Plakát k filmu: Roma

Roma Roma

dokina.cz
8,7

2018

Režie:
Alfonso Cuarón | celý štáb
Hrají:
Marina de Tavira, Marco Graf, Yalitza Aparicio, Daniela Demesa | všichni herci
Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Recenze filmu Roma

 • Recenze Roma na iDnes

  Recenze iDnes 85

  Oscarový tvůrce Alfonso Cuarón se vrátil k podstatě. Ke svému dětství v Mexiku, k rodnému jazyku, ke klasickému negativu, k černobílému formátu. A dobře udělal.

 • Recenze Roma na MovieZone

  Recenze MovieZone 90

 • Recenze Roma na Total film

  Recenze Total film 90

  Roma (2018) Roma bude snímkem, na který se nezapomíná. Famóznímu Cuarónovi stačí pro velký výsledek vlastně celkem málo. Vybudoval na plátně svět sám pro sebe, do kterého kromě všech výše jmenovaných technických dokonalostí, pustil úplně upřímně náruč lásky a uctil ženy svým osobitým způsobem. V divákovi proto dovede s lehkostí vzbudit pocit důvěrně známého, rozhodně ale ne vždy příjemného. V tu chvíli záleží na míře divákovy empatie, ale také pozornosti. I tak se vše okamžitě snadno vpije pod kůži a zůstane s divákem ještě dlouho poté.

Související články k filmu Roma

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.