Plakát k filmu: Rio

Rio Rio

dokina.cz
6,3

Premiéra 14. 4. 2011
USA, Kanada, Brazilie, 2011, 96 min

Žánr:
komedie, dobrodružný, rodinný, animovaný
Režie:
Carlos Saldanha | celý štáb
Hrají:
Karen Disher, Jason Fricchione, Sofia Scarpa Saldanha, Leslie Mann, Kelly Keaton, Jesse Eisenberg | všichni herci

Po třech mimořádně úspěšných filmech z mrazivé Doby ledové přichází tvůrci ze studia Blue Sky s novým 3D dobrodružstvím pro celou rodinu, pro změnu z tropické, barevné a roztančené Brazílie – RIO!

Film RIO je příběhem vzácného papouška jménem Blu, který žije na malém městě se svoji paničkou Lindou, s níž tvoří nerozlučnou dvojku. Linda ho před léty zachránila před pašeráky, kteří ho ještě jako papouščí miminko ulovili uprostřed brazilského pralesa a odvezli do zasněžené Minessoty. Blu se kvůli tomu sice nikdy nenaučil létat, ale v bezpečí a pohodlí Lindina domova se natolik zabydlel, že pro něj není problém uvařit kávu, připravit snídani, vyčistit si zuby nebo posloužit Lindě jako její osobní budík.

Když jednoho dne Linda a Blu zjistí, že Blu není posledním papouškem svého druhu na světě, jak si až doposud mysleli, neváhají a vydají se na cestu do exotické Brazílie za papoušicí Jewel, která žije v samotném srdci Rio de Janeira. Krátce po jejich setkání jsou ale Blu a Jewel uneseni skupinou obchodníků se zvířaty. Za pomoci chytré a životem na ulici zocelené Jewel a partičky upovídaných městských ptáků se jim sice podaří uprchnout, ale vyhráno rozhodně nemají. Dokáže Blu s pomocí nových přátel najít odvahu, aby se naučil létat, zmařil plány únoscům, kteří jsou jim stále v patách, a vrátil se zpět ke své milované paniččce Lindě?

RIO je největším a nejambicióznějším animovaným filmem studií Blue Sky Studios and Twentieth Century Fox Animation, který nás zavede do pestrobarevné džungle, rozrůstajícího se velkoměsta, na krásné brazilské pláže i slavný karneval. Nejen díky podmanivému příběhu s novými hrdiny, ale i díky jedinečné atmosféře roztančeného barevného města a fantastické 3D animaci má Doba ledová v RIU více než důstojného nástupce.

Po třech mimořádně úspěšných filmech z mrazivé Doby ledové přichází tvůrci ze studia Blue Sky s novým 3D dobrodružstvím pro celou rodinu, pro změnu z tropické, barevné a ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 454 hlasů

Kde se podívat online?

256.24 CZK Přehrát online
Přehrát online

Recenze filmu Rio

 • Recenze Rio na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

  Papoušek Blu je poslední sameček svého druhu, a tak se jeho majitelka rozhodne odcestovat do Ria a seznámit ho s Perlou. Třeba z toho budou prckové. Blu a Perla se však stanou oběťmi únosu a musí bojovat o přežití v džungli velkoměsta i v té skutečné. A krom toho se Blu musí naučit létat. Rio je průměrný animovaný film, který přichází na trh s nepříliš zajímavou zápletkou, okoukaným humorem a nudnými vtipy. Je veselý, barevný a rozjuchaný. Ale bohužel není moc zábavný. Konkurence těmhle papouškům už dávno uletěla.

 • Recenze Rio na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Vzácný modrý papoušek Blu se vydává z USA do Ria, aby se zde spářil s poslední žijící papouščicí svého rodu a tak ho zachovali pro budoucnost. Během toho je ale oba unesou pašeráci, takže se papoušci musí zachránit jednak za pomoci ostatních ptáčků a jiných zvířátek, jednak za pomoci Bluovy milující paničky. Trable spočívají v tom, že Blu se nikdy nenaučil létat. Film Rio vypadá přesně jako něco "od týmu, který vám přinesl Dobu ledovou ". Je to maniakální, groteskové, praštěné, veselé, ale nikoliv tak veselé a maniakální jako Madagascar a nikoliv tak praštěné jako Rango . Scénář je klišé na klišé (samozřejmě, že se Blu nakonec zamiluje a naučí létat, samozřejmě že si jeho panička najde chlapa, samozřejmě že jsou pašeráci dopadeni), ale to by nemuselo vadit - například scénář Hledá se Nemo taky nebyl zrovna vrchol originality. Rio ale neobsahuje nic, co by ho v mých očích činilo zajímavým. Groteskové akce spočívají v tom, že se někdo někam řítí a přitom křičí, a všechno ostatní je ve filmu jenom proto, aby to spojovalo akční a hudební scény. No a v těch hudebních scénách hrozně vadí dabing, který ostatně vadí ve většině filmu. Verbální humor je totiž založen téměř výhradně na tom, že různé postavičky mluví herci různých rasových (a jiných) stereotypů - nikoliv na tom, co říkají. V češtině mluví všichni jako normální Češi, takže je to mnohem menší bžunda. A když zvířátka zpívají sambu a rapují v češtině , je to pouze trochu bizarní, rozhodně ne veselé a rozhodně ne zapamatováníhodné. Líbily se mi některé CGI scenérie (hory kolem města, velký karneval v závěru) a hudba Johna Powella je jako vždy profi. Vlastně, většina aspektů filmu je "profi". Ale to nestačí...

Trailer k filmu

Související články k filmu Rio

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Rio 2 - recenze pokračování animovaného filmu

  Rio 2 - recenze pokračování animovaného filmu

  7. 4. 2014 08:30 Blu a Perla se dozvídají, že nejsou poslední svého druhu a že kdesi v Amazonii žijí další modří papoušci! Takže seberou své tři děti a několik dalších vtipných ptáků z prvního dílu a vydávají se z Ria směrem do pralesa.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nejúspěšnější novinka letošního roku, film Rio, ovládl americká kina

  Nejúspěšnější novinka letošního roku, film Rio, ovládl americká kina

  18. 4. 2011 10:39 Animovaný 3D film Rio se stal o víkendu hlavním hitem severoamerických kin, když distributorům vynesl 40 milionů dolarů (675 milionů korun). Příběh papouška Blu, který byl propašován do Spojených států a snaží se vrátit do rodné Brazílie, se tak podle agentury Reuters stal zatím nejúspěšnějším letošním filmem během prvního víkendu v kinech. O dva miliony dolarů překonal dosavadní rekord animované komedie Rango.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.