Plakát k filmu: Sin City − město hříchu

Sin City - město hříchu Sin City

dokina.cz
8,0

USA, 2005, 124 min

Žánr:
thriller, akční, kriminální
Režie:
Frank Miller, Robert Rodriguez, Quentin Tarantino | celý štáb
Hrají:
Jessica Alba, Devon Aoki, Alexis Bledel, Powers Boothe, Jude Ciccolella, Cara D. Briggs | všichni herci

Vítejte v Sin City. Toto město je plné násilí, korupce a zlomených srdcí. Pro někoho je temným, cynickým místem a pro někoho je domovem. Zkorumpovaní policisté. Sexy prostitutky. Zoufalí padouši. Někteří touží po pomstě, jiní po spasení a další po obojím.

Sin City je město, které existuje doslova v černé a bílé. Svět, který je strohý a tvrdý. Pouze vzácné záblesky zářivých barev ho rozjasňují. Zároveň je to město výrazných kontrastů - korupce, touha po moci a nepoddajnost na jedné straně a morálka, víra a sny o lásce na straně druhé. Imaginární metropolie, která není vždy jen špatná, ale, jak se zdá, rodí se tu čisté city a emoce.

Město ze zrodilo roku 1991 z bujné představivosti a výtvarného umění mistra moderních komiksů, Franka Millera. Stalo se jedním z kritiky nejoceňovanějších kreslených příběhů dneška. Miller byl již dlouhou dobu významnou osobou světa kreslených příběhů, ale jeho příběhy Sin City prolomily všechny předchozí úspěchy. Nikdy však nepředpokládal, že bude Sin City někdy zfilmováno…

Z Millerových komiksů si režisér Robert Rodriguez vybral tři povídky - Drsný sbohem (The Hard Goodbye), Velká tučná zabijačka (The Big Fat Kill) a Ten žlutej parchant (The Yellow Bastard).

Vítejte v Sin City. Toto město je plné násilí, korupce a zlomených srdcí. Pro někoho je temným, cynickým místem a pro někoho je domovem. Zkorumpovaní policisté. Sexy prostitutky. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1409 hlasů
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Související články k filmu Sin City − město hříchu

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 6 nejvíce zvláštních komiksových filmů

  6 nejvíce zvláštních komiksových filmů

  1. 8. 2016 11:25 Již tento čtvrtek se do kin řítí nejvíce netradiční komiksový film od Deadpoola. Sebevražedný oddíl alias Suicide Squad představí v hlavní roli partičku záporáků, kteří mají za úkol zbavit se ještě většího záporáka! Ať už film dopadne jakkoliv, již nyní se Suicide Squad řadí mezi nejvíce netradiční komiksové snímky z poslední vlny - znáte i řadu z jeho dalších netypických filmových kolegů?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 10 let zpátky - Vzpomeňte si na nejlepší filmy roku 2005

  10 let zpátky - Vzpomeňte si na nejlepší filmy roku 2005

  16. 1. 2015 21:30 Pamatujete si ještě na filmy, na které jste vyrazili do kina před deseti lety? Připravili jsme pro vás takové menší ohlédnutí za nejlepšími filmovými hity roku 2005, které stojí za to vidět i v tom roce letošním. Schválně nám napište, jaké jsou vaše nejoblíbenější snímky. 

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil - recenze dlouho očekávaného pokračování

  Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil - recenze dlouho očekávaného pokračování

  4. 9. 2014 21:00 Předpokládám, že jste první Sin City viděli, nebo aspoň poměrně dobře víte, jak tato adaptace comicsu Franka Millera (režírovaná Millerem a Robertem Rodriguezem) vypadala.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.