Plakát k filmu: Skokan

Skokan Skokan

dokina.cz
4,6

Premiéra 8. 6. 2017
Česká Republika, 2017, 94 min, od 12 let

Žánr:
komedie
Režie:
Petr Václav | celý štáb
Hrají:
| všichni herci

Je začátek května. Zlodějíček Julius byl zrovna propuštěn z vězení. Slunce svítí, ale představa budoucnosti na teplickém předměstí rozhodně nezahřeje: Co s tím? Stejná parta, zase budu prodávat pervitin? Do zimy jsem zpátky v base. V televizi mluví o nějakém festivalu v Cannes. Nějaký opilec, neherec, tam prý dostal cenu za film a stal se hvězdou. Jasně, jedu do Cannes! Jak? Stopem.

Je začátek května. Zlodějíček Julius byl zrovna propuštěn z vězení. Slunce svítí, ale představa budoucnosti na teplickém předměstí rozhodně nezahřeje: Co s tím? Stejná parta, zase ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Skokan

 • Recenze Skokan na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Celkově je Skokan takový zvláštní snímek. Působí trochu jako cestopisná reportáž, trochu jako dokumentární film a trochu jako romance. Tvůrce, zdá se, chtěl ukázat život Romů z pohledu člověka, který se snaží napravit, co udělal a stát se spořádaným občanem, ale nejde mu to. V oficiálním synopsi najdeme, že jde o komedii, ale ono to tak vlastně moc není. Ano, lze najít světlé úsměvné momenty, ale v zásadě je to celé takové depresivní a má těžko stravitelný nádech. Navíc i přes krátkou devadesátiminutovou stopáž, je v některých částech film příliš zdlouhavý a vleče se. Na druhou stranu, Julius Oračko, který zosobňuje hlavního hrdinu, je nejsvětlejším bodem snímku. Už samotný fakt, že mu účast na filmu pomohla zbavit se kriminální minulosti, je pozitivem, které stojí za to zmínit. A je vidět, že kvůli tomu do toho dal vše. Skokan je umělecký počin, který možná není úplně pro všechny, a ne každého musí nutně nadchnout. Je to takový ten film, ze kterého v závěru nemusíte úplně pochopit, co chtěl vlastně autor říci.

 • Recenze Skokan na iDnes

  Recenze iDnes 55

  V úvodu snímku Skokan se vysvětlí, že titulem se míní slangový výraz pro člověka, který problémům uhýbá, místo aby je řešil. Čímž se divák vlastně dozví celý obsah novinky Petra Václava, jež jde ve čtvrtek do kin.

 • Recenze Skokan na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Mírně retardovaný Rom Julius je propuštěn z basy. Chvíli se snaží nějak protloukat, ale pak náhodou v televizi zaslechne, že v Cannes se scházejí herecké hvězdy a všichni se tam mají dobře, takže udělá jedinou logickou věc: Na kus lepenky si napíše "KAN" a stoupne si k silnici. Cesta za blahobytem začíná! Mno. V úvodím popisu děje poněkud lžu. Stejně jako lže trailer a presskit k tomuto filmu. Skokan není komedie o tom, jak se Rom protlouká mezi filmovými hvězdami. Na začátku filmu sice dojde k tomu, že se Julius do Cannes vydá, ale tam pronese sotva několik vět, různě se prochází, zpívá na nároží, všechno okukuje, a pak se vydává dál, do jiných krajin a zemí. Má jeho cesta nějaký cíl? Možná se snaží najít svou dávnou lásku, která se teď prostituuje v Itálii a občas se mu zjevuje. A možná ne...

Trailer k filmu

Související články k filmu Skokan

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Tom Cruise proti Mumii a atentát na Heydricha

  Filmové premiéry: Tom Cruise proti Mumii a atentát na Heydricha

  7. 6. 2017 10:00 Tom Cruise v boji proti zaživa mumifikované princezně Ahmanet, nejnovější verze atentátu na Heydricha, satirická komediální roadmovie o panovníkovi, který se, ve snaze zachránit svou zemi před rozpadem, vydává na nečekaně dobrodružnou cestu napříč Balkánem a recidivistova cesta za štěstím. V tomto týdnu na nás čekají 4 filmové premiéry.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.