Plakát k filmu: Restaurátor

Restaurátor Boker tov adon fidelman

dokina.cz
6,7

Izrael, 2010, 105 min

Žánr:
drama

Když zemře dlouholetý obchodní partner, ocitne se restaurátorská dílna, kterou s ním spravoval Yaakov Fidelman, na pokraji krachu. Fidelmanův syn, s nímž otec nemá dobrý vztah, by ale raději dílnu zavřel. „Bez Malamuda jsi nikdo,“ říkají mu lidé okolo. Záblesk naděje poskytne učedník Anton, když v zapadlém koutě dílny najde staré piano, které by se po opravě mohlo prodat za velké peníze. Podaří se panu Fidelmanovi nastolit klid ve vlastní rodině i ve svém vlastním nitru? Tlumený snímek nenásilně vystihuje pocity smutku, zoufalství i nutkavou potřebu nevzdávat se. Své hrdiny sleduje z intimní blízkosti a snaží se najít pochopení pro jejich rozdílné pohnutky.

Postavy zde stojí před mnoha rozhodnutími, která zásadně ovlivní životy nejen jich samotných, ale i jejich blízkých, a o to déle trvá, než se hrdinové rozhodnou pro cestu, již považují za nejlepší. Nové začátky jsou těžké, zvlášť v pokročilém věku.

Když zemře dlouholetý obchodní partner, ocitne se restaurátorská dílna, kterou s ním spravoval Yaakov Fidelman, na pokraji krachu. Fidelmanův syn, s nímž otec nemá dobrý vztah, by ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 166 hlasů
  • -
  • -
  • -

Související články k filmu Restaurátor

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Izraelský film Restaurátor se stal vítězem karlovarského festivalu

    Izraelský film Restaurátor se stal vítězem karlovarského festivalu

    10. 7. 2011 08:30 46. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech zná svého vítěze. Stal se jim izraelský snímek Restaurátor, režiséra Josepha Madmona, který dnes převzal Křišťálový glóbus dotovaný částkou kolem půl milionu korun. Režisér Martin Šulík převzal zvláštní cenu poroty a dotaci 340 000 korun za svůj slovensko-český snímek Cigán.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.