Plakát k filmu: Sherlock Holmes: Hra stínů

Sherlock Holmes: Hra stínů Sherlock Holmes: A Game of Shadows

dokina.cz
6,6

Premiéra 5. 1. 2012
USA, 2011, 123 min

Žánr:
thriller, dobrodružný, akční, kriminální
Režie:
Guy Ritchie | celý štáb
Hrají:
Robert Downey Jr., Jude Law, Noomi Rapace, Rachel McAdams, Jared Harris, Stephen Fry | všichni herci

Sherlock Holmes býval nejchytřejším mužem salónu... až dosud. Na scéně je ovšem nový kriminalistický mozek - profesor Moriarty (Jared Harris), který se intelektuálně Holmesovi nejen vyrovná, ale jeho cit pro špatnost spolu s naprosto chybějícím pocitem svědomí mu vlastně může pomoci slavného detektiva předstihnout. Když najdou rakouského korunního prince mrtvého, podle důkazů, jak je interpretuje inspektor Lestrade (Eddie Marsan), to vypadá na sebevraždu.

Ale Sherlock Holmes usuzuje, že princ se stal obětí vraždy, která je navíc pouze kouskem větší a daleko a zlověstnější záhady, kterou zkonstruoval profesor Moriarty. Při výkonu služby spojené se zábavou Holmes najde stopu v podzemním pánském klubu, kde Holmes spolu se svým bratrem Mycroftem Holmesem (Stephen Fry) zapíjejí poslední noc svobody Dr. Watsona.

Právě tady se Holmes seznámí se Sim (Noomi Rapace), cikánskou kartářkou, která vidí víc, než prozrazuje. Vyšetřování se stává ještě nebezpečnějším, když se Holmes, Watson a Sim dostávají na starý kontinent. Prohnaný Moriarty je pořád o krok napřed a spřádá sítě smrti a zkázy. Všechno je součástí většího plánu, který, pokud vyjde, změní celé dějiny.

Sherlock Holmes býval nejchytřejším mužem salónu... až dosud. Na scéně je ovšem nový kriminalistický mozek - profesor Moriarty (Jared Harris), který se intelektuálně Holmesovi ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 356 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 59.00 CZK 279.00 CZK Přehrát online
PŮJČOVNÉ 82.00 CZK 280.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Sherlock Holmes: Hra stínů

 • Recenze Sherlock Holmes: Hra stínů na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

  Downey veřejně pochyboval o kvalitách Iron Mana 2, za pár let možná bude rýpat i do Sherlocka 2. Pokud tedy rychle nenatočí trojku, o čemž tváří v tvář kasovnímu potenciálu nikdo nepochybuje... Druhá mise Sherlocka a Watsona ale dopadla rozpačitě. Přes jisté herecké podání a povrchní videoklipové pozlátko z hlavy režiséra Guye Ritchieho se Sherlock nepouští do strhující konfrontace se svým arcinepřítelem Moriartym, ale jen zkouší prázdně zabavit sledem velikášských, akčních a stroze infantilních či rozvleklých dialogových scének.

 • Recenze Sherlock Holmes: Hra stínů na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Profesor Moriarty (Jared Harris), geniální matematik, špičkový boxer, milionář a mezinárodní politik, cosi kuje a hodlá uvrhnout celou Evropu do chaosu. Zabránit mu v tom mohou jen Sherlock Holmes, Watson a nově také cikánská věštkyně (Noomi Rapaceová) a Holmesův homosexuálnější bratr Mycroft (Stephen Fry). Recenze ani nemusí být příliš dlouhá, protože film je v mnohém podobný prvnímu. Stále platí zvláštní vztah z prvního dílu, kdy Holmes je buď psychicky chorý nebo na tripu a provádí Watsonovi hrozně ošklivé věci, aniž by ho tento za to zabil nebo navždy opustil (i když tím neustále vyhrožuje). I akční scény a šílené dedukce působí velmi podobným dojmem jako v jedničce, jen jsou snad ještě více matrixoidní. Zásadnější změna spočívá v tom, že se tentokrát více cestuje (vlakem, autem, na koních i na mule), po Anglii i po Evropě, takže výsledek více připomíná tradiční bondovku. (Eiffelovka se ve filmu vyskytuje celkem dvě a půl sekundy) Přestože je ve filmu nejedna velmi vydařená sekvence, celkový dojem je podobně gulášovitý jako Holmesova psýché. Stejně jako v jedničce si Guy Ritchie moc nepotrpí na nějaké nuance a opět režíruje způsobem "Kulometným tempem budu na diváka házet bez ladu a skladu všechno možné, a ono se mu něco z toho zalíbí." A ono to celkem funguje, přestože jsem na mnoha místech měl pocit, že spolu hlavní hrdinové žertovně špílcují nikoliv proto, že to v dané chvíli vyplývá ze vztahu Holmese a Watsona, nýbrž proto, že to Downeyovi a Lawovi přišlo jako dobrá švanda. A že něco vybuchuje nikoliv z logiky děje, ale protože Ritchiemu připadalo, že už dlouho nic nevybuchlo. Z řemeslné stránky je film úžasný, obzvlášť se mi líbily digitální dokreslovačky velkých staveb a strojů, připomínající skoro něco od Karla Zemana. Za zmínku stojí i hudba, ve které se mísí Hans Zimmer s cimbály a Don Giovanni se soundtrackem ze 40 let starého westernu (Holmes jede na mule, tak k tomu logicky hraje soundtrack z "Two Mules for Sister Sara". Dovolil bych si ocitovat závěrečné titulky:  "Music by Hans Zimmer, Lorne Balfe, Wofgang Amadeus Mozart, Ennio Morricone & Cigánski Baróni". A to tak nějak vystihuje celý tento bohémský film.

 • Recenze Sherlock Holmes: Hra stínů na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Podle Guinnessovy knihy filmových rekordů je Sherlock Holmes nejčastěji využívaným hrdinou: za historii kinematografie zrodil přes dvě stě padesát titulů. Potíž nastává, kdykoli výjimečného detektiva počnou modernizovat průměrní autoři.

Trailer k filmu

Související články k filmu Sherlock Holmes: Hra stínů

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Sherlock Holmes je nadále v čele tabulky návštěvnosti českých kin

  Sherlock Holmes je nadále v čele tabulky návštěvnosti českých kin

  17. 1. 2012 11:47 Akčně pojatý Sherlock Holmes s podtitulem Hra stínů zůstává druhý týden na prvním místě v tabulce nejnavštěvovanějších filmů v tuzemských kinech. Americké zpracování dobrodružství neomylného detektiva již navštívilo téměř 130.000 diváků, kteří v pokladnách kin nechali přes 17 milionů korun.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Akční Sherlock Holmes vede tabulku návštěvnosti českých kin

  Akční Sherlock Holmes vede tabulku návštěvnosti českých kin

  13. 1. 2012 05:40 Více než sedmdesáti tisícům divákům, které přilákal do českých kin při prvním popremiérovém víkendu, vděčí akčně pojatý americký film Sherlock Holmes s podtitulem Hra stínů za první místo v tabulce nejnavštěvovanějších titulů. Na druhé místo ve víkendové tabulce návštěvnosti odsunul animovaného Kocoura v botách, který se v čele držel více než měsíc. Dosud má na kontě přes 188.000 diváků, kteří v pokladnách kin nechali více než 26 milionů korun.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Sherlock Holmes: Hra stínů

  Sherlock Holmes: Hra stínů

  5. 1. 2012 12:49 Robert Downey mladší hraje roli nejslavnějšího detektiva na světě Sherlocka Holmese. Ve filmu „Sherlock Holmes: Hra stínů.“ Jude Law se vrací jako jeho úžasný kolega Dr. Watson., Sherlock Holmes býval nejchytřejším mužem salónu... až dosud.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.