Plakát k filmu: Scary Movie 5

Scary movie 5 Scary movie 5

dokina.cz
2,1

Premiéra 2. 5. 2013
USA, 2013, 85 min

Žánr:
komedie
Režie:
Malcolm D. Lee | celý štáb
Hrají:
Lindsay Lohan, Charlie Sheen, Terry Crews, Ashley Tisdale | všichni herci

Pátý díl legendární série hororových parodií Scary Movie slibuje návrat na začátek. Tedy k neuvěřitelně hrubozrnému humoru, který je ale podáván tak rafinovaně a bezelstně, že vás bude prostě bavit. Postarat by se o to měl především scenárista David Zucker, který je podepsaný pod všemi díly Bláznivé střely a pod kultovní komedií Připoutejte se, prosím! Že půjde o skutečně „děsnej biják“ nezaručí jen bezpočet odkazů na ty nejúspěšnější filmy posledních let, ale i obsazení, jemuž vévodí nejzlobivější herci současnosti, Charlie Sheen a Lindsay Lohan.

Hlavním terčem Scary Movie 5 jsou úspěšné „dokumentární“ horory série Paranormal Activity. Mladým manželům, Danovi a Jody, se narodí první dítě, jenže místo aby se radovali z novorozence, musí se vypořádávat s narůstajícím počtem nadpřirozených jevů, které se v jejich útulné domácnosti prošpikované videokamerami vyskytují. Když je pak začnou pronásledovat i mimo domov a ohrozí Jodiinu úspěšnou baletní kariéru a Danův výzkum opic, rozhodnou se to s démonem rozdat na férovku. No tak na férovku úplně ne, k lítému souboji totiž přizvou psychotroniky, psychiatry a jiné psychopaty, kteří však místo uklidnění situace ještě víc umocní všudypřítomný chaos. V téhle domácnosti půjde o život, zvlášť když počet pánviček zavěšených nad kuchyňskou linkou, které mají tendenci padat lidem na hlavu, je větší než malý.

Kromě strašlivého ducha vás jistě spolehlivě vyděsí i Charlie Sheen a Lindsay Lohan, kteří tu hrají sami sebe a celkem odvážně snášejí vtípky na účet vlastních alkoholových eskapád a soudních stání. Navzdory tomu, že jde o „pouhou“ parodii, nenechali tvůrci nic náhodě a představitelka Jody (Ashley Tisdale) dokonce absolvovala důkladnou baletní průpravu, aby byla v tanečních scénách co nejpřesvědčivější (a to i v těch, kdy si do ušlechtilého baletění střihne jeden přirozený porod).

Pátý díl legendární série hororových parodií Scary Movie slibuje návrat na začátek. Tedy k neuvěřitelně hrubozrnému humoru, který je ale podáván tak rafinovaně a bezelstně, že vás ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 921 hlasů
 • -

Recenze filmu Scary Movie 5

 • Recenze Scary Movie 5 na MovieZone

  Recenze MovieZone 20

 • Recenze Scary Movie 5 na fffilm

  Recenze fffilm 30

  Ta bolest. Ta bolest. Ach, ta bolest, Bože, ta bolest! Tedy, musím konstatovat, že po strašlivých trailerech jsem byl nakonec docela příjemně překvapen, že nejde o tak strašný shit, jak jsem očekával. (Mimochodem, asi dvě třetiny scén z traileru ve filmu vůbec nejsou.) Z prvního traileru jsem se obával, že námětově půjde o totéž, jako nedávných Pár nenormálních aktivit , tzn. že se celá nevtipná komedie bude odehrávat uvnitř jednoho domu. To není pravda a Scary Movie 5 je poměrně výpravný a odehrává se v mnoha různých prostředích, přičemž paroduje nejen horory jako (především) Mama , Paranormal Activity , nebo nový Evil Dead ale z nějakého důvodu také velmi obsáhle cituje z filmů zcela jiných žánrů, jako Inception , Černá labuť nebo nová Planeta opic . Občas dokonce některé scény zřejmě citovaly z nějakého filmu, který jsem neviděl a netušil jsem, co je citováno (dva zhulení rappeři jdou lesem a vedou dlouhý dialog o šamponu v močové trubici...?). V traileru i ve filmu se například objeví na tři sekundy "Tato slavná fiktivní babka, hraná černochem (chlapem)". Je to opravdu Tyler Perry? Je to jeho imitátor? Proč tam ta postava je, a čím je vtipné, že řekne v soudní síni "No todle teda!"? Takto uvažovat o tomto filmu nesmíte. Nesmíte dokonce vůbec uvažovat o tom, že by to mělo mít nějaký celkový spojující děj s pár hlavními hrdiny. Typické je i to, že při závěrečných titulcích je spousta zkažených či nepoužitých scén, a působí to dojmem, jako by film prostě ještě pár minut pokračoval dál. Musíte ho brát jako sérii zcela nesouvisejících scének, z nichž některé mají jistý humorný potenciál a asi na třech místech jsem se dokonce absurdním nápadům scenáristů zasmál. Bohužel to ale nic nemění na skutečnosti, že je to velmi špatně zrežírované a špatný timing často vyloženě zabíjí vtipy. A Lindsay Lohanová (která má cameo spolu s Charliem Sheenem, oba hrají sami sebe) je dnes strašlivě hnusná i přes snahu maskérek. Jó, to byly časy... DVDA!

Trailer k filmu

Související články k filmu Scary Movie 5

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Velký Gatsby vede tabulku návštěvnosti, přilákal 32.046 diváků

  Velký Gatsby vede tabulku návštěvnosti, přilákal 32.046 diváků

  22. 5. 2013 10:00 Do čela žebříčku návštěvnosti tuzemských kin se vzápětí po premiéře dostala nová verze románu Velký Gatsby s Leonardem DiCapriem v hlavní roli. O víkendu přilákala 32.046 diváků, kteří v pokladnách nechali 4,6 milionu korun. Tento snímek odsunul na druhé místo dosud vedoucí akční podívanou Iron Man 3 s Robertem Downeym Jr. Ta si na své konto připsala dalších více než 18 tisíc diváků - dosud ji vidělo 210.434 lidí, tržby činí téměř 31 milionů korun.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Akční Iron Man 3 stále vede návštěvnost kin

  Akční Iron Man 3 stále vede návštěvnost kin

  15. 5. 2013 10:45 V čele žebříčku návštěvnosti tuzemských kin je už podruhé akční podívaná Iron Man 3 s Robertem Downeym Jr. v hlavní roli. O víkendu ji zhlédlo 62.471 diváků a utržila 7,5 milionu korun.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Scary Movie 5

  Scary Movie 5

  26. 4. 2013 16:00 Pátý díl legendární série hororových parodií Scary Movie slibuje návrat na začátek. Tedy k neuvěřitelně hrubozrnému humoru, který je ale podáván tak rafinovaně a bezelstně, že vás bude prostě bavit. Postarat by se o to měl především scenárista David Zucker, který je podepsaný pod všemi díly Bláznivé střely a pod kultovní komedií Připoutejte se, prosím! Že půjde o skutečně „děsnej biják“ nezaručí jen bezpočet odkazů na ty nejúspěšnější filmy posledních let, ale i obsazení, jemuž vévodí nejzlobivější herci současnosti, Charlie Sheen a Lindsay Lohan.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.