Plakát k filmu: Šílený Max: Zběsilá cesta

Šílený Max: Zběsilá cesta Mad Max: Fury Road

dokina.cz
8,6

Premiéra 14. 5. 2015
USA, Australie, 2015, 120 min, od 15 let

Žánr:
dobrodružný, akční
Režie:
George Miller | celý štáb
Hrají:
Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult, Hugh Keays-Byrne, Josh Helman, Nathan Jones | všichni herci

Režisér George Miller, zakladatel postapokalyptického žánru a duchovní otec legendární série „Šílený Max“, se v dalším pokračování nazvaném „Šílený Max: Zběsilá cesta“ vrací do světa bojovníka silnic Maxe Rockatanskyho.

Šílený Max, pronásledovaný svou pohnutou minulostí, je přesvědčen, že jediný způsob jak přežít, je vydat se na osamělou pouť. Narazí však na skupinu prchající pustinou ve vyzbrojeném obrněném vozidle, v jejímž čele stojí elitní Imperator Furiosa. Citadelu, odkud prchají, tyranizuje Immortan Joe, kterému kdosi odcizil něco nenahraditelného. Rozzuřený vojenský vůdce svolá všechny své gangy a ve vysokooktanové silniční válce nemilosrdně pronásleduje prchající rebely.

Režisér George Miller, zakladatel postapokalyptického žánru a duchovní otec legendární série „Šílený Max“, se v dalším pokračování nazvaném „Šílený Max: Zběsilá cesta“ vrací do ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 97 hlasů

Recenze filmu Šílený Max: Zběsilá cesta

 • Recenze Šílený Max: Zběsilá cesta na MovieZone

  Recenze MovieZone 100

 • Recenze Šílený Max: Zběsilá cesta na fffilm

  Recenze fffilm 90

  Režisér a scenárista George Miller natočil pokračování / reboot své vlastní série, které vdechl život už v roce 1979 a poslední díl natočil před 30 lety. V blíže nespecifikované post-apokalyptické budoucnosti se bývalý policista Max (Tom Hardy) shodou okolností dostane do jedné party s Furiosou (Charlize Theronová), unášející v obrněné Tatrovce pět krásných nezmutovaných plodných žen, cisternu vody, menší cisternu paliva a úplně nejmenší cisternu mateřského mléka. A protože po ní teď všichni jdou, stejně jako po Maxovi, musí se tito dva dát dohromady, aby přežili. I když se jim nechce. Nejnovější Mad Max není ani tak pokračováním jako spíš "začátkem nového eposu volně na motivy starého námětu". A je prostě a jednoduše zázrak.

 • Recenze Šílený Max: Zběsilá cesta na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Když Šílený Max z 80. let přejde do trikové série Rychle a zběsile, vznikne Šílený Max: Zběsilá cesta. Do kin vstupuje výtečně odvedený akční žánr; ale teatrálnější než originál a s chabou náhradou za Mela Gibsona.

 • Recenze Šílený Max: Zběsilá cesta na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Miller ukazuje mladé generaci, že postapokalyptický žánr má co nabídnout i dnes. Nápaditost a dynamika filmu nám nedovolí si odpočinout, je to skutečně zběsilá jízda. Škoda, že „bojové“ scény jsou si vlastně dost podobné, a tak chybí strhující finále jako třešnička na dortu. Přesto stojí za to nechat se Maxem na dvouhodinovou cestu unést, protože ať už se nám to líbí nebo ne, tento snímek je něco nevídaného, bez debat.

 • Recenze Šílený Max: Zběsilá cesta na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 90

  Z trojice filmů o bývalém policistovi Maxovi v podání Mela Gibsona je nový Šílený Max nejpodobnější tomu druhému, který byl nejakčnější, nejpunkovější a nejzábavnější, zatímco první díl se dal s trochou nadsázky považovat za psychologické drama a trojka se po navození okázale béčkové post-apo atmosféry zvrhla v dětskou zábavičku. Gibsona nahradil v titulní roli Tom Hardy, avšak kdo se vrátil po třiceti letech na místo činu, je australský režisér původní trilogie George Miller (který mezitím natočil animovaný Happy Feet a jeho pokračování a dvojici snímků o prasátku Babe, což je vzhledem ke zbytku jeho kariéry opravdu s podivem). A je to comeback jako prase!

 • Recenze Šílený Max: Zběsilá cesta na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 90

  Jeden z nejintenzivnějších akčních zážitků za poslední léta a naprosto ojedinělý počin ve světě hollywoodských blockbusterů.

 • Recenze Šílený Max: Zběsilá cesta na Total film

  Recenze Total film 95

  Šílený Max: Zběsilá cesta (Mad Max: Fury Road) Brutální, zábavné, drzé, troufalé a téměř dokonalé. Tak se dá popsat prvotní pocit po opuštění kina. Šílený Max: Zběsilá cesta je zatím největší překvapení letošního filmového roku a patří jednoznačně k nejlepším žánrovkám dekády.

Trailer k filmu

Související články k filmu Šílený Max: Zběsilá cesta

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 7 pokračování po 20 a víc letech

  7 pokračování po 20 a víc letech

  18. 1. 2019 14:50 Se Skleněným se vrací do kin postavy staré skoro dvacet let. Minulost ale zažila i vousatější sequely.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 6 toužebně vyhlížených filmů, na které jsme čekali dlouhé roky

  6 toužebně vyhlížených filmů, na které jsme čekali dlouhé roky

  3. 7. 2018 11:00 Možná již počátkem července bude mít na festivalu v Karlových Varech premiéru Muž, který zabil Dona Quijota, režiséra Terryho Gilliama. Film, který byl už jednou neúspěšně točen o generaci zpět, se tak možná konečně podívá mezi Gilliamovy fanoušky – píšeme možná, protože Gilliam nedávno přišel o filmová práva a distribuce snímku je tak opět ohrožena. Držme palce aby situace dopadla k všeobecné spokojenosti – Gilliamův Quijot by se tak snad mohl zařadit mezi další toužebně vyhlížené filmy, na které se čekalo celá desetiletí.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 7 pokračování, na které se čekalo nejdéle

  7 pokračování, na které se čekalo nejdéle

  26. 4. 2018 11:16 Trvalo to šest let, ale Avengers: Infinity War se tento čtvrtek 26.4. konečně dostanou do kin. Ne snad, že by natáčení filmu zabralo takovou porci času – právě šest let však uteklo od prvních filmových Avengers, které nakoply zápletku kolem Thanose, jež nyní vrcholí. Tak dlouhé čekání na pointu ve světě filmu není zase tak vzácné – u sedmi oceňovaných filmů čekali diváci na pokračování i desetiletí či déle.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.