Plakát k filmu: Sestra

Sestra Nun, The

dokina.cz
5,3

Premiéra 6. 9. 2018
USA, 2018, 96 min

Žánr:
thriller, mystery, horor
Režie:
Corin Hardy | celý štáb
Hrají:
Patrick Wilson, Vera Farmiga, Lili Taylor, David Horovitch, Maria Obretin, Gabrielle Downey | všichni herci

Démonická řádová sestra z hororu “V zajetí démonů 2” se vrací, aby šířila zlo ze záhadného kláštera v Rumunsku, ve kterém řád jeptišek ukrývá děsivé tajemství. Nejtemnější kapitolu ze světa filmu “V zajetí démonů” Vám přináší legendární James Wan, filmový tvůrce, který stojí za touto úspěšnou filmovou sérií.

Démonická řádová sestra z hororu “V zajetí démonů 2” se vrací, aby šířila zlo ze záhadného kláštera v Rumunsku, ve kterém řád jeptišek ukrývá děsivé tajemství. Nejtemnější ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů

Recenze filmu Sestra

 • Recenze Sestra na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Kdo by se toho nadál, že filmy ze série V zajetí démonů budou jednou mít vlastní "filmový vesmír", tzn. budou nějakým způsobem propojeny a budou kolem toho legrační soudy . No, objektivně vzato, vlastně není složité takový filmový vesmít vytvořit, protože úplně stačí, když se v každém filmu bude mluvit o démonovi jménem Valak (a nemusí být ani vidět na plátně)... Sestra je tedy prequel, odehrávající se v roce 1952 v rumunském klášteře ve strašidelných lesích. Zde se oběsí jedna z řádových sester a Vatikán posílá hardcore vymítače otce Burkea ( Demián Bichir ) a mladou skorojeptišku s divnými vizemi (Taissa Farmigaová), aby zjistili, co divného se tam děje a jestli se náhodou pod klášterem neskrývá Valakova hrobka (spoiler: Náhodou ano).

 • Recenze Sestra na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Celkově je Sestra správně děsivou hororovou podívanou, která nenudí. Ano, postavy dělají často hloupá rozhodnutí, ale bez těch by přece nefungoval ani jeden horor. Kdyby se postavy v hororech chovaly aspoň občas racionálně, tak by se většina událostí v těchto snímcích ani nestala. Horory zkrátka nejsou o racionálnu, jejich hlavním úkolem je vyděsit, a to se Sestře daří. Nejde o dokonalý horor. Celé této sáze stále vévodí první díl V zajetí démonů, ale i tak nažene husí kůží. Hlavně ale nenudí. I když je děj občas nesmyslný, má spád a většinu času prostě baví, a hlavně děsí. A o tom to přeci je, ne?

 • Recenze Sestra na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 50

  Americký horor Sestra je dalším ze série hororů navazujících na film V zajetí démonů, mezi něž se řadí i dvojice snímků o děsivé panence Annabelle. Onou titulní „sestrou“ je v tomto případě myšlena ta jeptiška, která strašila už ve filmu v Zajetí démonů 2 a padla o ní zmínka i v Annabelle2: Zrození zla. Děj Sestry se odehrává v roce 1954 v Rumunsku v ženském klášteře, kde se zjevně skrývá jakési prastaré zlo, a kde se v úvodu filmu oběsí jeptiška. Vatikán pak na ono místo posílá kněze-vymítače Burkea (Demián Bichir), kterému má dělat při obhlídce kláštera společnost mladá novicka Irene (Taissa Farmiga, mladší sestra Very Farmigy) a místní mladý farmář přezdívaný Frantík (Jonas Bloquet). Ti mají za úkol prověřit nejen jeptiščinu sebevraždu, ale i zda je klášter stále pořád svatým místem (pochopitelně není).

 • Recenze Sestra na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

  Opatrné a předvídatelné vymítání v zaměnitelných kulisách rumunského kláštera zaujme asi jen ty méně náročné fanoušky žánru. Démonem posedlá sestra je pořád ve formě, ale producenti ji drží zkrátka a krmí ji nepříliš silnými soupeři. Pro postup do vyšší ligy to bude chtít příště nemálo přitlačit na pilu.

Související články k filmu Sestra

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.