Plakát k filmu: Rambo: První krev

Rambo: První Krev First Blood

dokina.cz
7,6

USA, 1982, 93 min

Žánr:
thriller, akční, drama
Režie:
Ted Kotcheff | celý štáb
Hrají:
Sylvester Stallone, Richard Crenna, Brian Dennehy, Jack Starrett, David Caruso, Bruce Greenwood | všichni herci

Válečný veterán John Rambo (Sylvester Stallone) hledá přítele, se kterým bojoval ve Vietnamu. V jednom z malých městeček ho zastaví šerif Teasle a bezdůvodně ho vykáže z města. Když veterán neuposlechne, šerif jej odveze na policejní stanici, kde ho se svými muži začne týrat.

Kruté zacházení připomene Rambovi mučení ve vietnamském zajetí, což v něm probudí instinkty bojovníka. Než si policisté uvědomí, s kým mají tu čest, zneškodní Rambo posádku policejní stanice a prchá do hor. Rozzuřený šerif rozpoutá na uprchlíka štvanici, aniž by tušil, že si nabral větší sousto, než jaké je schopen zvládnout.

Rambo byl totiž příslušníkem elitních Zelených baretů a parta provinčních policistů, ani narychlo povolaná Národní garda mu rozhodně nemohou být rovnocennými soupeři. Nemají totiž proti "profíkovi", cvičenému právě pro takový boj, žádnou šanci.

Válečný veterán John Rambo (Sylvester Stallone) hledá přítele, se kterým bojoval ve Vietnamu. V jednom z malých městeček ho zastaví šerif Teasle a bezdůvodně ho vykáže z města. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 627 hlasů
  • -

Související články k filmu Rambo: První krev

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Před 30 lety měl premiéru první film o Rambovi

    Před 30 lety měl premiéru první film o Rambovi

    22. 10. 2012 09:25 Osudy amerického válečného veterána z Vietnamu Johna Ramba byly ve filmu v podání Sylvestera Stalloneho ztvárněny již čtyřikrát. První film z této akční série Rambo: První krev měl v USA premiéru před 30 lety, 22. října 1982. Další tři díly série měly premiéru v letech 1985, 1988 a 2008. První díly série přitom způsobily, že slovo Rambo se téměř stalo synonymem neohroženého bojovníka na straně spravedlnosti.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.