Plakát k filmu: Sámská krev

Sámská krev Sameblod

dokina.cz
8,1

Premiéra 23. 2. 2017
Švédsko, Norsko, Dánsko, 2016, 110 min, od 15 let

Žánr:
drama
Režie:
Amanda Kernell | celý štáb
Hrají:
Hanna Alström, Lene Cecilia Sparrok, Mia Sparrok, Maj-Doris Rimpi, Anders Berg, Katarina Blind | všichni herci

Čtrnáctiletá Elle Marja je Sámská dívka, která se věnuje chovu sobů. Vystavena rasismu éry třicátých let minulého století začne snít o novém životě. K jeho dosažení je ale nutné stát se někým jiným.

Čtrnáctiletá Elle Marja je Sámská dívka, která se věnuje chovu sobů. Vystavena rasismu éry třicátých let minulého století začne snít o novém životě. K jeho dosažení je ale nutné ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Sámská krev

 • Recenze Sámská krev na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 90

  Unikátní snímek problematiku zbytečně nezjednodušuje, nenabízí jednoznačné odpovědi a přináší pohledy z více stran (přičemž ten zevnitř samotného sámského etnika je pochopitelně pro diváka nejzajímavější). Sámská krev je nápaditě dějově zpracovaný, krásně natočený, efektně sestříhaný film, který přináší důležité poselství. Nepochybně patří mezi dramata, která si zaslouží být viděna.

Trailer k filmu

Související články k filmu Sámská krev

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Sdružení nájemných zabijáků a velké rock´n´rollové dobrodružství

  Filmové premiéry: Sdružení nájemných zabijáků a velké rock´n´rollové dobrodružství

  22. 2. 2017 10:00 Tajemné sdružení nájemných zabijáků, nelehké vztahy mezi třemi generacemi, čas životních změn,  velké rock´n´rollové dobrodružství, mladá dívka vystavená rasismu, milující, ale hodně netradiční táta, nadčasový příběh dospívání a hledání ztracené rodiny v daleké Indii. 8. týden tohoto roku přináší hned 8 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.