Plakát k filmu: Sejmi je všechny

Sejmi je všechny Shoot 'Em Up

dokina.cz
6,0

USA, 2007, 86 min

Žánr:
thriller, komedie, dobrodružný, akční, kriminální

Scenárista a režisér Michael Davis začínal jako tvůrce storyboardů (kreslených scénářů). Pro dlouho zamýšlený autorský projekt Sejmi je všechny animoval své kresby, čímž přesvědčil producenty. Vznikl originální akční thriller, jenž je zároveň černou komedií a žánrovou parodií, jenž čerpá především z filmů Johna Woo (jmenovitě z thrilleru Hard Boiled; a jenž nejen svým ďábelským spádem připomíná snímek Zastav a nepřežiješ. – Osamělý muž Smith, stále chroupající mrkev, pomůže rodičce, napadené zabijáky.

Žena však zemře a jemu zůstane právě narozený chlapec. S pomocí prostitutky Quintany se snaží dítě zachránit před gangsterem Hertzem a jeho lidmi. Postupně přitom odhaluje komplot v pozadí zločinů. Film je vlastně nepřetržitou sérií přestřelek a honiček s tématem „jeden proti všem“. Tvůrci sice uvádějí pětaosmdesát mrtvých, ale možná jich bude i víc. – Navzdory drsnosti a surovosti film zaujme nápaditostí řešení (do dějin filmu patrně vstoupí sekvence střílečky při volném pádu z letadla) i lakonickými hláškami. Dobře v něm fungují „typizovaní“ představitelé Clive Owen jako chudý James Bond, Paul Giamatti coby zloduch Hertz a Monica Bellucciová jako prostitutka s rysy Máří Magdaleny.

Scenárista a režisér Michael Davis začínal jako tvůrce storyboardů (kreslených scénářů). Pro dlouho zamýšlený autorský projekt Sejmi je všechny animoval své kresby, čímž ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 272 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 102.08 CZK 306.76 CZK Přehrát online

Recenze filmu Sejmi je všechny

  • Recenze Sejmi je všechny na fffilm

    Recenze fffilm 40

    Nějací padouši pronásledují opuštěnou ulicí těhotnou ženu. Pan Smith (Clive Owen) náhodou čeká na autobus, uvidí pronásledování, padouchy postřílí, porodí ženě dítě, ale její život nezachrání. Následně vyhledá prostitutku jméněm DQ (Monica Bellucciová), protože dítě potřebuje kojit a ona se specializuje na klienty které vzrušuje laktace. Oba pak s nemluvnětem utíkají před tucty zabijáků zlého bosse (Paul Giamatti) a snaží se zjistit, proč chtějí všichni sejmout/získat to dítě. Je mi celkem jasné, jaký byl scenáristický zéměr tohoto filmu. Mělo jít o sekvenci neuvěřitelných přehnaných akčních scén (především přestřelek), poslepovaných kousíčky děje a dialogů s vtipnými hláškami. Pokud předpokládáme, že supertrapné hlášky jsou supetrapné záměrně, stejně jako nesmyslná a nepochopitelná zápletka (proč to dítě vlastně všichni chtějí), pak není scénáři co vytknout. Ovšem Michael Davis je podstatně horší režisér, než scenárista (s obojím měl velmi malé zkušenosti) a pokud větší polovina vašeho filmu má být akce a vy tu akci neumíte moc dobře natočit, máte průser. Dokážu si představit, že většina absurdních akčních kliček vypadala na papíře zábavně (..."a pak mu tu mrkev vrazí do oka až mu vzadu vyleze lebkou!"), ale v reálu působí nepřehledně, nevtipně, neakčně a téměř vždy nudně (nepomáhá ani nevhodný heavymetalový soundtrack). Nějaké kamerové prostocviky, zběsilý střih a filtry by se tentokrát velmi hodily, ale téměř se jich nedočkáme. Co se týče herců, nejlepší je Giamatti, který správně vystihl, jak maniakální má podle scénáře být. Owen se snaží být cool jako v Sin City , což je chyba, protože jeho postava spíš připomíná Bugse Bunnyho. A Monica Bellucci už není dvakrát mladá a dvakrát krásná... Doporučuji vám shlédnout film Zastav a nepřežiješ , který se pokoušel o něco velmi podobného a povedlo se mu to podstatně lépe.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.