Plakát k filmu: Sousedi 2

Sousedi 2 Neighbors 2: Sorority Rising

dokina.cz
5,6

Premiéra 12. 5. 2016
USA, 2016, 104 min

Žánr:
komedie
Režie:
Nicholas Stoller | celý štáb
Hrají:
Zac Efron, Rose Byrne, Dave Franco, Selena Gomez | všichni herci

Že prý blesk dvakrát neuhodí na stejné místo. To vyprávějte uštvaným manželům, kteří ze sousedního domu vyhnali příliš hlučné vysokoškoláky, jen aby je tam vystřídala jejich dívčí verze. Režisér Nicholas Stoller navázal na svou veleúspěšnou a velmi nekorektní komedii Sousedi. Znovu vám ukáže všechny odstíny sousedského pekla a navíc dokáže, že holky mohou být v některých případech nebezpečnější než kluci. Zvlášť když jich je víc pohromadě.

Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) své dcerce Stelle brzy pořídí sourozence, a proto se rozhodnou vyměnit svůj dům za větší. Jenže zbavte se stávajícího obydlí za rozumnou cenu, když se vedle právě nastěhovala banda holek, které si pletou život s permanentní párty, a v duchu hesla „Spaní je jen pro sraby!“ neberou na nic a nikoho ohledy? Mac a Kelly záhy zjistí, že zopakování osvědčených triků, které vyzkoušeli na kluky (včetně populárního schovávání airbagů do gauče v obýváku), na tyhle ostré vysokoškolačky v čele s Chloë Grace Moretz (drsná holčička z Kick-Ass) neplatí. A protože je tlačí čas, pozvou si posilu, Teddyho Sanderse (Zac Efron), bývalého nepřítele číslo jedna, z něhož se vyklubal kámoš do nepohody. S jeho pomocí se vytasí s novým arzenálem zbraní, které mají sousedky zaručeně vypudit. Jenže dívčí impérium je připravené vrátit každý úder.

Komik Seth Rogen, hlavní hvězda filmu, na kterém se podílel produkčně a jako spoluautor scénáře, je přesvědčený o tom, že dvojka bude v kinech minimálně stejně úspěšná jako první díl. „Pečlivě jsme se na to připravovali. Viděli jsme všechna povedená pokračování slavných filmů a snažili se z nich ukrást, co se dalo,“ říká Rogen.

Že prý blesk dvakrát neuhodí na stejné místo. To vyprávějte uštvaným manželům, kteří ze sousedního domu vyhnali příliš hlučné vysokoškoláky, jen aby je tam vystřídala jejich ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 28 hlasů

Recenze filmu Sousedi 2

 • Recenze Sousedi 2 na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Rutinní pokračování, které se drží zbytečně při zemi. Svižná komedie sice příjemně odsýpá, ve srovnání s překvapivou jedničkou ale bohužel nemá moc čím zaujmout. Neurazí, nezklame, ale zapadne...

 • Recenze Sousedi 2 na iDnes

  Recenze iDnes 50

  V první komedii Sousedi nemohla rodinka spát, protože vedlejší vilu si pronajala parta hlučných mladíků. Ve filmu Sousedi 2, který právě vstupuje do kin, nemůže rodinka po dvou letech spát ani svůj dům prodat, protože vedle se usídlila pro změnu parta dívek, rovněž milovnic bujarých večírků.

 • Recenze Sousedi 2 na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 60

  Oddechovou komedii Sousedi 2 ocení a pochopí především mladší generace. Studenti se ztotožní s nespoutanými vysokoškolskými oslavami, občasnou bezradností, jak se vypořádat se životem a narážkami na „staré“ lidi ze strany Shelby a spol. Novopečení rodiče zas pochopí pohnutky a starosti Maca a Kelly. Snímek většinu doby plyne v uvolněné atmosféře, nikdo není výhradně ten špatný, obě strany mají pro své chování důvod. A většina scén je tak nerealisticky střelených, že se člověk prostě musí zasmát. Otázkou zůstává, jestli to byl záměr tvůrců či nikoliv.

 • Recenze Sousedi 2 na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 50

  V úplně první scéně tohoto filmu Rose Byrne pozvrací obličej Setha Rogena během sexu. To sem píšu hlavně proto, aby bylo od začátku jasné, jaký typ humoru očekávat.

 • Recenze Sousedi 2 na Total film

  Recenze Total film 45

  Sousedi 2 (USA, 2016) Sousedi 2 jsou zklamáním. Koukat se na ně dá, ale za pár hodin si na jediný vtip nevzpomenete. Navíc opakovat airbagy? To snad scenáristé nemůžou ani myslet vážně...

Související články k filmu Sousedi 2

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Nonstop párty a oblíbení opeření outsideři

  Filmové premiéry: Nonstop párty a oblíbení opeření outsideři

  11. 5. 2016 10:00 Holky ze sousedství, které si dokáží život pořádně užívat, partička „neoblíbených“ ptačích outsiderů a příběh filmařky svádějící vnitřní souboj nejen s režií připravovaného filmu, ale především s režií vlastního života. 18 týden tohoto roku nám přináší 3 filmové premiéry.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.