Plakát k filmu: Prezident Blaník

Prezident Blaník Prezident Blaník

dokina.cz
5,9

Premiéra 1. 2. 2018
Česká Republika, 2018, 90 min, od 15 let

Žánr:
komedie
Režie:
Marek Najbrt | celý štáb
Hrají:
Miloš Zeman, Marek Daniel, Michal Dalecký, Halka Třešňáková, Ivan Bartos, Jirí Drahos | všichni herci

Hlavní hrdina filmu Tonda Blaník ohlásil prezidentskou kandidaturu, v kampani slíbil například máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny a sehnal i sto tisíc podpisů. Kandidaturu na Hrad však nakonec nepodal, když se jeho asistentovi Žížalovi nepodařilo doručit včas podpisové archy na ministerstvo vnitra. Přesto Tonda Blaník pokračuje ve snaze zachránit českou zemi a ukázat jejím obyvatelům, jak se mít líp. Celovečerní film navazuje na úspěšný seriál Kancelář Blaník.

Hlavní hrdina filmu Tonda Blaník ohlásil prezidentskou kandidaturu, v kampani slíbil například máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny a sehnal i sto ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 13 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Prezident Blaník

 • Recenze Prezident Blaník na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Možná jste před prvním kolem letošních prezidentských voleb zaznamenali ve svém okolí i kandidátskou kampaň lobbisty Tondy Blaníka, který sliboval důchody srovnatelné s Německem, dostatek másla pro všechny a lithium do každé rodiny. Ve skutečnosti je Tonda Blaník hlavním hrdinou populárního internetového politicky-satirického seriálu Kancelář Blaník (od roku 2014 bylo natočeno již pět řad), jehož tvůrcům poskytly prezidentské volby dostatečnou záminku pro nakročení do celovečerního formátu. Film Prezident Blaník tak vypráví o tom, jak se Tonda rozhodl stát prezidentem, jak mu to nevyšlo a co bylo pak.

 • Recenze Prezident Blaník na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Lobbyista Tonda Blaník kandiduje na prezidenta ČR. Nejen proto, že by rád bydlel na Hradě, ale hlavně proto, že má plán, jak elegantně okrást stát, ale potřebuje k tomu podpis prezidenta... Tento originální celovečerní film samozřejmě navazuje na internetovou videosérii Kancelář Blaník , ale bohužel nemohu naplno srovnávat film se seriálem, neboť jsem ze seriálu viděl pouze jeden a půl dílu. Na základě toho mála, co jsem ze seriálu viděl, bych se odvážil tvrdit, že mnohé zůstalo stejné. To znamená stejný psychedelický střih, stejná minimalistická elektro hudba, a humory založené především na sprostých slovech a citacích věcí a lidí z reálného politického života ČR.

 • Recenze Prezident Blaník na iDnes

  Recenze iDnes 30

  Že politici lžou, předpokládá národ už jaksi všeobecně. Ale že mu bude lhát i Prezident Blaník, to zabolí. Sliboval totiž komedii, dokonce satiru. Zbyla děravá moralitka, jak lze vlídněji popsat slátaninu.

 • Recenze Prezident Blaník na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  V rámci Blaníkovy tvorby poměrně konzervativní uchopení velkého tématu, které kritičtější fanoušky neohromí. Ovšem zarytí zastánci každé Tondovy polobotky si celovečerní řachandu užijí a za zmínku stojí i její nesporná originalita v kalných vodách tuzemské tvorby - a to jak z hlediska obsahu, tak způsobu přípravy. Číselné hodnocení je proto v tomto případě jen velmi orientační a vlastně až zavádějící…

 • Recenze Prezident Blaník na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Celovečerní cynická komedie o Antonínu Blaníkovi je symbolickým filmovým pivem, kterým můžeme zapít hořkou pachuť z prezidentských voleb. Účast kandidátů a celé řady známých osobností, ať už dobrovolná či náhodná, dělá z tohoto počinu absurdní reality show. Scénář, skvěle adaptovaný na skutečné dění, využívá nejednu proběhlou kauzu stoprocentně ve svůj prospěch. Je to film s tragikomickým nádechem, který dokáže překvapovat od začátku do konce.

 • Recenze Prezident Blaník na Total film

  Recenze Total film 70

  Prezident Blaník (2018) Skvěle zvládnutý filmový projekt, vycházející z populárního seriálu. Velká odvaha tvůrců byla tentokrát přetavena ve funkční filmový tvar, za který se rozhodně nemusí stydět. Svým divákům Prezident Blaník nabízí přesně to, co od něj očekávají.

Související články k filmu Prezident Blaník

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Tonda Blaník jako prezidentský kandidát a návrhář odtržen od reality

  Filmové premiéry: Tonda Blaník jako prezidentský kandidát a návrhář odtržen od reality

  31. 1. 2018 10:00 Módní návrhář odtržen od reality všedního dne, Tonda Blaník jako prezidentský kandidát, sonda do života jedné „lepší“ evropské rodiny, nevšední rodina, kterou pevnou rukou řídí podivínský psychiatr, putování muže, co se před deseti lety rozhodl opustit svou rodinu. Tento týden přináší 5 filmových premiér a snímek režiséra Františka Čápa, natočený ke 4. výročí Slovenského národního povstání.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.