Plakát k filmu: Souboj pohlaví

Souboj pohlaví Battle of the Sexes

dokina.cz
6,5

Premiéra 5. 4. 2018
USA, Anglie, 2017, 121 min, od 12 let

Žánr:
komedie, drama, životopisný, sportovní
Režie:
Jonathan Dayton, Valerie Faris | celý štáb
Hrají:
Emma Stone, Sarah Silverman, Elisabeth Shue, Andrea Riseborough, Eric Christian Olsen, Steve Carell | všichni herci

Šovinistické prase proti feministce s chlupatýma nohama, takhle neodolatelná nabídka se nedá odmítnout. Začátkem 70. let je sexuální revoluce v plném proudu, v tomto případě dochází mezi muži a ženami ke vzácnému a oboustranně příjemnému souznění a shodě. Ovšem společenská rovnoprávnost žije často jen v představách žen. A tenis není výjimkou, spíše zářným příkladem. Bobby Riggs je ztělesněný testosteron, představuje vše mužské, proti čemu jakékoliv ženské hnutí vždy bojovalo, bojuje a bojovat bude. Bývalý tenisový šampion, gambler, floutek a velkohubý šoumen je známý větou: „Žena patří do ložnice a do kuchyně. Přesně v tomto pořadí.“

Billie Jean King je moderní žena, která jakoby do příběhu spadla z jednadvacátého století. V tom, co dělá, je výjimečná, angažuje se, prosazuje lepší podmínky v ženském tenise, řeší milostné vztahy s muži i ženami. Dva póly, které se odpuzují, až se nakonec přitáhnou. Bobby totiž v tenisové exhibici poráží ženskou světovou dvojku a zápas je posměšně nazýván „Masakrem na Den matek“. To je moment, kdy Billie Jean King zvedne hozenou rukavici a rozhodne se nakopat mu zadek. V následné monstrózní show už nejde jen o tenis, ten je pouhou zástěrkou. Rozehraje se zábavná bitva mezi mužským a ženským světem, která sice nemůže vyhrát na věky vedený střet... ale každý podařený kopanec do koulí se počítá.

Šovinistické prase proti feministce s chlupatýma nohama, takhle neodolatelná nabídka se nedá odmítnout. Začátkem 70. let je sexuální revoluce v plném proudu, v tomto případě ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Recenze filmu Souboj pohlaví

 • Recenze Souboj pohlaví na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 85

  Stone i Carell se už spolu střetli v Bláznivé, zatracené lásce, kde ztvárnili otce a dceru, zde se zhošťují trochu jiných úloh, je však vidět, že si tato dvojice na plátně dobře rozumí a vzájemně se doplňuje. A právě díky nim je Souboj pohlaví tak pohlcující. Jejich výkony jsou to hlavní, co nás na snímku přitahuje a baví. Když se do toho přidá zajímavý příběh, autentické masky a kostýmy a chytlavý soundtrack, vznikne okouzlující podívaná, která zkrátka stojí za to.

 • Recenze Souboj pohlaví na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Sportovní drama Souboj pohlaví, natočené podle skutečných událostí z roku 1973, se soustředí na tehdejší život tenisové šampionky Billie Jean King (Emma Stone) a bývalého tenisového přeborníka Bobbyho Riggse (Steve Carell), jejichž vzájemné neshody v otázce rovnoprávnosti žen a mužů vyvrcholily exhibičním tenisovým utkáním, v němž pětapadesátiletý samozvaný šovinista Bobby ztělesňoval mužskou nadřazenost a dominanci, zatímco podstatně mladší Billie reprezentovala společenskou rovnost mezi pohlavími a hodnoty zastávané feministickým hnutím.

 • Recenze Souboj pohlaví na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Legendární tenisový zápas Billie Jean Kingové s Robertem Riggsem se dočkal rekonstrukce ve filmu Bitva pohlaví, kde proti sobě stojí Emma Stoneová coby bojovnice za práva žen a Steve Carell v roli hlasatele tradiční mužské převahy. Ovšem než vypukne slavný duel, hraje se lenivá lesbická telenovela.

 • Recenze Souboj pohlaví na fffilm

  Recenze fffilm 40

  V roce 1973 došlo k tenisovému utkání mezi tehdejší ženskou mistryní Billie Jean Kingovou (Emma Stoneová) a komikem / bývalým tenistou Bobby Riggsem (Steve Carell). Šlo sice o exhibiční utkání, ale vzhledem k tomu, že Kingová byla feministka (tak trochu) a lesba (tehdy ještě tajně), zatímco Riggs byl známý sexista a šovinista, vzbudilo toto utkání značný zájem a bylo označováno za "Souboj pohlaví". A Kingová vyhrála ! Vzhledem k popisu děje, režisérům (tvůrci Malé Miss Sunshine ) a obsazení (kromě Carella ve filmu hraje i Sarah Silvermanová) vás možná překvapí, že Souboj pohlaví není komedie . S čímž jsem měl docela problém.

 • Recenze Souboj pohlaví na Total film

  Recenze Total film 60

  Souboj pohlaví (2018) Tenhle film má být asi hlavně důkazem toho, že se emancipovaná Američanka nedala zastrašit nikým z opačného pohlaví. Jenže, aby se z tohohle příběhu na plátně nestalo průměrné dílo ze sportovního prostředí, se kterými se v poslední době roztrhl pytel, chtělo by to scénáristu s větší fantazií a entuziasmem. Pak by se asi dvě hodiny filmu daly snést o dost lépe. Takhle je ze Souboje pohlaví spíš v zásadě ničím neurážející malý pomníček jedné hrdé tenisové feministce. Přála bych si ale, abych si z toho snímku byla odnesla víc než jen dojem, že holky jsou super a kluci jsou pitomci.

Trailer k filmu

Související články k filmu Souboj pohlaví

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Letní plavba a smrt obávaného diktátora

  Filmové premiéry: Letní plavba a smrt obávaného diktátora

  4. 4. 2018 10:00 Příběh tří mladých lidí během letní plavby kolem řeckých ostrovů, komedie točící se okolo smrti obávaného diktátora, každý den v jiném těle, trable amerického obchodníka na jednom z nejnebezpečnějších míst světa, road movie věnovaná posledním letům života Christy Päffgenové a mnoho dalších. V tomto týdnu přichází do českých kin hned devět premiérových filmů.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.