Plakát k filmu: Ready Player One: Hra začíná

Ready Player One: Hra začíná Ready Player One

dokina.cz
7,3

Premiéra 29. 3. 2018
USA, 2018, 140 min, od 12 let

Žánr:
thriller, akční, sci-fi
Režie:
Steven Spielberg | celý štáb
Hrají:
Hannah John-Kamen, Olivia Cooke, Mckenna Grace, Simon Pegg, Ben Mendelsohn, Lena Waithe | všichni herci

Děj filmu je zasazen do roku 2045, kdy se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Ale lidé nalezli spásu v OÁZE, rozsáhlém světě ve virtuální realitě, který vytvořil geniální a excentrický James Halliday (Mark Rylance). Když Halliday zemře, odkazuje své nesmírné bohatství prvnímu člověku, který najde digitální velikonoční vajíčko, které ukryl někde v OÁZE, a odstartuje tak a zběsilí závod, který pohltí celý svět. Když se k závodu o nalezení vajíčka rozhodne přidat jen těžko myslitelný mladý hrdina Wade Watts (Tye Sheridan), je vržen do šílené, realitě na hony vzdálené honby za pokladem ve fantaskním světě mystérií, objevů a nebezpečí.

Děj filmu je zasazen do roku 2045, kdy se svět ocitá na pokraji chaosu a kolapsu. Ale lidé nalezli spásu v OÁZE, rozsáhlém světě ve virtuální realitě, který vytvořil geniální a ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 7 hlasů

Kde se podívat online?

329.00 CZK Přehrát online
PŮJČOVNÉ 110.00 CZK 420.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Ready Player One: Hra začíná

 • Recenze Ready Player One: Hra začíná na fffilm

  Recenze fffilm 70

  V roce 2045 žije většina lidí v nuzných slumech, ale je jim to jedno, protože většinu času tráví v globální VR hře OASIS, kde probíhá brutální "lov na velikonoční vajíčka". Totiž, hlavní tvůrce OASIS James Halliday (Mark Rylance) uschoval před svou smrtí někde ve hře tři klíče, a kdo vyřeší rébusy a všechny je najde, ten se stane vlastníkem celého systému. Proto chce tyto klíče zoufale získat i megazlá megakorporace IOI pod vedením megazlého Nolana Sorrenta (Ben Mendelsohn). No a "vyvolenými" se samozřejmě stane pár teenagerů, tedy především hoch s přezdívkou Parzival (Tye Sheridan) a děvče Art3mis (Olivia Cookeová)... Steven Spielberg natočil megadrahou adaptaci slavné stejnojmenné knihy, která je jakýmsi "pornem pro geeky", neboť v roce 2045 zjevně frčí popkultura minulosti, a to především sedmdesátá a osmdesátá léta. V OASIS se to tudíž hemží stovkami odkazů především na videohry, filmy a jiné popkulturní motivy minulých desetiletí. A to je jakýsi dvousečný meč tohoto filmu (dvousečný podle toho, jestli je pochytíte, nebo ne). Většina se ho odehrává uvnitř OASIS a různé reference a minireference na nás z plátna létají opravdu nonstop. Někdy jsou zásadní součástí děje (a pokud je nepochopíte, nebudete mít tušení, o čem se právě mluvilo a co z toho vyplývá), ale především je to jakási všudypřítomná výplň, nemající hlubší význam, než abyste se na půl vteřiny pousmáli, protože jste tu referenci identifikovali.

 • Recenze Ready Player One: Hra začíná na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 90

  Píše se rok 2045 a svět je šedivý a nezajímavý, tudíž se většina lidí uchyluje k životu ve virtuální realitě OASIS, kde mohou být, kýmkoli si zamanou. Tvůrce této role-playing videoherní reality, geniální programátor a fanoušek popkultury James Halliday (Mark Rylance), ukryl kamsi do jejího rozsáhlého světa tři Easter Eggy (skryté bonusy) v podobě tří speciálních úkolů skrývajících trojici klíčů, jejichž první úspěšný objevitel by měl zdědit vlastnická práva k OASIS po smrti jejího stvořitele. Ten však zemřel již před pěti lety a doposud se nikomu nepodařilo získat ani první klíč – pak se to ale podaří mladému Wadeovi (Tye Sheridan), kterému od té doby jde o krk ve virtuálním světě, i ve skutečném…

 • Recenze Ready Player One: Hra začíná na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 90

  Ready Player One je svěžím přírůstkem do světa fantaskních sci-fi snímků. Bez nadsázky má i potenciál zařadit se k těm kultovním. Nabízí nám originální příběh, který odsýpá a dvě a půl hodiny dlouhá stopáž rychle ubíhá. Na plátně je neustálá akce, děj má spád a ani na chvíli se nenudíme. Na unikátním zážitku přidávají i nadčasové efekty a grafika, se kterou si tvůrci pohráli. Když se do toho navíc přidají neustálé popkulturní narážky, sympatické postavy a chytlavý soundtrack, vznikne podívaná, která zkrátka baví. Spielberg zase jednou dokazuje, proč je nekorunovaným filmařským králem.

 • Recenze Ready Player One: Hra začíná na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 60

  Velké zklamání z dílny mistra Spielberga spousta kinetiky a nekonečné chrlení odkazů rozhodně nezachrání.

 • Recenze Ready Player One: Hra začíná na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Steven Spielberg osekal co mohl a proměnil Ready Player One ve svébytnou blockbusterovou jízdu. Kdo hodlá brečet nad tím, co všechno chybí a co se změnilo, ten samozřejmě ani nemusí do kina. Všichni ostatní ale nafasují vydařený popcorn, který (hlavně ve scénách z Oasis) příjemně šlape a sem tam přeci jen vyvolá obrovský geekovský úsměv.

Související články k filmu Ready Player One: Hra začíná

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Detektivní animák a svět na pokraji kolapsu

  Filmové premiéry: Detektivní animák a svět na pokraji kolapsu

  28. 3. 2018 10:00 Sádrová verze legendárního detektiva, OÁZA ve světě na pokraji chaosu a kolapsu, jedna z největších a nejnákladnějších záchranných akcí v historii, kamarádská svatba jen tak na oko, životní příběh mistra francouzské literatury a poflakující se teenager. Tento týden přináší sedm filmových premiér včetně dokumentárního snímku přinášejícího nevšední pohled na osobní i profesní život britského kytaristy a zpěváka Erica Claptona.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Plakáty Ready Player One skládají poklonu klasikám nejen z 80. let

  Plakáty Ready Player One skládají poklonu klasikám nejen z 80. let

  8. 3. 2018 11:51 Spielbergova sci-fi jízda Ready Player One tu nohu z plynu nesundává a po konečně dobrých trailerech nám představuje několik nových plakátů. Ty si berou na paškál řadu starých klasik, jen si je tak trochu upravují k obrazu svému.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Steven Spielberg odstartuje lov za nedozírným pokladem už za měsíc

  Steven Spielberg odstartuje lov za nedozírným pokladem už za měsíc

  28. 2. 2018 09:16 Ready Player One je sice částečně o virtuální realitě, částečně o dystopické skutečné realitě v budoucnu, ale nakonec je celý film hlavně o jedné velké honbě za pokladem. Ten se skrývá ve virtuální realitě jménem Oasis, do které se vydávají prakticky všichni nejen na lov.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.