Plakát k filmu: Slečinky z Rochefortu

Slečinky z Rochefortu Demoiselles de Rochefort, Les

dokina.cz
7,7

Francie, 1967, 120 min

Žánr:
komedie, romantický, muzikál
Režie:
Jacques Demy, Agnès Varda | celý štáb
Hrají:
Catherine Deneuve, George Chakiris, Françoise Dorléac, Jacques Perrin, Michel Piccoli, Jacques Riberolles | všichni herci

Přední režisér Jacques Demy zde po neméně slavné hudební komedii Paraplíčka ze Cherbourgu (1964) odmítl schéma, podle nějž se musí hudební film nutně odehrávat ve stereotypním světě kabaretu. Delphine a Solange jsou dvojčata, je jim dvacet pět let a jsou krásné a oduševnělé. (Skutečnými sestrami byly i jejich představitelky Catherine Deneuve a Francoise Dorleac, která v 25 letech těsně po natočení filmu zahynula při dopravní nehodě).

Blonďatá Delphine vyučuje tanec, rusovlasá Solange učí hudební nauku. Žijí ve svém světě hudby a sní o tom, že potkají na ulici velkou lásku. Připravuje se velká pouť a kolotočáři chodí často do baru, který vede matka obou dvojčat… Milostnému příběhu, melodickým písničkám Michela Legranda a excesivní barevné dramaturgii ani na okamžik nehrozí sklouznutí do kýče, na jehož pomezí se často dostaly i ty nejlepší hollywoodské muzikály – jimž je zde vzdán patřičný hold v osobě Gena Kellyho v jedné z hlavních rolí.

V těch dalších je „vyslancem“ West Side Story americký tanečník George Chakiris a z jindy světácky dekadentního Michela Piccoliho se stal dojemný zhrzený milovník. Lásky, touhy, emoce a melodramatické zápletky v městě Rochefortu, to je hudební film francouzské "nové vlny".

Přední režisér Jacques Demy zde po neméně slavné hudební komedii Paraplíčka ze Cherbourgu (1964) odmítl schéma, podle nějž se musí hudební film nutně odehrávat ve stereotypním ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 246 hlasů
  • -
  • -
  • -

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.