Plakát k filmu: Souboj Titánů

Souboj Titánů Clash of the Titans

dokina.cz
4,7

Premiéra 15. 4. 2010
USA, 2010, 106 min

Žánr:
akční, drama, fantasy
Režie:
Louis Leterrier | celý štáb
Hrají:
Sam Worthington, Liam Neeson, Ralph Fiennes, Jason Flemyng, Gemma Arterton, Alexa Davalos | všichni herci

Perseus (Sam Worthington), syn boha Dia a pozemské krásky je nevědomky zatažen do intrik více či méně malicherných konfliktů ostatních bohů. Ale válka mezi bohy by mohla zničit celý svět. Perseus vychovaný bohem Diem je bezmocný zachránit jeho rodinu před mstivým bohem podsvětí Hadesem (Ralph Fiennes). Protože ale nemá sám co ztratit, přesto se Perseus přihlásí na nebezpečnou misi a bude se snažit splnit nebezpečný úkol dřív, než Hades porazí Dia (Liam Neeson), chopí se jeho moci a rozpoutá peklo na zemi. Perseus vede několik smělých bojovníků na nebezpečnou cestu do hluboko zakázaných světů a statečně bojuje proti bezbožným démonům a hrůzostrašným bestiím, aby zachránil celý svět i princeznu Andromedu (Alexa Davalos).

Perseus (Sam Worthington), syn boha Dia a pozemské krásky je nevědomky zatažen do intrik více či méně malicherných konfliktů ostatních bohů. Ale válka mezi bohy by mohla zničit ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1547 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 102.10 CZK 358.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Souboj Titánů

 • Recenze Souboj Titánů na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

  Ne že by se zamiloval do Andromedy. Ba ne... Hádes mu zabil rodinu a on se rozhodl vzít pomstu do vlastních rukou. Zabije přitom Medúzu, osedlá Pegase a snad i odkrouhne Krakena. Proč? Protože jako polobůh může! Modernizovaná verze staré řecké báje o Perseovi je plná nelogičností a podivných scenáristických kliček, zmatenost a hloupost ji dusí tak silně, že ani naspeedovaná smršť popcornových atrakcí nepřinese divácké štěstí.

 • Recenze Souboj Titánů na fffilm

  Recenze fffilm 30

  Děj? Děj asi tak: Původní Souboj titánů (1981) je samozřejmě dnes z leckterého hlediska k smíchu (a z leckterého hlediska byl k smíchu už v době svého vzniku), ale má neoddiskutovatelnou atmosféru a občas nefalšovanou epičnost (bez ohledu na technickou kvalitu triků). Nová verze, režírovaná Louisem Letterierem, nic z toho nemá - přestože má drahé digitální triky a třetí rozměr. Především v této nové verzi vůbec, ani v nejmenším nefunguje žádná motivace postav nebo lidská interakce. Většina postav je ve filmu jen proto, aby stála v pozadí, tvářila se sexy/drsně, pak řekla dvě věty a umřela. Kdykoliv někdo o čemkoliv mluví (včetně bohů), je to naprosto nefungující scéna. Perseus je nesympatický spratek, který je naštvaný, že mu zabili rodinu (nevlastní), tak chce všem rozbít huby. Není to chyba Sama Worthingtona, je to chyba scénáře a režie. Tudíž jediné, co zbývá, je útrpně čekat až začne nějaká akční scéna. Máme škorpiony, medůzu a krakena a pár drobností mezi tím. Z technického hlediska akce a CGI potvory ujdou, ale není to nic, co bychom neviděli stokrát jinde, a hlavně je toho v celém filmu maximálně tak 20 minut. Kdybyste si přes to všechno říkali, že na to stejně do kina zajdete, protože chcete vidět pár minut pořádné brutální mytické řežby, pak mám pro vás lepší řešení: Pusťte si na YouTube v HD kvalitě osmihodinový playthrough videohry God of War III , který je v tomto ohledu lepší než většina nového Souboje titánů (včetně takových aspektů jako kamera nebo hudba). P.S: Film je navíc zničen tím, že byl natočen klasicky dvojrozměrně a dodatečně převeden do 3D . V lepším případě to vypadá jako dětské dioráma (kdy placaté postavy stojí v různých vzdálenostech od kamery), v horším případě vznikají nechtěné optické klamy jako od Eschera a bolí z toho hlava (především u vlasatých - fousatých postav, jejichž vlasy/fousy jako kdyby pluly ve vzduchu několik metrů za nimi). Pokud půjdete na 2D verzi, připočtěte si 10%.

Trailer k filmu

Související články k filmu Souboj Titánů

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Sedm statečných a ti druzí: 4 remaky, které nepochopily pointu své předlohy

  Sedm statečných a ti druzí: 4 remaky, které nepochopily pointu své předlohy

  22. 9. 2016 10:00 Další kultovní film se dočkal předělávky - Sedm statečných z roku 1960 se totiž tento týden pokusí překonat Sedm statečných z roku 2016. Díky režii Antoine Fuqui (akční drsňárny Equalizer, Bojovník, Training Day) se od filmu tuší dobrá akce. Nakonec, již původní Sedm statečných bylo remakem Sedmi samurajů, filmu o šest let staršího. Přesto je nutno mít se na pozoru. Díky moderní vlně remaků světem kráčí mnoho remaků, které duši a pointu své předlohy vůbec nepochopily.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Souboj Titánů aneb který film je lepší!

  Souboj Titánů aneb který film je lepší!

  18. 7. 2016 17:00 Vypusťte Krakena! Věta, při které se všem milovníkům fantasy filmů vybaví Souboj titánů, kde musí mladý Perseus podniknout nebezpečnou cestu, aby zachránil krásnou Andromedu před Krakenem. Film byl natočen v roce 1981. V roce 2010 se dočkal remaku! Povedl se? Který z těchto filmů je lepší? "Starý" nebo "nový"?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Podfukáři

  Podfukáři

  9. 6. 2013 14:45 Takhle nějak by to vypadalo, kdyby Dannyho parťáci uměli kouzlit. Právě v jejich elegantním stylu totiž pracují Podfukáři – tým špičkových iluzionistů, který v rámci svých efektních kouzelnických show provádí ještě efektnější bankovní loupeže zaměřené proti zkorumpovaným finančníkům.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.