Plakát k filmu: Španělská královna

Španělská královna La reina de España

dokina.cz
4,8

Premiéra 3. 8. 2017
Španělsko, 2016, 128 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Fernando Trueba | celý štáb
Hrají:
Penélope Cruz, Santiago Segura, Jorge Sanz, Loles León, Antonio Resines, Chino Darín | všichni herci

Po druhé světové válce se do fašistického Španělska začínají sjíždět filmaři. I přes vládu pevné ruky generála Francisca Franca tu nacházejí zázemí a skvělé lokace, ve kterých mohou natočit velkolepý film o královně Isabele I. Právě Franco je do projektu velice zainteresovaný a je připraven do něj vložit nemalé peníze. Neví však, že režisér nikdy nenatočil zvukový film, scenárista nikdy nenapsal kvalitní scénář a producent nikdy nevyprodukoval nic dobrého. Jedinou skutečnou hvězdou tak je Macarena Granada (Penélope Cruz), která několik let strávila v Hollywoodu. Po návratu do Španělska Macarena sama zjišťuje, že většinu kolegů už potkala při natáčení snímku Dívka tvých snů – profesionalita týmu se od té doby ale nezměnila…

Po druhé světové válce se do fašistického Španělska začínají sjíždět filmaři. I přes vládu pevné ruky generála Francisca Franca tu nacházejí zázemí a skvělé lokace, ve kterých ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Španělská královna

 • Recenze Španělská královna na fffilm

  Recenze fffilm 30

  Madrid, 1956. Španělsku vládne Franco. Z Hollywoodu přilétá (původně španělská) filmová hvězda (Penelope Cruzová), aby natáčela ve Španělsku americký megafilm. Současně se objevuje na scéně španělský režisér (Antonio Resines), o kterém si všichni mysleli, že je mrtvý, a nyní jsou šokováni, že není mrtvý. Pracuje jako pomocný režisér na filmu Cruzové, ale je z politických důvodů odchycen a poslán pracovat na stavbě Francova megapomníku. Takže je potřeba ho tajně zachránit během natáčení v exteriérech. Mezitím americká hvězda (Cary Elwes) legračně análně znásilní jednu ze španělských hvězd a Cruzová začne souložit s mladičkým kulisákem. A ještě nějaké věci... Španělská královna mi hodně připomínala současné špatné české filmy. Její výprava je docela úctyhodná (spousta statistů, všechno vypadá patřičně dobově), ale pořád znovu a znovu jsem si kladl otázky "K čemu je ve filmu tahle postava?" a "Proč ve filmu byla tato scéna a jakou emoci ve mně měla vzbudit?".

 • Recenze Španělská královna na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 50

  Celkově jde o poněkud surrealistický snímek, který se pohybuje na pomezí komedie, dramatu a černého humoru. Na první pohled nabízí Španělská královna docela zajímavou a lákavou synopsi. Po zhlédnutí však zjišťujeme opak a jsme spíše zklamáni. Ano, najdou se zde i vtipné momenty, ale ty jsou vzápětí vyrovnány scénami, kterými si nejsme úplně jisti, jak máme brát. Ovšem asi největším plusem Španělské královny je její herecké obsazení, bez toho by to nefungovalo. Lze předpokládat, že si příběh více užijeme, známe-li jeho první díl, a snáze tak pochopíme jeho celé dění.

 • Recenze Španělská královna na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Když coby slavná herečka, představující v nové roli Isabelu Kastilskou, zpívá před kamerami Granadu, okouzluje celý štáb až k slzám. Penélope Cruzová prostě je panovnicí ohnivé krásy, ve filmu Španělská královna by ji sotvakdo mohl nahradit.

Trailer k filmu

Související články k filmu Španělská královna

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.