Plakát k filmu: Predátor: Evoluce

Predátor: Evoluce The Predator

dokina.cz
5,5

Premiéra 13. 9. 2018
USA, 2018, 107 min, od 15 let

Žánr:
thriller, dobrodružný, akční, sci-fi, horor
Režie:
Shane Black | celý štáb
Hrají:
Javier Lacroix, R.J. Fetherstonhaugh, Gary Chalk, Brian A. Prince, Gabriel LaBelle, James S. Salisbury | všichni herci

Před více než třiceti lety jsme se s nimi střetli poprvé. A byl to pořádný nářez. Teď se Predátoři, jedni z největších lovců celého vesmíru, opět vrací na naši planetu. Jsou však mnohem silnější a chytřejší než kdykoliv předtím. Lov a zabíjení jsou pro ně stále největší zábavou.

Predátoři se geneticky zdokonalili pomocí DNA jiných vesmírných bytostí. Když jeden kluk nešťastnou náhodou zapříčiní jejich návrat na Zemi, vůbec není jisté, kdo před nimi ochrání lidstvo tentokrát. Najde se někdo, kdo nebude jen lovná zvěř, ale dokáže se jim postavit jako rovnocenný soupeř? Poslední šancí lidstva na záchranu před vesmírnými nimrody se stává už jen malá parta bývalých a naprosto šílených vojáků a jedna mladá evoluční bioložka. Jen ti mají aspoň malou šanci zabránit vyhubení našeho živočišného druhu.

Před více než třiceti lety jsme se s nimi střetli poprvé. A byl to pořádný nářez. Teď se Predátoři, jedni z největších lovců celého vesmíru, opět vrací na naši planetu. Jsou však ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 3 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Predátor: Evoluce

 • Recenze Predátor: Evoluce na fffilm

  Recenze fffilm 50

  V Mexiku (nebo v USA poblíž Mexika?) nouzově přistane Predátor a narazí přitom na náhodou zde operujícího odstřelovače Quinna McKennu (Boyd Holbrook). Predátor je záhy polapen americkou vládou a Quinn v nastalém zmatku zmizí s pár kusy Predátorovy výstroje. Protože ví, že po něm vláda půjde, pošle výstroj do svého amerického P.O. boxu, který ovšem není řádně zaplacený, takže celý balík omylem skončí u McKennovy exmanželky a malého syna, který má aspergera, a je tudíž geniální a rozluští operační systém Predátorova počítače. Zatímco je Quinn polapen vládou, astrobioložka (nebo co to) Casey Bracketová (Olivia Munnová) je povolána, aby si šla polapeného Predátora prohlédnout na tajnou základnu. V tu chvíli se stane několik věcí najednou: 1) Predátor uteče 2) Na Zemi přistane další mimozemská loď s ještě predátorovatějsím Predátorem (a dvěma predátoropsy) 3) Quinn vládě uteče spolu s půl tuctem psychicky postižených veteránů, které náhodou potká 4) Quinnův synek se naučí ovládat predátorské zbraně a v predátorské helmě jde koledovat na Halloween A pak se všichni výše jmenovaní různě navzájem honí a zabíjejí, stane se spousta dalších věcí, ale je to celkem jedno... Predátor: Evoluce není žádný reboot nebo remake, ale normální pokračování, které výslovně zmiňuje prvního a druhého Predátora (a ignoruje oba Vetřelce vs. Predátory ).

 • Recenze Predátor: Evoluce na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Predátor ztroskotá ve vesmírné lodi na území současného Mexika, shodou okolností v místech, kde plní svou misi americký armádní odstřelovač Quinn (Boyd Holbrook) a jeho tým. Quinn vyvázne ze setkání s Predátorem jako jediný živý a dokonce mu ukradne i část výstroje, kterou si nechá poslat poštou na P. O. BOX. Zásilka je následně omylem odeslána k němu domů, kde bydlí jeho ex-manželka a desetiletý synek. Vláda pak Predátora zajistí kvůli zkoumání, k čemuž přizvou i ambiciózní bioložku Casey (Olivia Munn) a Quinna prohlásí za pomatence a strčí ho mezi bývalé vojáky-devianty (čili mezi magory). Všichni pak ale musí spojit své síly, když se Predátor ve výzkumné laboratoři probere a začne se shánět po svém ukradeném vybavení.

 • Recenze Predátor: Evoluce na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Parta uprchlých pacientů armádní psychiatrie, jeden autistický školák a jedna mladá bioložka. To je celá naděje lidstva, když udeří Predátor: Evoluce, vstupující právě do kin.

 • Recenze Predátor: Evoluce na Total film

  Recenze Total film 70

  Predátor: Evoluce (2018) Predátor: Evoluce je svižný a šťavnatý kousek, který dobře pobaví a umí vykouzlit i úsměv na tváři. Tedy přesněji řečeno hláškováním a mimo scény s vyvrženými střevy. Ale každopádně předchozí věta jen dokládá, že si tu najde to svoje docela velký rozptyl různě zaměřeného diváctva.

 • Recenze Predátor: Evoluce na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

  Shane Black se nestřelil do nohy, rovnou se střelil do hlavy. Otázka je, jestli si tu pistoli držel sám, nebo jestli stisknulo kohoutek studio. Predátor: Evoluce je typickou ukázkou přehnaných ambicí, nezvládnutého castingu a hlavně naprosto zbytečného filmu, který má šanci sérii na dlouhé roky pohřbít. Vyplatil se tenhle risk, když snad ani nešlo očekávat nějaké obří tržby? Odpovězte si sami...

 • Recenze Predátor: Evoluce na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 55

  Co čekat u pokračování akční sci-fi o krvelačném mimozemšťanovi jiného, než rozporuplné přijetí? Některé zaryté fanoušky pohorší, ty méně náročné má šanci pobavit. Ale pokud si po zhlédnutí snímku s Predátorem vybavíme spíše neohrabanou akci a vtipy než atmosféru strachu, je rozhodně něco špatně.

Související články k filmu Predátor: Evoluce

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.