Plakát k filmu: Snílci

Snílci The Dreamers

dokina.cz
7,5

2003, 115 min

Žánr:
drama
Režie:
Bernardo Bertolucci | celý štáb
Hrají:
Michael Pitt, Eva Green, Louis Garrel, Anna Chancellor, Robin Renucci, Florian Cadiou | všichni herci

BOŽSKÝ TVŮRCE BERNARDO BERTOLUCCI (Malý Budha, Poslední císař….) završuje snímkem SNÍLCI pomyslnou trilogii „pařížských“ filmů, kterou zahájil KONFORMISTOU a v níž pokračoval POSLEDNÍM TANGEM V PAŘÍŽI. Tři postavy příběhu se na pozadí studentských nepokojů kolem roku 1968 v Paříži oddávají podobným hrám jako kdysi Marlon Brando a Maria Schneiderová v nejproslulejším Bertolucciho díle. Mezi experimentováním, kam až lze dojít ve svobodném sexu, si dvojice sourozenců a její náhodný host z Ameriky libují v neustálých citacích z kultovních filmů. Ventilují svou zlobu vůči nepřítomným rodičům, jejichž peníze vesele projídají. Film je Berolucciho nostalgickým ohlédnutím za vlastní minulostí. Na rozdíl od svých tehdejších radikálních postojů, dokáže dnes vidět své hrdiny s ironickým odstupem a něhou.

BOŽSKÝ TVŮRCE BERNARDO BERTOLUCCI (Malý Budha, Poslední císař….) završuje snímkem SNÍLCI pomyslnou trilogii „pařížských“ filmů, kterou zahájil KONFORMISTOU a v níž pokračoval ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 554 hlasů
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.