Plakát k filmu: Simpsonovi ve filmu

Simpsonovi ve filmu The Simpsons Movie

dokina.cz
7,2

USA, 2007, 83 min

Žánr:
komedie, animovaný
Režie:
David Silverman | celý štáb
Hrají:
Dan Castellaneta, Julie Kavner, Nancy Cartwright, Yeardley Smith, Hank Azaria, Harry Shearer | všichni herci

Jeden z nejúspěšnějších televizních seriálů se konečně dočkal prvního celovečerního filmového zpracování. Populární rodinka Simpsonových ze Springfieldu bude tentokrát čelit globálním výzvám a Homer provede nejhorší věc svého života. Na filmu pracují stejní tvůrci jako na televizním seriálu a tak se fanoušci dočkají většiny svých oblíbených postav. Zápletku však tají do poslední chvíle.

Seriál, který již několik let úspěšně uvádí i Česká televize, si u diváků vydobyl výlučnou pozici především díky kombinaci černého a situačního humoru. Ten samozřejmě ve filmu nebude chybět a už první zveřejněné záběry vyvolaly lehkou kontroverzi. Zejména ten, kde je Bart poprvé za svou kariéru nahý. Snahou tvůrců je k filmu přitáhnout i ty diváky, kteří se zatím s fenoménem Simpsonových příliš nesetkali a zároveň uspokojit věrné fanoušky a překvapit sami sebe. Ve vedlejších rolích se objeví i některé filmové hvězdy a skutečné postavy americké historie. Tvůrci také odhalili, že se i ve Springfieldu začnou řešit problémy jako znečišťování ovzduší, ekologická krize a současná americká politika.

Práce na filmu začali již v roce 2001, ale od té doby se několikrát velmi radikálně proměnil scénář. I díky mimořádnému zázemí, kterého se tvůrcům dostalo od společnosti Twentieth Century Fox, je film natočený v širokoúhlém formátu a s větší paletou barev, než jakou má televizní seriál. Film nadabovali stejní herci jako seriál a tak se čeští diváci mohou těšit na výborné výkony Martina Dejdara, Jiřího Lábuse a dalších. Simpsonovi ve filmu jsou jedním z nejočekávanějších projektů letošního léta a to hlavně díky neokázalé komice, která už skoro dvě desítky let baví milióny diváků na celém světě.

Jeden z nejúspěšnějších televizních seriálů se konečně dočkal prvního celovečerního filmového zpracování. Populární rodinka Simpsonových ze Springfieldu bude tentokrát čelit ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1507 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 102.34 CZK 256.24 CZK Přehrát online

Recenze filmu Simpsonovi ve filmu

 • Recenze Simpsonovi ve filmu na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Ve Springfieldu došlo ke kritickému znečištění jezera, což má za následek rozhodnutí vlády celé město izolovat a zlikvidovat. Jenom jedné rodině se podaří uniknout, ale než zachrání město, musí nejdřív dát do pořádku své rodinné vztahy... Je trochu ironické, že reklamy na celovečerní Simpsonovy byly založeny na skutečnosti, že jde o DVOUROZMĚRNÝ FILM , ale skutečnost je taková, že je v něm dost trojrozměrných (počítačově animovaných) sekvencí a objektů. Většina scén a postaviček je ale animovaná klasicky dvourozměrně a nijak lépe nebo zajímavěji, než v původním seriálu. Vlastně jediný "velkolepější" aspekt tohoto filmu spočívá v hudbě, kterou kupodivu neměl na starosti ani Danny Elfman ani Alf Clausen, nýbrž Hans Zimmer. Je podstatně monumentálnější, než v seriálu, a kupodivu tu seriálovou ani moc nepřipomíná (a není v ní téměř vůbec použit slavný ústřední motiv). No a s výjimkou hudby a velmi občasné 3D grafiky je všechno ostatní přesně jako v seriálu. I scénář. Což znamená, že se dočkáme mnoha narážek a vtípků, ale "ústřední dějová linie" je značně nezajímavá a spíš zdržuje - na rozdíl třeba od celovečerního South Parku. A většina vtípků je sice vtipná, ale jaksi "bezzubá" a chybí jim výraznější satirické ostří nebo politická nekorektnost (opět ve srovnání s celovečerním South Parkem). Také je celkem zřejmá snaha tvůrců o to, aby se ve filmu aspoň objevil úplně každý, kdo se kdy objevil v seriálu, a to i v případě, že pro to není dvakrát dobrý důvod. Výsledný pocit tedy poměrně přesně odpovídá pocitu, který byste měli z nepřetržitého sledování tří až čtyř epizod seriálu "Simpsonovi" (a taková představa pro mě osobně není zrovna představou ideálně stráveného večera, ale jiní se na to jistě budou dívat jinak). Což je pořád vtipnější pocit, než poskytuje většina současných filmových komedií... P.S: Výjiměčně nekritizuji dabing, kterým bude film opatřen. Už jen proto, že kdybyste slyšeli Simpsonovy v původním znění (kde např. Barta mluví žena), pravděpodobně by vás to přinejmenším vyvedlo z míry - viz trailer.

Související články k filmu Simpsonovi ve filmu

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Kdo je větší borec: Bart, nebo Homer?

  Kdo je větší borec: Bart, nebo Homer?

  25. 7. 2016 16:00 Kdo by neznal rodinu Simpsonových ze Springfieldu? Její příběhy baví lidi po celém světě bezmála 30 let. V dnešním souboji se zaměříme na mužskou část této rodinky, tedy Barta a Homera. Vaše hlasování dá odpověď na otázku, který z dvojice je lepší, populárnější a zkrátka, který je větší borec.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Která z dvojice Marge a Líza je sympatičtější?

  Která z dvojice Marge a Líza je sympatičtější?

  18. 4. 2016 17:00 Kdo by neznal rodinu Simpsonových ze Springfieldu? Její příběhy baví lidi po celém světě bezmála 30 let. V dnešním souboji se zaměříme na ženskou část této rodinky, vyjma Maggie, tedy Lízu a Marge. Vaše hlasování dá odpověď na otázku, která z dvojice je lepší, populárnější a zkrátka, která je oblíbenější.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Simpsonovi: asistent pana Burnse odchází

  Simpsonovi: asistent pana Burnse odchází

  28. 9. 2015 20:00 I když se naše zpráva úplně netýká kin a celovečerních filmů, patří sem. V seriálu Simpsonovi dojde k zásadní změně, která asi skalní příznivce příliš nepotěší. Na druhou stranu, právě změny mohou tento 27 let fungující televizní pořad udržet při životě. Takže se držte, Smithers odchází.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.