Plakát k filmu: S tváří anděla

S tváří anděla Face of an Angel, The

dokina.cz
4,3

Premiéra 23. 4. 2015
Anglie, Itálie, 2014, 100 min, od 15 let

Žánr:
drama
Režie:
Michael Winterbottom | celý štáb
Hrají:
Kate Beckinsale, Daniel Brühl, Cara Delevingne, Genevieve Gaunt, Peter Sullivan, Rosie Fellner, Valerio Mastandrea, Corrado Invernizzi | všichni herci

V roce 2007 byla v italském městě Perugia nalezena zavražděná britská studentka Meredith Kercher. Jednou z obviněných se stala její spolubydlící, Američanka Amanda Knox. Tento případ a jeho vyšetřování dlouhou dobu ovládaly světová média, z nichž některá se zločinu a jeho aktérům věnovala až s obscénním zaujetím. Film S tváří anděla režiséra Michaela Winterbottoma ale není detektivkou, thrillerem nebo filmovou rekonstrukcí tohoto kriminálního případu. Je tímto skutečným příběhem inspirovaný a jeho hrdinové spíše než vrahy a důkazy hledají osobní vyrovnání s takto šokujícím násilným činem a jeho dozvuky. Snaží se prozkoumat, proč je veřejnost tak posedlá násilím a proč nás tolik fascinují vraždy.

Hlavní postavou filmu je režisér Thomas Lang (Daniel Brühl), který dostane příležitost natočit film podle připravované knihy americké novinářky Simone Fordové (Kate Beckinsale). Ta se zabývá kontroverzním soudním procesem studentky obviněné z vraždy své spolubydlící. Simone a Thomas jedou do Itálie, aby se s případem blíže seznámili. Poté, co navštíví místo činu, začne Thomas pochybovat nejen o lidech kolem sebe, počínaje filmovými investory a lidmi od tisku, ale i sám o sobě a svých motivech. Zachrání ho až přátelství s Melanií (Cara Delevingne) mladou a bezelstnou britskou studentkou. Díky ní si začne uvědomovat, že nechce natočit film o násilí a vině, ale o lásce a nevinnosti. Chce místo toho natočit film, který bude oběť ctít a který se soustředí na lásku, život a štěstí, které jí byly odepřeny.

“Náš film není to o tom, co kdo udělal,”
říká Michael Winterbottom. “Není to o samotném aktu zabíjení. Myslím, že to je o tom, proč jsme násilím fascinováni – co je na něm přitažlivé? Spíše než se s tím vypořádat prostřednictvím skutečného nebo fiktivního případu, jsme si kladli otázky: Jaké to je být rodičem někoho, kdo byl zabit? Jaké to je být rodičem někoho, koho obvinili z vraždy?”

V roce 2007 byla v italském městě Perugia nalezena zavražděná britská studentka Meredith Kercher. Jednou z obviněných se stala její spolubydlící, Američanka Amanda Knox. Tento ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 12 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu S tváří anděla

 • Recenze S tváří anděla na iDnes

  Recenze iDnes 40

  Před pár dny zprostil italský soud Amandu Knoxovou a jejího přítele obvinění z vraždy britské studentky. Případ, který se vlekl po sedm let, ožil ve filmu S tváří anděla, jenž přichází do našich kin.

 • Recenze S tváří anděla na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 40

  Britský film režiséra Michaela Winterbottoma (Nonstop párty, Tristram Shandy) se odehrává v roce 2007 a je inspirován tehdejší skutečnou událostí, kdy v italské Perugii byla z údajné vraždy své spolubydlící obviněna americká studentka. Soud ji tehdy zprostil viny, leč zmatený a mnohokrát odročený případ strhl veřejnost, smlsla si na něm všemožná média, mluvilo se tehdy o serióznosti soudních přelíčení a o zkorumpovaných policistech a státních úřednících a dodnes se neví, jak to tehdy ve skutečnosti bylo.

Trailer k filmu

Související články k filmu S tváří anděla

 • Obrázek k souvisejícímu článku: S tváří anděla je film inspirovaný skutečnou vraždou

  S tváří anděla je film inspirovaný skutečnou vraždou

  16. 4. 2015 22:00 Byť postavy kriminalistického dramatu S tváří anděla, jdoucího do českých kin, nenesou jména skutečných lidí, odhalit jejich předlohu není nikterak složité. S tváří anděla je zjevně postavené na případu Amandy Knox, Američanky obviněné v Itálii z vraždy, který dlouhá léta cloumal italskou veřejností i světovými médii. Filmaři se ve filmu snaží vyjádřit k procesu s Knox, a vlastně její kauzu snad i částečně ovlivnit. Nebylo by to poprvé, kdy filmové dílo vneslo nové světlo na kriminalistické vyšetřování. 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.