Plakát k filmu: Sedm statečných

Sedm statečných Magnificent Seven, The

dokina.cz
7,6

USA, 1960, 123 min, od 12 let

Žánr:
dobrodružný, drama, western

Vesnice Ixcatlan trpí nájezdy banditů vedených nelítostným Calverou, který vesničany každý rok připraví o většinu sklizně a zásob. Proto se vesničané rozhodnou nakoupit v nejbližším městečku zbraně a bránit se. Chtějí o svém plánu poradit s profesionálním pistolníkem Chrisem, který je nadchnul bravurním kouskem jehož byli svědky po svém příjezdu do městečka. Ten jim však poradí, aby si nekupovali drahé zbraně, se kterými stejně neumí zacházet, ale najali si střelce a sám se záležitosti ujme. Podaří se mu získat ještě šest dalších mužů a s nimi se vydá do ohrožené vesnice. Přestože první střetnutí s Calverovými muži dopadne pro statečné muže příznivě, nevyzpytatelná povaha vesničanů situaci zcela nečekaně zkomplikuje.

Vesnice Ixcatlan trpí nájezdy banditů vedených nelítostným Calverou, který vesničany každý rok připraví o většinu sklizně a zásob. Proto se vesničané rozhodnou nakoupit v ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 334 hlasů
 • -
 • -

Trailer k filmu

Související články k filmu Sedm statečných

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Sedm statečných. Klasická, nebo zmodernizovaná verze?

  Sedm statečných. Klasická, nebo zmodernizovaná verze?

  2. 1. 2017 12:00 V loňském roce měl premiéru nový film o sedmi statečných pistolnících, kteří se rozhodnou chránit městečko před nájezdem bandy lotrů, zlodějů a násilníků podobně, jako tomu bylo v případě klasického zpracování. Který z filmů je vašim oblíbenějším? Klasika z roku 1960, nebo nová verze z roku 2016?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nedávno zesnulý sedmý statečný Robert Vaughn by oslavil narozeniny! Připomeňme si jeho filmy

  Nedávno zesnulý sedmý statečný Robert Vaughn by oslavil narozeniny! Připomeňme si jeho filmy

  25. 11. 2016 10:20 Robert Vaughn, herec který se do podvědomí diváků dostal především jako váhavý střelec Lee ze Sedmi statečných, by se v tomto týdnu dožil 84. let. Filmovému a televiznímu herectví se věnoval od počátku 50. let 20. století, kdy začal vystupovat v drobných epizodních rolích a v amerických televizních seriálech. Mezi americké hollywoodské hvězdy patřil od roku 1959, kdy byl nominován na cenu Americké filmové akademie Oscar za snímek Hoši z Filadelfie. Robert Vaughn zemřel 11.11.2016, a my vám dnes představíme jeho nejvýznamnější snímky.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Všech sedm statečných je po smrti!

  Všech sedm statečných je po smrti!

  12. 11. 2016 13:00 Herec Robert Vaughn, který byl posledním žijícím hrdinou z legendárního westernu Sedm statečných, je po smrti. Zemřel v pátek, po krátkém boji s leukémií. Bylo mu 83 let.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.