí tři sta milionů dolarů. Jaká je?

Související články k filmu Spider-Man 3

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Tobey Maguire VS Andrew Garfield, který je lepší v roli Spider-Mana?

  Tobey Maguire VS Andrew Garfield, který je lepší v roli Spider-Mana?

  13. 11. 2017 17:19 Tobey Maguire uchvacuje své fanoušky na plátnech kin a na televizních obrazovkách jako Spider-Man již od roku 2002. Můžeme jej vidět ve filmech Spider-Man 1, 2 a 3. V roce 2012 se v roli Spider-Mana začal objevovat herec Andrew Garfield ve filmech Amazing Spider-Man 1 a 2. Který z nich se vám, jako fanouškům tohoto superhrdiny, v této důležité roli zamlouvá více? Tobey Maguire nebo Andrew Garfield?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Novým Spider-manem bude Tom Holland

  Novým Spider-manem bude Tom Holland

  24. 6. 2015 19:21 Spider-Man opět změnil tvář a novým hercem, který se v roli pavoučího muže představí bude Tom Holland. Dohady z uplynulých měsíců, kdo se onou tváří stane, tak jsou definitivně vyřešeny.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Další Spider-Man může klidně změnit barvu pleti

  Další Spider-Man může klidně změnit barvu pleti

  25. 2. 2015 07:00 Úspěšná komiksová a filmová značka jménem Spider-Man dozná zjevně v blízké budoucnosti velkých změn. Marvel oficiálně oznámil, že po dohodě se společností Sony Pictures se zbrusu nový Spiderman připojí velkému vesmíru hrdinů jako jsou Iron Man, Thor, Hulk, či Strážci Galaxie.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.