Plakát k filmu: Skleněné peklo

Skleněné peklo The Towering Inferno

dokina.cz
6,9

USA, 1974, 165 min

Žánr:
thriller, akční, drama

Oslava k otevření nejvyššího mrakodrapu v San Franciscu se následkem nedodržení všech stavebních předpisů mění v boj o holý život. Vznícený oheň pohlcuje jedno patro po druhém. Do záchrany se pouští se jak lidé uvnitř budovy v čele s architektem Robertsem (Paul Newman), tak hasičské jednotky z města vedené náčelníkem O´Hallorhanem (Steve McQeeen). Jeden z nejlepších katastrofických filmů minulého století s výborným hereckým obsazením.

Oslava k otevření nejvyššího mrakodrapu v San Franciscu se následkem nedodržení všech stavebních předpisů mění v boj o holý život. Vznícený oheň pohlcuje jedno patro po druhém. Do ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 162 hlasů
 • -
 • -
 • -

Trailer k filmu

Související články k filmu Skleněné peklo

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nedávno zesnulý sedmý statečný Robert Vaughn by oslavil narozeniny! Připomeňme si jeho filmy

  Nedávno zesnulý sedmý statečný Robert Vaughn by oslavil narozeniny! Připomeňme si jeho filmy

  25. 11. 2016 10:20 Robert Vaughn, herec který se do podvědomí diváků dostal především jako váhavý střelec Lee ze Sedmi statečných, by se v tomto týdnu dožil 84. let. Filmovému a televiznímu herectví se věnoval od počátku 50. let 20. století, kdy začal vystupovat v drobných epizodních rolích a v amerických televizních seriálech. Mezi americké hollywoodské hvězdy patřil od roku 1959, kdy byl nominován na cenu Americké filmové akademie Oscar za snímek Hoši z Filadelfie. Robert Vaughn zemřel 11.11.2016, a my vám dnes představíme jeho nejvýznamnější snímky.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Přehlídka katastrofických filmů - od Titanicu po digitálně ničené Los Angeles

  Přehlídka katastrofických filmů - od Titanicu po digitálně ničené Los Angeles

  30. 5. 2015 22:00 Šest let byl v žánru katastrofických filmů relativní klid, Emmerichův opus magnum jménem 2012 byl totiž považován za natolik šílené destrukční orgie, že si nikdo netroufl na podobné škále překonat. Loňská Godzilla sice může protestovat, krásy jejího ničení však vybledly vedle zdejší obskurní zápletky. Nyní ale krále katastrofických filmů vyzval nováček Brad Peyton (Cesta na tajuplný ostrov 2) v novince San Andreas, kde hodlá zemětřesením zdevastovat celé západní pobřeží USA. A jelikož hlavní hvězdou filmu bude právě destrukce, podívali jsme se na její vývoj ve filmové historii na několika názorných příkladech. 

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nejslavnější katastrofické filmy, které vám nesmí uniknout

  Nejslavnější katastrofické filmy, které vám nesmí uniknout

  4. 8. 2014 20:00 Příští týden se v kinech po delší odmlce objeví zbrusu nový katastrofický snímek V oku tornáda. S trochou nadsázky lze říci, že pro Hollywood nezevšední žádná katastrofa, kterou by nedokázal po letech znovu oprášit a nabídnout ji divákům pro pobavení. Nabízíme vám přehled těch nejslavnějších katastrofických filmů, v nichž hlavní roli hraje příroda, které musíte vidět.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.