Plakát k filmu: Spalovač mrtvol Premiéra

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol

dokina.cz
8,0

Premiéra 11. 7. 2019
Československo, 1968, 95 min

Žánr:
thriller, drama, horor
Režie:
Juraj Herz | celý štáb
Hrají:
Rudolf Hrušínský, Vlasta Chramostová, Jana Stehnová, Zora Božinová, Ilja Prachař, Milos Vognic | všichni herci

Film Spalovač mrtvol natočil režisér Juraj Herz podle stejnojmenné novely Ladislava Fuks. Jeho hrdina Karel Kopfrkingl - zaměstanec krematoria, je člověk nenormální, zatížený svým povoláním, psychopat a maniak, posedlý představou člověka jako mrtvoly a její přeměny v prach a popel.

Člověk takto duševně narušený se dá pak snadno svést zrůdnou fašistickou idelogií k těm nejstrašnějším činům: zradě národa, ke kterému se dosud hlásil, udavačství, vraždám a spolupráci na masovém vyhlazování lidí. Rudolf Hrušínský zde v titulní roli vytvořil jednu ze svých největších filmových postav.

Film Spalovač mrtvol natočil režisér Juraj Herz podle stejnojmenné novely Ladislava Fuks. Jeho hrdina Karel Kopfrkingl - zaměstanec krematoria, je člověk nenormální, zatížený svým ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 447 hlasů
  • -
  • -
  • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 39.00 CZK Přehrát online
Přehrát online

Trailer k filmu

Související články k filmu Spalovač mrtvol

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Nevšední cesta řidiče Uberu a rozzuření aligátoři toužící po krvi

    Filmové premiéry: Nevšední cesta řidiče Uberu a rozzuření aligátoři toužící po krvi

    10. 7. 2019 10:00 Řidič Uberu na cestě za dopadením drogového dealera, hurikán otevírající nové cesty hladovým aligátorům, hudební ikona v dokumentu Rona Howarda, příběh dospívajícího Darka a jeho sestry z prostředí odloučené divočiny Lužických hor, animák z prostředí neznámé divoké planety, nezapomenutelné léto v Kalifornii devadesátých let a snaha o záchranu kariéry úspěšné moderátorky večerní talkshow. Tento týden přináší 7 filmových premiér a restaurovanou verzi legendárního Spalovače Mrtvol od Juraje Herze.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.