Plakát k filmu: Řachanda

Řachanda Řachanda

dokina.cz
4,2

Premiéra 25. 2. 2016
Česká Republika, 2016, 104 min

Žánr:
pohádka
Režie:
Marta Ferencová | celý štáb
Hrají:
Bolek Polívka, Vilma Cibulková, Oldřich Kaiser, Jaromír Nosek | všichni herci

Pohádka o jedné rozmazlené princezně (Denisa Pfauserová) a dvou kamarádech (Vladimír Polívka, Aleš Bílík), kteří se neživí vždycky úplně poctivě. Když se tahle trojice ocitne shodou okolností v kouzelném Černém lese, kde žijí podivné lesní bytosti, kterým vládne Paní lesa (Vilma Cibulková), naučí se od nich to, co je nedokázali naučit lidé. Že tak, jak se chováme k ostatním, tak se chovají oni k nám. Neboli že co dáváš, to se ti vrátí.

Řachanda je příběh plný akce, napětí, humoru, kouzel i ponaučení a nechybí samozřejmě ani láska. „Pohádkám v poslední době podle mě chybí určitá milost a komediálnost, takže jsme chtěli natočit něco, co by se vracelo k odkazu pohádek, jako Byl jednou jeden král a podobně. Zároveň jsme ale chtěli zaujmout současné děti, které zbožňují Harryho Pottera a Pána prstenů, a tak i u nás v lese žijí zvláštní tvorové,“ popsal vznik pohádky scénárista a producent Daniel Miňovský.

Natáčení probíhalo v lesích na Královéhradecku, v Dětenicích a na hradě Kost a poprvé se na něm potkali otec a syn Polívkové. „Je to vtipně napsaná pohádka, i když moje postava je zrovna záporná. Ale jsem rád, že se tam s Vláďou o sebe alespoň tak ´otřeme´, při filmové práci jsme se před kamerou ještě nepotkali,“ řekl Bolek Polívka, který hraje vyslance Theofila. Krále a královnu ztvárnil Jan Hrušínský a Martina Bezoušková, vojsku velí Petr Čtvrtníček a ponocným se stal Oldřich Kaiser. V lese potom žijí nejrůznější trollové, hejkal, puci nebo také zelené dryády. „V maskérně jsme každý den trávily čtyři hodiny, přebíhaly jsme po kmenech stromů, střílely z luku, bylo to zajímavé,“ shodly se tři nejvýraznější dryády Anna Stropnická, Šárka Vaculíková a Michaela Zemánková.

V dalších rolích diváci uvidí spoustu známých jmen od Davida Novotného, Martina Pechláta, Jaromíra Noska, Tomáše Havlínka až po Ester Kočičkovou a některé postavy nadabovali herci, jako jsou Jiří Lábus, Petr Rychlý nebo Ondřej Sokol.

Pohádka o jedné rozmazlené princezně (Denisa Pfauserová) a dvou kamarádech (Vladimír Polívka, Aleš Bílík), kteří se neživí vždycky úplně poctivě. Když se tahle trojice ocitne ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 39 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 69.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Řachanda

 • Recenze Řachanda na MovieZone

  Recenze MovieZone 30

  Podtitul “co dáváš, to se ti vrátí” je pro autory tohohle maglajzu docela dvojsečný. Na jejich místě bych spíš doufal, že diváci nebudou chtít vracet vstupné. Hlad po filmových pohádkách je ale bohužel dost velký na to, aby se i tahle podivná slátanina obstojných nápadů uživila. Palec nahoru od nás nicméně nedostává.

 • Recenze Řachanda na iDnes

  Recenze iDnes 40

  Česká pohádka o rozmazlené princezně, dvou kamarádech a strašidlech z Černého lesa jde do kin pod názvem Řachanda. Ale k popukání moc není.

 • Recenze Řachanda na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 45

  Řachanda je pohádkou, která měla velké ambice, ale tak úplně se jí to nepovedlo. Hvězdné obsazení Vilma Cibulková, Oldřich Kaiser, Jaromír Nosek, Jan Hrušínský, Martin Pechlát, David Novotný, Petr Čtvrtníček a další výborní herci není využito tolik, kolik by si bývalo zasloužilo. Příběh je sice úsměvný, ale značně nepřehledný, a to i přesto, že prakticky nenabízí nic moc nového. Vizuální stránka potěší, především odvážný tah s mýtickými bytostmi, ale zasloužila by si větší dotaženost.

Trailer k filmu

Související články k filmu Řachanda

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Řachanda a egyptský souboj titánů

  Filmové premiéry: Řachanda a egyptský souboj titánů

  24. 2. 2016 10:07 Hvězdně obsazená pohádka o jedné rozmazlené princezně, epický souboj titánů, cesta do neznáma či nelehký život chůváka. V tomto týdnu nás čeká 5 filmových premiér a francouzsko-italský snímek z šedesátých let.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.