Plakát k filmu: Sama

Sama Sama

dokina.cz
7,2

Premiéra 21. 9. 2017
Česká Republika, 2017, 64 min

Žánr:
drama, dokumentární
Režie:
Otakar Faifr | celý štáb
Hrají:
Luba Skořepová | všichni herci

Film o staré ženě, která zůstala na všechno sama, se odehrává pouze v jejím bytě. 92 letá herečka je jeho jedinou aktérkou. Zájem přátel, rodiny a divadel slábne a tak se rozhodne, že její poslední šancí vrátit se na jeviště, je zprodukovat si představení sama. Pomocí svého mobilního telefonu zařizuje pronájem sálu, shání režiséra a kolegyni, která by s ní ve hře vystupovala. Objektiv kamery se stává jediným svědkem leckdy zoufalé snahy přesvědčit svět, že za to ještě stojí. Během nelehkého procesu zkoušení ze svého bytu neustále volá o pomoc. Zamýšlí se nad touhou po uznání, smyslem života i nad blížící se smrtí.

Film o staré ženě, která zůstala na všechno sama, se odehrává pouze v jejím bytě. 92 letá herečka je jeho jedinou aktérkou. Zájem přátel, rodiny a divadel slábne a tak se ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -
 • -

Recenze filmu Sama

 • Recenze Sama na iDnes

  Recenze iDnes 75

  Film, který dvaadevadesátiletá Luba Skořepová chtěla točit jako svůj poslední vzkaz, jde do kin rok po její smrti. Navíc jej uvedou i divadla, kam se nevšední snímek Sama hodí ještě lépe.

 • Recenze Sama na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Ve své poslední roli Luba Skořepová přemítá nad stářím, osamělostí a vidinou blížící se smrti. Ani v předem prohraném boji se nevzdává a ukazuje, že i v pokročilém věku můžeme mít dostatek vnitřních sil. Film balancuje na pomezí dokumentu a hraného dramatu a nenápadnou formou nabízí dostatek podnětů k zamyšlení.

Trailer k filmu

Související články k filmu Sama

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Dobrodružství ze světa Ninjago a nové výzvy hrdinů ze světa Kingsmanu

  Filmové premiéry: Dobrodružství ze světa Ninjago a nové výzvy hrdinů ze světa Kingsmanu

  20. 9. 2017 10:00 Lego dobrodružství ze světa Ninjago, zbylí hrdinové světa Kingsmanu čelící nové výzvě, portrét zapomenuté Luby Skořepové, zoufalá cesta městským podsvětím, nekonvenční love story dvou odlišně zmrzačených lidí a dokumentární film o smyslu rodiny. V tomto týdnu nás čeká 6 filmových premiér a pásmo jedenácti krátkých filmů ze 6 zemí s názvem Zkrátka kraťas.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.