Plakát k filmu: Proti vlastní krvi

Proti vlastní krvi Trespass Against Us

dokina.cz
5,8

Premiéra 13. 4. 2017
Anglie, 2016, 98 min, od 15 let

Žánr:
thriller, akční, kriminální
Režie:
Adam Smith | celý štáb
Hrají:
Michael Fassbender, Brendan Gleeson, Lyndsey Marshal, Rory Kinnear, Killian Scott, Georgie Smith | všichni herci

Tři generace nechvalně známé rodiny Cutlerů žijí jako psanci uprostřed krásné anglického hrabství Gloucestershire. Přímo uprostřed této jedné z nejbohatších části Británie tráví svůj čas pytláctvím, zlodějinami a potyčkami. Neustále se pohybují na hraně i za hranou zákona, jejich okolí je nesnáší a policie po nich tvrdě jde. V čele tohoto klanu stojí Colby (Brendan Gleeson), který by rád časem předal své vůdcovství synovi. Ale Chad (Michael Fassbender) z této možnosti není úplně nadšený. Je totiž rozpolcený mezi rodinnou tradicí a s ní spojeným životním stylem a touhou postarat se dětem a manželce o lepší život a budoucnost. Má poslechnout otce nebo se vydat na novou životní dráhu? S tím je ale spojený konflikt s otcem, který o ničem příliš nesmlouvá a navíc připravuje akci, jejímž cílem je honosný dům plný nejrůznějších cenností. Chad zjišťuje, že osud a možnost volby nemusí ležet v jeho vlastních rukou...

Tři generace nechvalně známé rodiny Cutlerů žijí jako psanci uprostřed krásné anglického hrabství Gloucestershire. Přímo uprostřed této jedné z nejbohatších části Británie tráví ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů

Recenze filmu Proti vlastní krvi

 • Recenze Proti vlastní krvi na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Michael Fassbender a Brendan Gleeson hrají syna a otce, kteří žijí v bizarní britské kočovné komunitě (spolu s několika dalšími) a živí se přdevším krádežemi. Negramotný Fassbender by toho chtěl nechat, aby jeho dvě malé děti měly šanci na lepší život, ale "kápo" Gleeson to nehodlá připustit. Nejzajímavější na tomto filmu je komunita, ve které se jeho většina odehrává. Tucet autopřívěsů stojí někde za městem, kolem nich běhají psi a špinaví lidi, hoří oheň, zahálí se a krade se. Jde o typické naplnění toho, co si kocour Mikeš představoval pod slovem "cikáni", ovšem nikdo z přítomných není snědé barvy pleti.

 • Recenze Proti vlastní krvi na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Britský film Proti vlastní krvi může utvořit triumvirát s českým dokumentem Stále spolu a s hraným příběhem Tohle je náš svět. Všechny totiž sledují izolovanou rodinnou komunitu žijící mimo běžnou civilizaci a její zákony, všude vládne pevnou rukou uctívaný patriarcha - a ve všech hrozí vzpoura.

 • Recenze Proti vlastní krvi na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  Je to svým způsobem zvláštní film. Na jedné straně je to příběh o rodině a dramatu odehrávajícím se uvnitř ní, na straně druhé, se zde vyskytuje i napínavá krimi akční podívaná. Co může kazit dojem, je poněkud zdlouhavý děj, který se chvílemi trochu vleče. To mu ale promineme, protože dramatické herecké výkony filmu výrazně přilepšují a dodávají mu na kvalitě. Fassbender se čím dál tím více profiluje jako talentovaný všestranný herec a s Gleesonem se zde skvěle doplňují jako problematický otec a syn, kteří spolu mají ne úplně zdravý a normální vztah. Proti vlastní krvi nabízí divákům zajímavý příběh, který se zdá být trochu nedořečený. Je však možné, že to bylo autorským záměrem. Je to specifické a problematické téma, které se nemusí každému líbit a nadchnout ho, ale i tak po zhlédnutí nemůže nikdo popřít, že to prostě nemá něco do sebe.

 • Recenze Proti vlastní krvi na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

 • Recenze Proti vlastní krvi na Total film

  Recenze Total film 65

  Proti vlastní krvi (2017) Život divokých irských „psů“, kteří žijí jenom z toho, co si kde „urvou“ a nebojí se nebezpečí je drsná realita a zároveň čiré anarchistické šílenství. Při jeho sledování ve vás film může vzbudit prapodivnou kombinaci v podobě zvláštního zaujetí a zároveň určité antipatie.

 • Recenze Proti vlastní krvi na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 70

  Michael Fassbender září v další nezávislé nízkorozpočtové produkci, která premiérou příjemně překvapila i u nás.

Související články k filmu Proti vlastní krvi

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Vodácké dobrodružství a vytuněné káry v hvězdně obsazeném Rychle a zběsile 8

  Filmové premiéry: Vodácké dobrodružství a vytuněné káry v hvězdně obsazeném Rychle a zběsile 8

  12. 4. 2017 10:00 Pokračování jedné z nejúspěšnějších filmových sérií všech dob, desetičlenná expedice na dvoudenním vodáckém dobrodružství plném bláznivých zážitků, tři generace nechvalně známé rodiny Cutlerů, nekonečný řetězec služeb a protislužeb, a dokument z loveckého ranče v Namibii. V tomto týdnu čeká na české diváky 5 filmových premiér.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hvězdně obsazená trilogie Zahradnictví, drsné čtvrti slunného Miami a další trailery uplynulého týdne

  Hvězdně obsazená trilogie Zahradnictví, drsné čtvrti slunného Miami a další trailery uplynulého týdne

  26. 1. 2017 16:30 Uplynulý týden přinesl trailery mnoha různých žánrů. Snímek Moonlight vypráví dramatický příběh dospívání a hledání sebe sama v drsných miamských čtvrtích, animovaná Balerína vypadá na pohodičku pro celou rodinu, a Ztracené město Z je dobrodružným životopisným snímkem o pátrání po bájné ztracené civilizaci. Zajímavě vypadá také první trailer westernového mystery Brimstone, a akční krimi Proti vlastní krvi. Česká hvězdně obsazená trilogie Zahradnictví se odehrává na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.