Plakát k filmu: Příslib úsvitu

Příslib úsvitu La Promesse de l'Aube

dokina.cz
7,3

Premiéra 29. 3. 2018
Francie, 2017, 130 min, od 15 let

Žánr:
drama, životopisný, romantický
Režie:
Eric Barbier | celý štáb
Hrají:
Charlotte Gainsbourg, Pierre Niney, Alexandre Picot, Didier Bourdon, Jean-Pierre Darroussin, Pascal Gruselle | všichni herci

Malý Roman Kacew vyrůstá v meziválečném Polsku na pokraji chudoby. Jeho matka Nina je houževnatá, cílevědomá žena, která si umí zjednat respekt. Pro svého syna chce jen to nejlepší. Jednou z něj bude dekorovaný voják, francouzský ambasador a slavný spisovatel, říká svým sousedům. Roman se rozhodne žít její sny a naplnit každý příslib, který jí kdy dal. Jejich pouto nepřeruší první lásky k ženám, válka, ani dlouhé odloučení. A Roman se postupně stává Romainem Garym, mužem, jehož knihy se zařadí mezi mistrovská díla francouzské literatury.

Malý Roman Kacew vyrůstá v meziválečném Polsku na pokraji chudoby. Jeho matka Nina je houževnatá, cílevědomá žena, která si umí zjednat respekt. Pro svého syna chce jen to ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Příslib úsvitu

 • Recenze Příslib úsvitu na Total film

  Recenze Total film 75

  Příslib úsvitu (2017) Příběh matky, která měla svého syna jako životní projekt v sobě má tragikomickou notu, ale stejně tak i spoustu poetiky. Jak vlastně skončí příběh bezbřehé mateřské lásky, která mnohdy Romaina mohla dusit? Běžte se určitě na tenhle barvitý a poutavě vyprávěný příběh podívat.

Související články k filmu Příslib úsvitu

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Detektivní animák a svět na pokraji kolapsu

  Filmové premiéry: Detektivní animák a svět na pokraji kolapsu

  28. 3. 2018 10:00 Sádrová verze legendárního detektiva, OÁZA ve světě na pokraji chaosu a kolapsu, jedna z největších a nejnákladnějších záchranných akcí v historii, kamarádská svatba jen tak na oko, životní příběh mistra francouzské literatury a poflakující se teenager. Tento týden přináší sedm filmových premiér včetně dokumentárního snímku přinášejícího nevšední pohled na osobní i profesní život britského kytaristy a zpěváka Erica Claptona.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.