Plakát k filmu: Schmitke

Schmitke Schmitke

dokina.cz
6,1

Premiéra 13. 8. 2015
Česká Republika, Německo, 2014, 94 min

Žánr:
komedie
Režie:
Štěpán Altrichter | celý štáb
Hrají:
Peter Kurth, Helena Dvořáková, Jakub Žáček, Petr Vršek, Lana Cooper, Johann Jürgens | všichni herci

Julius Schmitke je postarší konstruktér, jehož osamělý život se skládá hlavně z nevzrušivé práce, ukecaného mladého kolegy a občasného zvláštního vábení lesního porostu. Když je jednoho dne pověřen opravou nevysvětlitelně skřípající staré turbíny, kterou kdysi navrhl, není z výletu na českou stranu Krušných hor příliš nadšen. Podivný kraj hlubokých lesů, zchátralých dolů a neméně podivných lidí v něm mnoho důvěry nevyvolá, ale když se mu přes noc záhadně ztratí kolega, musí i Schmitke vstoupit mezi mlhou zahalené stromy.

Film Schmitke se odehrává v současném Německu a Česku, jeho hlavní část pak na pomezí těchto dvou zemí – v malém městečku uprostřed lesů na hřebenech Krušných hor. S lehkým komediálním nadhledem nabízí mix napínavé detektivní zápletky s místy až dokumentárně realistickým pohledem na dnešní Sudety, který těží z „magického realismu“ tamního prostředí. Hlavní postavou jsou totiž kromě Julia Schmitkeho právě Krušné hory, které byly, stejně jako Schmitke, už téměř úplně prázdné a zničené, ale v současnosti se dávají znovu dohromady a život se do nich pomalu ale jistě vrací.

Julius Schmitke je postarší konstruktér, jehož osamělý život se skládá hlavně z nevzrušivé práce, ukecaného mladého kolegy a občasného zvláštního vábení lesního porostu. Když je ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 60.00 CZK 90.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Schmitke

 • Recenze Schmitke na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Schmitkemu nechybí vtip ani atmosféra, ale má i nějaké ty nedostatky. Chvílemi upadá do vlastní rutiny, v jádru však jde o sympatický film, který stojí za pozornost. Takže celkový dojem určitě pozitivní.

 • Recenze Schmitke na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Schmitke (už si nepamatuji, jesli má nějaké křestní jméno, ale říkají mu "Herr") je německý expert na větrné elektrárny, kterého zaměsrnavatel vyšle opravit starou vrtuli do Krušných hor. Kde ho, pochopitelně, čekají krušné chvíle… Městečko Chřmelava (které má kupodivu na městském úřadě napsáno "Chřmelavy") Je totiž takovým českým Twin Peaks. Všichni vysedávají v hospodě nebo bloudí po lesích a krajem se nepřetržitě rozléhá strašidelné vrzání obrovské vrtule, která nejde opravit… ale ani zastavit!

 • Recenze Schmitke na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Jméno, které stojí za zapamatování: Štěpán Altrichter. Jeho celovečerní prvotina Schmitke, která po úspěšné cestě festivaly jde právě do kin, patří k vzácným českým debutům, jimž velké plátno opravdu sluší.

 • Recenze Schmitke na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Schmitke nepatří k filmům, které byste chtěli nezbytně vidět znovu. Příběh by mohl být o něco propracovanější, přesto ale patří k těm, které jsou vítány jakožto vizuálně příjemná alternativa deštivého odpoledne stráveného v kině nebo doma u televize.

 • Recenze Schmitke na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Nadějný český režisér Štěpán Altrichter studoval filozofii a psychologii v Berlíně, posléze filmovou režii v Postupimi, a nyní celovečerně debutuje česko-německým snímkem pojmenovaným po jeho hlavním hrdinovi – Schmitke.

Trailer k filmu

Související články k filmu Schmitke

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Schmitke - recenze nového česko-německého filmu

  Schmitke - recenze nového česko-německého filmu

  20. 8. 2015 21:30 Schmitke (už si nepamatuji, jesli má nějaké křestní jméno, ale říkají mu "Herr") je německý expert na větrné elektrárny, kterého zaměsrnavatel vyšle opravit starou vrtuli do Krušných hor. Kde ho, pochopitelně, čekají krušné chvíle…

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.