Plakát k filmu: Smrtelné historky

Smrtelné historky Smrtelné historky

dokina.cz
4,8

Premiéra 24. 3. 2016
Česká Republika, 2016, 80 min

Žánr:
animovaný
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Jan Budař, Pavel Landovský, Ondřej Trojan, Ladislav Frej, Jiří Schwarz | všichni herci

Smrtelné historky je trikový povídkový celovečerní film, který kombinuje hrané akce s 3D a 2D animací, vedenou loutkou a zadní projekcí. Skládá se ze tří příběhů Dědek Kaktusák, Maják, Velkej chlap a tří krátkých blackoutů Na draka.

Každá část filmu je vyrobena jinou technologií a je jiného žánru. Dohromady ale spolu příběhy souvisejí jak obsahově, tak formálně. Ve všech povídkách si tvůrci hrají s dvojím měřítkem a s ústředními tématy hrdinství a smrti. Vždy se setkává něco velice malého s něčím velmi velkým (malinkatý rytíř s obřím drakem, mexický prastarý skřítek s člověkem, drobounký Profesor s kravami, dva gangsteři s Velkým Chlapem). A všechna tato setkání končí hrdinskou smrtí malé ústřední postavy. Každý příběh však na hrdinství a smrt nahlíží jinak.

Smrtelné historky je trikový povídkový celovečerní film, který kombinuje hrané akce s 3D a 2D animací, vedenou loutkou a zadní projekcí. Skládá se ze tří příběhů Dědek Kaktusák, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 69.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Smrtelné historky

 • Recenze Smrtelné historky na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Tento český film pozůstává z několika krátkých povídek, které - ač jsou všechny dílem téhož autora (Jana Bubeníčka) - jsou po všech stránkách různorodé: Svým dějem, stylem a vizuální podobou.

 • Recenze Smrtelné historky na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Výtvarné nápady, žánrová hravost, něžná pocta Pavlu Landovskému; to vše Smrtelné historky zdobí. Ale zároveň triková novinka našich kin doplácí na podobu leporela bez celistvého příběhu.

 • Recenze Smrtelné historky na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 60

  Smrtelné historky možná nezařadíme mezi ty nejpovedenější snímky, ovšem svou odlišností, stylem, neortodoxním provedením a dokonce i zajímavou animací v nás rozhodně zanechají stopu. Vezmeme-li to kolem a kolem, i když se to může zdát na první pohled zarážející, patří k tomu lepšímu, co se v tomto oboru v České republice natočilo. Jednoduše rozhodně stojí za naši pozornost a vcelku dobré hodnocení.

 • Recenze Smrtelné historky na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 40

  Smrtelné historky kupodivu nejsou pokračováním argentinských Divokých historek, leč českým trikovým povídkovým filmem (chtělo by se říct animovaným či loutkovým, ale ve skutečnosti snímek kombinuje různé styly animace s hraným filmem). Pozůstávají ze tří delších povídek a ze tří kraťoučkých (každá tak na minutu), jejichž autorem je animátor FAMU Jan Bubeníček, který je všechny režíroval, napsal a spoluvytvářel.

Trailer k filmu

Související články k filmu Smrtelné historky

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Smrtelné historky - recenze českého povídkového filmu

  Smrtelné historky - recenze českého povídkového filmu

  30. 3. 2016 08:30 Tento český film pozůstává z několika krátkých povídek, které - ač jsou všechny dílem téhož autora (Jana Bubeníčka) - jsou po všech stránkách různorodé: Svým dějem, stylem a vizuální podobou.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: setkání superhrdinů a nejděsivější horor

  Filmové premiéry: setkání superhrdinů a nejděsivější horor

  23. 3. 2016 10:00 Setkání superhrdinů, nejoriginálnější a nejděsivější horor posledních let, kombinace hrané akce s 3D a 2D animací, pátrání po obávaném sériovém vrahovi nebo cesta dvou mužů na hřbetech koní za svobodou. Čeští diváci se v tomto týdnu mohou těšit na třináct filmových premiér, mezi kterými si vybere téměř každý.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.