Plakát k filmu: Samotáři

Samotáři Samotári

dokina.cz
7,8

Premiéra 13. 4. 2000
Česká Republika, Slovensko, 2000, 103 min

Žánr:
komedie
Režie:
David Ondříček | celý štáb
Hrají:
Labina Mitevska, Jitka Schneiderová, Saša Rašilov nejml., Jiří Macháček, Ivan Trojan, Mikuláš Křen | všichni herci

Tragikomedie o životě současné mládeže, o jejich trápení, láskách, štěstí a nenaplněných snech. S výbornou muzikou. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá osudy lidí. Napomůže rozchodu Hanky a Petra, který se pokouší pochopit život skrze nahrávky "opravdového života" pouštěné do éteru.

Zatímco je Hanka pronásledována Ondřejem, do té doby uznávaným lékařem a otcem rodiny, seznamuje se s Jakubem, jehož pozitivnímu pohledu na svět pomáhá marihuana. Na druhé straně způsobuje zhoršování jeho krátkodobé paměti, takže se v jejich vztahu objevují problémy. Zklamaná Hanka hledá pochopení u rodičů, ale doma najde dvacet Japonců sledujících "normální rodinku při normální večeři" ...

Film Samotáři získal mnoho ocenění, jak v ČR, tak i ve světě :

Thessaloniki film festival - Cena diváků
Warsaw film festival - Cena diváků
Český lev - Nejl. mužský her. výkon ve vedl. roli - Jiří Macháček.
Mannheim film festival - Cena Fipresci, Cena ekumenické poroty, Speciální uznání mezinárodní poroty.

Tragikomedie o životě současné mládeže, o jejich trápení, láskách, štěstí a nenaplněných snech. S výbornou muzikou. Robert pracuje v cestovní kanceláři a rád rozplétá a splétá ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 433 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Samotáři

 • Recenze Samotáři na iDnes

  Recenze iDnes 80

  - Řečeno jazykem generace, jež si Samotáře přivlastní, film je to "fakt dost dobrej". A - dodejme - po dlouhé době i evropský. Kdo rád škatulky, může si zařadit Jana Svěráka mezi vypravěče hollywoodského stylu, Jana Hřebejka na půdu souznění s domácím publikem a "samotářský" tandem Petr Zelenka-David Ondříček k současné vlně evropské nezávislé scény; obdobně jako Sašu Gedeona.

Trailer k filmu

Související články k filmu Samotáři

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Pelíšky nebo

  Pelíšky nebo "Mareček"? Vybíráme nejlepší české komedie

  30. 12. 2016 10:00 Komedie je filmový žánr s prvky humoru, který chce docílit divákova humorného nadhledu nad lidskými slabostmi, a nedostatečnostmi. Existuje nespočet skvělých, českých filmových komedií, které dokážou bavit diváky napříč generacemi. Pojďme se dnes podívat na desítku těch nejlepších.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.