Plakát k filmu: S láskou Vincent

S láskou Vincent Loving Vincent

dokina.cz
7,5

Premiéra 25. 1. 2018
Anglie, Polsko, 2017, 94 min, od 12 let

Žánr:
drama, kriminální, animovaný
Režie:
Hugh Welchman, Dorota Kobiela | celý štáb
Hrají:
Douglas Booth, Josh Burdett, Holly Earl, Chris O'Dowd, John Sessions, Robin Hodges | všichni herci

Celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi S láskou Vincent navazuje na slova samotného génia, který jednou pronesl, že “může komunikovat pouze skrze své malby". Byl natočen kombinací hraného filmu a animace originálních olejomaleb. Přesněji řečeno 66 960 originálních olejomaleb vytvořených 125 umělci z celého světa podle 94 původních van Goghových děl. Slovy tvůrců by “rozložené obrazy dokázaly pokrýt celý Londýn nebo Manhattan”. Jedná se o první film svého druhu na světě. Předlohou pro animované obrazy jsou hrané scény se skutečnými herci. V obsazení figurují jména jako Saoirse Ronan, Aidan Turner nebo Helen McCrory.

Scénář vznikl na základě 800 van Goghových dopisů adresovaných především jeho bratrovi. Příběh vrcholí v červenci 1890, kdy se van Gogh léčící se z deprese postřelí do hrudníku a o dva dny později, ve svých 37 letech, na následky tohoto zranění umírá. Okolnosti jeho smrti nebyly nikdy zcela objasněny.

Celovečerní snímek o malíři Vincentovi van Goghovi S láskou Vincent navazuje na slova samotného génia, který jednou pronesl, že “může komunikovat pouze skrze své malby". Byl ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 6 hlasů

Recenze filmu S láskou Vincent

  • Recenze S láskou Vincent na Červený koberec

    Recenze Červený koberec 75

    Jedinečné umělecké zpracování snímku válcuje prostý příběh, ale pokud mu tu jednoduchost dokáže divák odpustit, vychutná si nádherný a okouzlující filmový zážitek. Ocitáme se v oživlých obrazech jednoho z nejslavnějších malířů a jeho vidění světa i smutné citace z rozsáhlé korespondence nám přiblíží jeho ztrápenou duši, která přes všechno utrpení a beznaděj dokázala tvořit nádherné umění.

Trailer k filmu

Související články k filmu S láskou Vincent

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Únos podle skutečné události a epické finále trilogie Labyrint

    Filmové premiéry: Únos podle skutečné události a epické finále trilogie Labyrint

    24. 1. 2018 11:00 Příběh únosu natočen podle skutečné události, epické finále trilogie Labyrint, kombinace hraného filmu a animace originálních olejomaleb, gay romance a nejsuverénnější britský debut posledních let, třicátnice Paula odmítající přijmout roli pasivní oběti, nová dobrodružná pohádka s Martinem Dejdarem a Kateřinou Brožovou. Tento týden přináší šest filmových premiér a duet světově proslulého tanečníka Mikhaila Baryshnikova a dvorní tanečnice švédského choreografa Mats Eka.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.