Plakát k filmu: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

dokina.cz
5,8

Premiéra 29. 9. 2016
USA, 2016, 128 min

Žánr:
fantasy
Režie:
Tim Burton | celý štáb
Hrají:
Eva Green, Samuel L. Jackson, Asa Butterfield, Ella Purnell, Allison Janney, Chris O'Dowd, Terence Stamp, Rupert Everett, Kim Dickens, Judi Dench | všichni herci

Nezapomenutelný filmový zážitek slibuje snímek z dílny vizionářského režiséra Tima Burtona, který nám připravil další fantaskní výlet do světa kouzel a fantazie, do Sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Ujal se totiž zfilmování stejnojmenného bestselleru spisovatele Ransoma Riggse, který toto rozhodnutí okomentoval: „Když jsem se doslechl, že Tim Burton chce natočit tento film, řekl jsem si, že to je úžasné a šílené!“ Dědečkova podivná smrt přiměje Jakea (Asa Butterfield) vyrazit na velmi neobvyklou, dobrodružnou výpravu. Pomocí stop a nápověd, které nalezl v jeho pozůstalosti, objeví na odlehlém koutě jednoho téměř opuštěného ostrova velice zvláštní dům, Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. A i když se Jakeovi na první pohled zdá opuštěný, není tomu tak. Brzy se setká nejen se slečnou Peregrinovou (Eva Green), ale i s jejími mladými chráněnci. Jejich izolace není jen v místě, ale i v zacykleném čase. Skrývají se před ostatním světem kvůli svým zvláštním a neuvěřitelným schopnostem, protože by byli ostatními považováni za zrůdy. Skrývají se ale také před strašlivými netvory, kteří se chtějí zmocnit právě těchto jejich zvláštností. Noví přátelé Jakeovi pomůžou poznat jeho vlastní výjimečnost. A právě ta může všechny obyvatele sirotčince zachránit.

Na režii filmu o podivných dětech nemohlo studio Fox najít vhodnějšího kandidáta než milovníka všech mimořádně výjimečných bytostí Tima Burtona. „Taky jsem měl nálepku podivného dítěte, protože jsem zbožňoval filmy o příšerách. Pronásledovalo mě to nejen v dětství, ale někdy i později. Na světě je spousta lidí, kteří si připadají „jiní“,“ vysvětluje režisér jednu z hlavních motivací k režii slavné knižní předlohy.

Nezapomenutelný filmový zážitek slibuje snímek z dílny vizionářského režiséra Tima Burtona, který nám připravil další fantaskní výlet do světa kouzel a fantazie, do Sirotčince ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 35 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 127.02 CZK 356.12 CZK Přehrát online
PŮJČOVNÉ 110.00 CZK 330.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

 • Recenze Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Florida, současnost. Mladému Jakeovi (Asa Butterfield) umře za podezřelých okolností (bez očí) dědeček-podivín (Terence Stamp). Před smrtí mu stačí sdělit pár divných náznaků, ze kterých vyplyne, že se má vydat na malý ostrůvek kdesi u Británie. Jake to učiní a nachází zde "časovou smyčku", ve které se skrývá titulní sirotčinec slečny Peregrinové (Eva Greenová). Sirotčinec je vpodstatě totéž, jako sídlo dr. Xaviera. Rozdíl je pouze v tom, že doktor v tomto případě nemá pleš, ale má prsa, a že se celé sídlo nachází v časové bublině, ve které zdejší mladí mutanti (v tomto filmu "Podivní") prožívají pořád dokola jeden den v roce 1943. Jake se zdejšími X-Meny Podivnými zběžně seznámí, a musí hned řešit problém se "zlými Podivnými" (poznají se podle bílých očí), kteří ty hodné chtějí vyhladit a vede je Mystique Samuel L. Jackson, který se umí proměnit v kohokoliv. FIlm vznikl podle stejnojmenné knihy (resp. knižní série) a je to na něm velmi patrné. Velmi patrné nepěkným způsobem.

 • Recenze Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 40

  Tim Burton to nemá poslední dobou jednoduché. Jeho barvité, bláznivě ujeté vize byly už před šesti lety, kdy šla do kin jeho Alenka v říši divů, popisovány jako vyčpělé a mluvilo se o tom, jestli se kdysi tak originální režisér náhodou neocitl v pasti vlastního rukopisu. Tuto domněnku pak potvrdily silně nezdařilé a dramaturgicky se rozpadající Temné stíny. Ve svém předposledním filmu Big Eyes se tak Burton pokusil o něco trochu jiného, jeho o poznání civilnější, životopisně laděný snímek o talentované malířce, trpící pod majetnickými manýry svého egoistického manžela, se však s příliš nadšenými ohlasy nesetkal. Jeho nejnovější film je tudíž opět tradičně burtonovsky extravagantní, přičemž čerpá z knižní předlohy, která jako by byla pro Burtona stvořená na míru.

Trailer k filmu

Související články k filmu Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti - recenze

  Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti - recenze

  1. 10. 2016 08:00 Florida, současnost. Mladému Jakeovi (Asa Butterfield) umře za podezřelých okolností (bez očí) dědeček-podivín (Terence Stamp). Před smrtí mu stačí sdělit pár divných náznaků, ze kterých vyplyne, že se má vydat na malý ostrůvek kdesi u Británie. Jake to učiní a nachází zde "časovou smyčku", ve které se skrývá titulní sirotčinec slečny Peregrinové (Eva Greenová).

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Atentát na Heydricha a katastrofální exploze ropné plošiny

  Filmové premiéry: Atentát na Heydricha a katastrofální exploze ropné plošiny

  28. 9. 2016 10:00 Atentát na třetího nejmocnějšího muže nacistické říše, jedna z největších katastrof způsobených člověkem, obyvatelé zvláštního sirotčince, rodina procházející mnoha změnami, portrét nejslavnějšího československého špiona druhé poloviny 20. století a fascinující místa, na kterých se utvářely dějiny. 38. týden tohoto roku přináší 4 filmové premiéry, 2 premiérové dokumenty a další digitálně restaurovaný film podle dramatu Karla Čapka, Bílá nemoc.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.