Plakát k filmu: Přes kosti mrtvých

Přes kosti mrtvých Pokot

dokina.cz
6,1

Premiéra 20. 4. 2017
Česká Republika, Německo, Polsko, 2017, 127 min, od 12 let

Žánr:
drama, kriminální
Režie:
Agnieszka Holland, Kasia Adamik | celý štáb
Hrají:
Agnieszka Mandat, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszal, Miroslav Krobot, Borys Szyc, Patrycja Volny | všichni herci

Film Přes kosti mrtvých je natočen na motivy knižního morálního thrilleru spisovatelky Olgy Tokarczuk ze současného česko-polského pohraničí, který vyšel v českém překladu pod názvem Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých. Hlavní postavou příběhu je Janina, energická, notně excentrická učitelka angličtiny a milovnice zvířat v důchodovém věku. Děj se odehrává v malé osadě na česko-polském pohraničí, kde se v rychlém sledu stane několik záhadných vražd bez jasně vysvětlitelné logiky či motivu. Hrůza a zděšení z vražd zároveň kontrastují s nezájmem místních občanů, kterým nevadí masové vyvražďování divokých zvířat v právě probíhající lovecké sezóně.

Film Přes kosti mrtvých je natočen na motivy knižního morálního thrilleru spisovatelky Olgy Tokarczuk ze současného česko-polského pohraničí, který vyšel v českém překladu pod ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 69.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Přes kosti mrtvých

 • Recenze Přes kosti mrtvých na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Režisérka Agnieszka Hollandová svůj film Přes kosti mrtvých nazývá „anarchisticko-feministicko-ekologický thriller s prvky černé komedie a pohádky“. V jedné zahraniční recenzi řekli totéž slovem chaos. Ale více než žánr zneklidňuje morálka díla.

 • Recenze Přes kosti mrtvých na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Holland si bere velké sousto. Snaží se ve filmu vyrovnat se vyloučením stáří ze společnosti, absencí feminismu v generaci důchodkyň, venkovskou náturou a nadto staví morální aspekt lovení, respektive vraždění zvířat. Největší slabinou Přes kosti mrtvých tak zůstává neuchopitelnost, o které koneckonců v rozhovorech mluvil nejen Miroslav Krobot, ale i samotná režisérka. Možná proto je její film odsouzen k nepochopení diváků, kteří potřebují škatulky a jasná očekávání od toho, na co jdou do kina.

 • Recenze Přes kosti mrtvých na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Jaké je postavení člověka v přírodě? A staré ženy ve společnosti? Za jakých okolností může jedinec pouze přihlížet bezpráví? Agnieszka Holland se nebojí otevírat spoustu témat prostřednictvím příběhu obyčejné vesnické důchodkyně a daří se jí to. Přes kosti mrtvých je náročná a nelehko přístupná mysteriózní krimi, která by si ale své diváky měla najít. Zaslouží si to.

 • Recenze Přes kosti mrtvých na Total film

  Recenze Total film 70

  Přes kosti mrtvých (2017) Mnohovrstevnatý příběh je románově rozplizlý a občas nedůsledně uplatňuje filmové zkratky. Divák se tak může lehce ztratit v ději, protože v něm od samého začátku přibývají další a další postavy se svými činy. Chce to pozorného diváka, který v sobě najde dost trpělivosti, aby odžil 128 minut stopáže. Škoda i neukotvenosti v tom, jakým žánrem by chtěl vlastně film být. Nemám pocit, že by tahle rozpolcenost výsledku prospěla, přestože sama režisérka se z toho svou proklamací snažila udělat přednost. Bije se to ve výsledku s tím, co chce snímek sdělit třeba ohledně hojného černého humoru v druhé hodině filmu. Děje se tak v potemnělé atmosféře, kterou mám ale všeobecně velmi ráda. Tohle všechno „Kosti“ předurčuje k tomu, že svým pojetím budou divákem buď uctívány nebo zavrhovány.

 • Recenze Přes kosti mrtvých na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 40

  Polský film režisérky Agnieszky Holland, natočený v koprodukci s Českou republikou, Slovenskem, Německem a Švédskem, vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy spisovatelky Olgy Tokarczuk (název románu Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých je citátem z překladu básně Williama Blakea, originální název filmu Pokot zas vychází z lovecké terminologie). Jde o zjevně mnohavrstvou, myšlenkově bohatou a poměrně napínavou knihu, ze které však ve filmové adaptaci zbyly jen chaotické náznaky.

 • Recenze Přes kosti mrtvých na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 40

  Jak se povedl žánrový mix od proslulé režisérky Agniezsky Holland?

Trailer k filmu

Související články k filmu Přes kosti mrtvých

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Malý velký boss a triková jízda ruských superhrdinů

  Filmové premiéry: Malý velký boss a triková jízda ruských superhrdinů

  19. 4. 2017 10:00 Malý velký boss, vraždy v malé osadě na česko-polském pohraničí, dospívání citlivé sedmnáctileté dívky, trojice kamarádů snažících se opatřit si peníze na důchod, hledání ztracené civilizace, ruská odpověď na americké filmy o superhrdinech, zdánlivě nevinný nápad odhalující mnohá tajemství a magicko-realistický příběh o touze uniknout hrůzám války. Tento týden přináší 8 filmových premiér.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Ztracené město Z, thriller plný bizarních experimentů a další trailery uplynulého týdne

  Ztracené město Z, thriller plný bizarních experimentů a další trailery uplynulého týdne

  23. 2. 2017 11:00 V uplynulém týdnu se opět objevila spousta filmových trailerů všech možných žánrů. Velkou dávku dobrodružství přinese Ztracené město Z a Král Artuš: Legenda o meči. Fanoušky ponuré atmosféry jistě nezklame thriller The Institute, který se odehrává v 19. století a je plný bizarních experimentů. Jak se dá provozovat ilegální kasíno v suterénu domu? To nám ukáže komedie The House. Určitě mrkněte i na další zajímavé trailery z našeho článku.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.