Plakát k filmu: Richard Müller: Nepoznaný

Richard Müller: Nepoznaný Richard Müller: Nepoznaný

dokina.cz
7,0

Premiéra 2. 2. 2017
Česká Republika, Slovensko, 2016, 90 min

Žánr:
životopisný, dokumentární
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Richard Müller, Soňa Müllerová, Iva Bittová, Soňa Norisová, Helena Krajčiová | všichni herci

Richard Müller patří již 25 let k nejvýraznějším osobnostem hudební branže v ČR i na Slovensku. Během své kariéry zažil dramatické vzestupy i pády, jednou dokonce vyhlásil, že s hudbou nadobro končí. Následně se však na scénu vrátil a zároveň se pustil do boje s neléčenou a konzumací drog akcelerovanou psychickou poruchou, maniodepresí. Dokument je intimním portrétem výrazné autorské osobnosti, která každodenně čelí množství osobních problémů i nonstop zájmu fanoušků i bulváru. Samotné natáčení filmu trvalo 3 roky, během nichž bylo natočeno více než 200 hodin materiálu a autoři hojně využívali i „home-video“ záběry natočené samotným protagonistou. Dokument v českém kontextu navazuje na umělecké dokumentární portréty analyzující inspiraci, samotu uprostřed davů či prvky autobiografičnosti, ke kterým patří například Amy či Nick Cave: 20 000 dní na Zemi.

Richard Müller patří již 25 let k nejvýraznějším osobnostem hudební branže v ČR i na Slovensku. Během své kariéry zažil dramatické vzestupy i pády, jednou dokonce vyhlásil, že s ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -
 • -

Recenze filmu Richard Müller: Nepoznaný

 • Recenze Richard Müller: Nepoznaný na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Povedený dokument moderního stylu s minimem mluvících hlav a maximem autentických záběrů. Zaměřuje se především na uchopení komplikované Müllerovy osobnosti, o hudbě se tolik nedozvíme. Pokud si ale zvyknete na fragmentárnost prezentovaného materiálu, zanechá ve vás tahle výpověď silnou stopu.

Trailer k filmu

Související články k filmu Richard Müller: Nepoznaný

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Hororová Samara a nahlédnutí do zákulisí Bílého domu

  Filmové premiéry: Hororová Samara a nahlédnutí do zákulisí Bílého domu

  1. 2. 2017 10:00 Děsivá Samara v online světě, boj s absurdními byrokratickými procesy, filmový portrét jedné z nejikoničtějších žen 20. století a příběh osamělého bostonského údržbáře, jemuž se zcela změní život poté, co se vrací do svého rodného města, aby se zde postaral o svého dospívajícího synovce. V 5. týdnu tohoto roku čeká na české diváky 5 filmových premiér včetně dokumentu o Richardu Müllerovi, významné osobnosti hudební branže v ČR i na Slovensku.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.