Plakát k filmu: Spalovač mrtvol

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol

dokina.cz
8,1

Československo, 1968, 95 min

Žánr:
thriller, drama, horor
Režie:
Juraj Herz | celý štáb
Hrají:
Rudolf Hrušínský, Vlasta Chramostová, Jana Stehnová, Ilja Prachař, Jiří Lír, Vladimír Menšík, Míla Myslíková, Jiří Menzel, Oldřich Vízner, Jan Kraus, Věra Vlčková | všichni herci

Film Spalovač mrtvol natočil režisér Juraj Herz podle stejnojmenné novely Ladislava Fukse. Jeho hrdina Karel Kopfrkingl - zaměstanec krematoria, je člověk nenormální, zatížený svým povoláním, psychopat a maniak, posedlý představou člověka jako mrtvoly a její přeměny v prach a popel.

Člověk takto duševně narušený se dá pak snadno svést zrůdnou fašistickou idelogií k těm nejstrašnějším činům: zradě národa, ke kterému se dosud hlásil, udavačství, vraždám a spolupráci na masovém vyhlazování lidí. Rudolf Hrušínský zde v titulní roli vytvořil jednu ze svých největších filmových postav.

Film Spalovač mrtvol natočil režisér Juraj Herz podle stejnojmenné novely Ladislava Fukse. Jeho hrdina Karel Kopfrkingl - zaměstanec krematoria, je člověk nenormální, zatížený ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 447 hlasů
  • -
  • -
  • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 39.00 CZK Přehrát online
Přehrát online

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.