Plakát k filmu: Sejmi prezidenta

Sejmi prezidenta Big Game

dokina.cz
4,9

Premiéra 18. 6. 2015
Anglie, Německo, Finsko, 2014, 110 min

Žánr:
dobrodružný, akční
Režie:
Jalmari Helander | celý štáb
Hrají:
Samuel L. Jackson, Onni Tommila, Ray Stevenson, Victor Garber, Mehmet Kurtulus, Ted Levine | všichni herci

Poté, co teroristé sestřelí letadlo Air Force One, prezident Spojených států (Samuel L. Jackson) zůstává napospas divočině. Je tu jediný člověk, který ho může zachránit – 13letý kluk jménem Oskari z domorodého kmene, který se chystá složit zkoušku dospělosti. Jeho úkol spočívá v přežití v nehostinné krajině Laponska. Chystá se vystopovat jelena, ale místo toho narazí na nejmocnějšího muže planety v dosti prekérní situaci. S teroristy v patách se musí nesourodé duo Oskariho a prezidenta USA spojit a uniknout svým lovcům. Je jen na prezidentovi a jeho novém pomocníkovi, aby přežili nejvypjatějších 24 hodin svého života. Hon na prezidenta právě začal.

Poté, co teroristé sestřelí letadlo Air Force One, prezident Spojených států (Samuel L. Jackson) zůstává napospas divočině. Je tu jediný člověk, který ho může zachránit – 13letý ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Sejmi prezidenta

 • Recenze Sejmi prezidenta na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

 • Recenze Sejmi prezidenta na fffilm

  Recenze fffilm 50

  V divokých horách Laponska (to je ve Finsku a ve skutečnosti tam takové divoké hory nejsou) havaruje Air Force One, prezident (Samuel Jackson) přežije, ale jde po něm terorista se svým týmem. Zachránit ho může jen třináctiletý hoch, který zde právě skládá "zkoušku dospělosti" a má v horách ulovit svého prvního jelena. Především je nutné upozornit, že i když je námět a scénář filmu strašlivá hovadina, je zcela zjevné, že to všechno není myšleno vážně. Koneckonců, režisér (a scenárista) předtím natočil krátký film Rare Exports (a jeho celovečerní verzi se stejným klukem), tudíž rozhodně má smysl pro nadsázku a sofistikovaný humor.

 • Recenze Sejmi prezidenta na iDnes

  Recenze iDnes 45

  Stačí jméno Samuel L. Jackson, aby se řadový film vyšvihl mezi premiéry týdne. Ale Sejmi prezidenta, evropský mix hollywoodských akčních béček a Kolji, stejně v událost nepřeroste. Spíš v pohádkovou frašku.

 • Recenze Sejmi prezidenta na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 45

  Sejmi prezidenta se snaží být kulervoucím akčním epickým dobrodružstvím s kvalitními efekty, ale nějak neví, kde jsou ty správné hranice a meze. Výsledkem je mix, kdy nevíme, jestli se smát nebo nevěřícně kroutit hlavou.

 • Recenze Sejmi prezidenta na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 30

  Kdesi v horách na severu Finska se teroristé připravují na sestřelení letadla převážejícího amerického prezidenta (Samuel L. Jackson). V letadle po zjištění hrozby propuká panika, během níž je prezident vyhozen z letadla v záchranném modulu svým bodyguardem (Ray Stevenson), který ovšem ve skutečnosti pracuje pro teroristy, tudíž zabije veškerý zbytek posádky a sám se s padákem snese na zem za ostatními, aby mohli uspořádat na prezidenta hon (protože je zrovna lovecká sezóna). Záchranný modul však objeví náhodný kolemjdoucí dvanáctiletý Laponeček, který v okolní divočině vykonává tradiční zkoušku dospělosti tím, že se snaží s lukem a šípy ulovit jelena. A jak už to tak bývá, tak samozřejmě prokáže obrovskou odvahu, zneškodní všechny teroristy a prezidenta hrdinně zachrání… Ups, spoiler.

 • Recenze Sejmi prezidenta na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 50

  Samuel L. Jackson se v divočině brání teroristům jen s pomocí malého chlapečka. Ne, to není premisa. To je všechno.

Související články k filmu Sejmi prezidenta

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.