Plakát k filmu: Sousedská hlídka

Sousedská hlídka Neighborhood Watch

dokina.cz
4,7

Premiéra 27. 9. 2012
USA, 2012, 102 min

Žánr:
komedie, sci-fi

Na klidném předměstí středoamerického městečka Glenview se stane zločin. Proto se jeden z jeho nejaktivnějších obyvatel Evan (Ben Stiller), který své město miluje nade vše, rozhodne založit vlastní domobranu s názvem Sousedská hlídka. Hlídka má na městečko a jeho obyvatele dávat pozor, aby do něj nepronikl žádný nekalý živel. Přidají se k ní i Evanovi tři kamarádi, i když z ne tak ušlechtilých důvodů jako on.

Bob (Vince Vaughn) chce především uniknout rodinnému stereotypu, chce se bavit a Sousedskou hlídku bere jako dobrou výmluvu jak vypadnout ven s klukama na pivo a pobavit se u hazardních her. Obtloustlého chlapce Franklina (Jonah Hill) vyrazili ze školy a tak se rozhodl, že si splní sen a přidá se k policejnímu sboru. Tam ho ovšem nevzali s vysvětlením, že je vražedným maniakem. A tak chce prostřednictvím Sousedské hlídky všem a především policii dokázat, co v něm je a jakou policie udělala chybu, tím, že ho nevzala do svých řad. Jamarcus (Richard Ayoade) se do Glenview právě přistěhoval. Po čtrnácti letech manželství se šťastně rozvedl, čímž získal spoustu volného času a vlastně nemá do čeho píchnout. Do Sousedské hlídky se přidal v naději, že jim jednou zavolá mladá krásná Asiatka a on jí bude muset zachránit a obšťastnit. Většina členů Sousedskou hlídku nebere příliš vážně. Jedině Evan sám sebe vidí jako dokonalý mravní vzor pro společnost. Bohužel jeho okolí tento názor nesdílí a za zády si z něj všichni obyvatelé Glenview utahují.

Jednoho dne se ale stane něco, čím jim povedená partička potrhlé domobrany vytře zrak. Při jedné z obhlídek města narazí na odporné emzáky neboli nepěkné mimozemšťany, kteří chtějí zaútočit na naši zemi. A od té chvíle je osud lidstva pouze v rukách neohrožené, nebojácné a nešikovné Sousedské hlídky. To se máme na co těšit....

Na klidném předměstí středoamerického městečka Glenview se stane zločin. Proto se jeden z jeho nejaktivnějších obyvatel Evan (Ben Stiller), který své město miluje nade vše, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 44 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Sousedská hlídka

 • Recenze Sousedská hlídka na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

 • Recenze Sousedská hlídka na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Poté, co někdo brutálně zabije jeho kolegu, rozhodne se člen ostrahy v supermarketu (Ben Stiller) založit "sousedskou hlídku", která by chránila jejich městečko a pomohla vypátrat vraha. Jejími dalšími členy jsou Vince Vaughn, Jonah Hill a Richard Ayoade (ten snědý pán z "IT Crowdu"). Pátrání jim pochopitelně moc nejde, ale záhy zjistí, že v pozadí všeho stojí mimozemšťani, a tudíž půjde o hodně. Sousedská hlídka má být vulgární komedie, ve stylu Tropické bouře nebo Vybíjené . Bohužel, i když je film hodně vulgární, nějak mu chybí ta komedie, což je vskutku na pováženou, vzhledem k tomu, jak úžasně jsou obsazeny hlavní role (i některé vedlejší, například R. Lee Ermey ). O těch čtyřech hercích by se dalo říct, že by klidně stačilo, aby se 90 minut improvizovaně bavili u stolu v kavárně, a výsledkem by byl humor. Tři ze zúčastněných také něco podobného dělají, tzn. na každou situaci reagují nikoliv logicky, ale nějakou absurdní hláškou, která je většinou aspoň trošku vtipná tím, jak ji přednesou. Bohužel, toto neplatí pro Bena Stillera, který se svou postavu snaží hrát jako víceméně normálního, odměřeného chlapíka, který to myslí dobře. A to je zásadní problém, protože je na plátně zdaleka nejvíc ze všech a dělá a říká věci, které nás většinou ani v nejmenším nezajímají a nejsou ani v nejmenším vtipné (například celá bizarní vedlejší dějová linie o tom, že je neplodný a tají to před manželkou). Když se sejdou hrdinové ve třech nebo čtyřech, je to aspoň trochu zábavné, ale pořád to vypadá jako nějaká improvizovaná stand-up scénka, natažená na mnohem delší dobu, než by se slušelo. Pořád ale platí, že naprostá většina vtipů je něco, co by se v dobrém filmu použilo k mírnému vylepšení existující pointy, aby měla ještě lepší říz, ale v tomto filmu ty pointy neexistují a sledujeme jenom ta "vylepšení", která je nahrazují. Celá zápletka s mimozemšťany a pátráním samozřejmě nemá smysl, a je přesto značně předvídatelná. Nejhorší je, že finále filmu se zvrhne v cosi akčně-trikového a humor vymizí zcela stoprocentně. Netuším, proč se v takovém filmu, který působí značně televizně (ve všech ohledech), vyhazují peníze za trikové akční scény, které do něj vůbec nesednou. Rozhodně se nenechte nalákat na to, že jde o sci-fi. P.S: Aby toho nebylo málo, české titulky vznikaly tímto nepříjemným způsobem , což vedlo k tomu, že je jich ve filmu strašně moc, strašně krátkých a jsou strašně rychle po sobě (například dva za sekundu), takže se nedají číst. Ale vlastně bych měl být rád, protože jsem placen podle počtu titulků, ne podle počtu znaků...

 • Recenze Sousedská hlídka na iDnes

  Recenze iDnes 30

  Ve filmu Sousedská hlídka ustaví hercův hrdina s partou kamarádů jednotku domobrany, která pátrá po vraždících vetřelcích. Před sedmi lety byl Ben Stiller nominovaný na anticenu Zlatou malinu pro nejhoršího herce a letos ho to dost možná potká znovu.

Trailer k filmu

Související články k filmu Sousedská hlídka

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Sousedská hlídka

  Sousedská hlídka

  24. 9. 2012 09:38 Na klidném předměstí středoamerického městečka Glenview se stane zločin. Proto se jeden z jeho nejaktivnějších obyvatel Evan (Ben Stiller), který své město miluje nade vše, rozhodne založit vlastní domobranu s názvem Sousedská hlídka. Hlídka má na městečko a jeho obyvatele dávat pozor, aby do něj nepronikl žádný nekalý živel. Přidají se k ní i Evanovi tři kamarádi, i když z ne tak ušlechtilých důvodů jako on.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.