Plakát k filmu: Rocky Balboa

Rocky Balboa Rocky Balboa

dokina.cz
6,2

USA, 2006, 97 min

Žánr:
akční, drama, romantický, sportovní

Před třiceti lety byl mužem bez budoucnosti, který se živil prací pro druhořadého lichváře. Když mu štěstí přihrálo možnost postavit se do boxerského ringu s úřadujícím šampiónem těžké váhy Apollem Creedem, jeho šance na vítězství byla jedna ku milionu. Jediné, co chtěl, bylo bojovat až do konce. Jeho odvaha a nezdolnost v životě i v ringu inspirovala miliony lidí. Každá sláva však jednou pomine a Rocky Balboa (Sylvester Stallone), který byl kdysi "Italským hřebcem", nyní tráví večery vyprávěním starých historek stálým návštěvníkům své restaurace Adrian's, pojmenované po jeho ženě, z jejíž předčasné smrti se nikdy nevzpamatoval.

Jeho syn (Milo Ventimiglia) ho víceméně ignoruje, protože ho příliš zaměstnává vlastní život. Čas a rány osudu Rockyho pokořily, otupily jeho pěsti a vzaly mu všechno kromě jeho starých historek, ale uvnitř je pořád stejný bojovník, který chce vydržet na nohou až do posledního kola. Titul úřadujícího šampióna těžké váhy aktuálně drží Mason "The Line" Dixon, který je výjimečný pouze tím, jak jednoduše se mu podařilo tuto trofej získat. Ještě nikdy se mu do cesty nepostavil rovnocenný protivník. Je to paradox - Mason je jednoznačně nejlepší, ale jen málokdo mu toto postavení přeje. Pak ho ale počítačová simulace přirovná k Rockymu Balboovi v jeho nejlepší formě. Kdo by vyhrál, kdyby se tihle dva postavili proti sobě v ringu?

Dixon se svými vypilovanými údery a prací nohou nebo Rocky se svou vášní a silnými direkty? Zní to jako vtip, ale tahle otázka, na kterou zdánlivě není odpověď, přivede Rockyho zpátky do ringu. I když je téměř dvakrát starší než jeho oponent, je možnost zápasu s Dixonem druhou šancí, kterou nemusel nikdy dostat - šancí, jak dokázat sobě i všem lidem, které má rád, že zatímco tělo stárne, plamen v srdci plápolá stále silně.

Když byl v roce 1976 uveden do kin původní film Rocky, stal se mezinárodním fenoménem a nesmrtelnou klasikou. Nečekaný hit se v silné konkurenci velkorozpočtových titulů probojoval do oscarového klání a byl nominován na 10 cen Akademie, přičemž proměnil nominace v kategoriích nejlepší film, nejlepší režie a nejlepší střih, v nichž soutěžil s filmy jako Taxikář či Network. Sám Stallone, který zarytě trval na tom, že v případě realizace filmu musí být obsazen do hlavní role, byl nominován hned dvakrát - za nejlepší herecký výkon a nejlepší scénář.

Před třiceti lety byl mužem bez budoucnosti, který se živil prací pro druhořadého lichváře. Když mu štěstí přihrálo možnost postavit se do boxerského ringu s úřadujícím šampiónem ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1131 hlasů
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 102.20 CZK 255.89 CZK Přehrát online

Recenze filmu Rocky Balboa

 • Recenze Rocky Balboa na iDnes

  Recenze iDnes 40

  Sylvester Stallone poslal ve filmu Rocky Balboa svého hrdinu znovu do ringu. Už pošesté – a sotva na čtvrthodinku.

Související články k filmu Rocky Balboa

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 7 pokračování, na které se čekalo nejdéle

  7 pokračování, na které se čekalo nejdéle

  26. 4. 2018 11:16 Trvalo to šest let, ale Avengers: Infinity War se tento čtvrtek 26.4. konečně dostanou do kin. Ne snad, že by natáčení filmu zabralo takovou porci času – právě šest let však uteklo od prvních filmových Avengers, které nakoply zápletku kolem Thanose, jež nyní vrcholí. Tak dlouhé čekání na pointu ve světě filmu není zase tak vzácné – u sedmi oceňovaných filmů čekali diváci na pokračování i desetiletí či déle.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Stallone se vrací jako Rocky - trailer je tady!

  Stallone se vrací jako Rocky - trailer je tady!

  2. 7. 2015 18:00 Sylvester Stallone má jednu obsedantní poruchu. Pokud nenatočí jednou za pět let nějaký film, v němž si nezahraje Rockyho, je mu strašně špatně a musí k lékaři. Jako prevenci se nyní rozhodl natočit další příběh ze života strašlivě populárního a hodného boxera, který dobyl svět. Tentokrát však v ringu bude zjevně někdo úplně jiný. Warneři nyní ukazují fanouškům trailer.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.