Plakát k filmu: Pusinky

Pusinky Pusinky

dokina.cz
6,7

2007

Žánr:
komedie, drama
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Sandra Nováková, Marie Doležalová, Petra Nesvačilová, Erik Kalivoda, Lenka Vlasáková, Jiří Macháček, Matěj Ruppert, Filip Blažek | všichni herci

Iška, Karolína a Vendula ale rozhodně nechtějí skončit ve stereotypu všedního života a navíc se nedostaly na vejšku. Tak naplánovaly super cestu – Holandsko, farma, louky, krávy, svoboda. Chtějí si pořádně užívat a občas (možná) i trochu pracovat.

Vyrážejí na konci prázdnin. Cestu jim ale zkomplikuje Iščin aktivní čtrnáctiletý bratr Vojta, který měl ségru na otcův pokyn hlídat. Postupně začíná tušit, že Iška si nevyjela na žádný malý trip. Visí na holkách jako klíště a jen tak se setřást nenechá. Takže se přesouvají od místa k místu ve zvláštní čtveřici.

Holky pohoršují Vojtu množstvím vypitého alkoholu, nárazovými milostnými zkušenostmi i svým slovníkem. Sice o nich neměl moc iluzí, ale až takhle si je nepředstavoval! Na cestě všichni potkávají ulítlé i zajímavé týpky a když už se jim někdo připlete do cesty, holky si nenechají ujít příležitost, aby jim jejich situaci ještě trošku nezamotal. Na druhou stranu, proč ne. Mají chuť zkusit všechno a docela se jim to daří.

Dynamická road-movie mladé režisérky Karin Babinské je filmem o mladých holkách, do kterých neustále někdo hučí, aby dospěly. Jim se ale ještě nechce. Nechce se jim spěchat do vězení povinností, do světa pravidel, ve kterém je přitom stejně „všechno zmatený“. Příběh boří tabu, vypráví o holkách, které nemají chuť nic předstírat a hrát si na tiché, mírné, křehké bytosti. Chtějí samy nakládat se svým životem – ne podle nějakého manuálu rodičů. Umí si prostě užívat a ledacos vyzkoušet.

Iška, Karolína a Vendula ale rozhodně nechtějí skončit ve stereotypu všedního života a navíc se nedostaly na vejšku. Tak naplánovaly super cestu – Holandsko, farma, louky, krávy, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1103 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Pusinky

 • Recenze Pusinky na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Tento český film obsahuje jednu zásadní "skrytou hrozbu". Když vám řeknu, že je o třech rozverných osmnáctiletých holkách, které se vykašlou na rodiče a vydávají se (ve vleku se čtrnáctiletým bráchou jedné z nich) na road trip, užívat si a balit kluky, pravděpodobně to ve většině z vás vzbudí dojem, že jde o něco podobného jako Panic je nanic nebo Rafťáci. Což je zásadní omyl!!! Podobně jako v Rafťácích ani v Pusinkách příliš nezáleží na celkovém ději nebo jeho pointě a jde spíš o sled výjevů. Rafťáci se ovšem mají k Pusinkám asi jako se Pretty Woman má k Děvce Kena Russella. Pusinky jsou reálné, skutečně lidsky procítěné a drsné - z některých scén rozhodně nebudete mít příjemný pocit a po skončení filmu vám rozhodně nebude do zpěvu. Znovu a znovu mě při Pusinkách šokovalo, že se jejich hrdinky opravdu chovají víceméně tak, jak se dnešní teenageři chovají. To jsem v českém filmu neviděl snad... snad nikdy! Opravdu si nevzpomínám. Úzce s tím souvisí, že všechna tři děvčata skvěle hrají, což jsem u českých mladých herců taky neviděl velmi dlouho. Nějaké výtky? Možná trochu moc natahovaná poslední část, občas za uši tahající anglický zpěv s hrubě neanglickým akcentem a ještě jedna drobnost: Znám pár osmnáctiletých děvčat. Různá z nich jsou různě psychicky vyspělá. Ale nepoznal jsem nikdy žádné, které by bylo schopno vypouštět z úst takové košaté poetické věty jako hrdinky Pusinek a současně by bylo tak neuvěřitelně naivní a nezodpovědné (hrdinky zůstanou živé a relativně neznásilněné jen díky šťastné souhře náhod). Možná taková děvčata existují, ale že by se sešla tři v jenom filmu, to je málo pravděpodobné. Režisérka Karin Babinská dosud natáčela jen krátké filmy a reklamy, ovšem na její celovečerní prvotině to není vůbec znát. Všechno má pevně v rukou, ví, jak má celovečerní film fungovat a pochopitelně (vzhledem k těm reklamám) bezchybně zvládá i technické aspekty filmu. Bože, bože, kdy naposledy jsem mohl o českém filmu něco podobného napsat?! Možná při Krásce v nesnázích. Od té doby u nás rozhodně nevznikl žádný film, který by se třeba jen vzdáleně blížil kvalitám Pusinek. Díky, Karin!

 • Recenze Pusinky na iDnes

  Recenze iDnes 70

  S Pusinkami se to má podobně jako s Kvaskou. V obou případech jde o celovečerní prvotiny režisérek, obě obsahují spoustu vaty a nemálo chyb.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.