Plakát k filmu: Potvora

Potvora En Frygtelig Kvinde

dokina.cz
7,3

Premiéra 8. 2. 2018
Dánsko, 2017, 86 min, od 15 let

Žánr:
drama
Režie:
Christian Tafdrup | celý štáb
Hrají:
Anders Juul, Christian Tafdrup, Amanda Bjerre-Petersen, Rasmus Hammerich, Danny Thykær, Frederik Carlsen | všichni herci

Rasmus a Maria se poznají na party a prvotní flirt nabere rychlé grády. Maria se nastěhuje do Rasmusova bytu a po malých krůčcích si podmiňuje jeho životní prostor. Je to nevyrovnaný pár. Maria je cílevědomá, dominantní, Rasmus jako by tápal mezi pubertou a dospělostí. Christian Tafdrup v civilně natočeném dramatu zachycuje všední vztahové situace, z nichž se rýsuje přesný portrét dvou zcela rozdílných lidí, jejichž vzájemná přitažlivost má destruktivní následky.

Rasmus a Maria se poznají na party a prvotní flirt nabere rychlé grády. Maria se nastěhuje do Rasmusova bytu a po malých krůčcích si podmiňuje jeho životní prostor. Je to ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Potvora

 • Recenze Potvora na Total film

  Recenze Total film 80

  Potvora (2017) Film Potvora může skvěle sloužit jako povedená terapie pro páry, kterou rozhodně stojí zato vidět. Diváka jednoznačně donutí zauvažovat nad sebou samým a zřejmě i nastolí otázku, zda je jeho partnerská láska založená na respektu a svobodě a nebo je v něm prioritou moc a dominance. A myslím, že pak je úplně jedno, jestli je to muž či žena.

Trailer k filmu

Související články k filmu Potvora

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Závěrečná fáze Padesáti odstínů a česká Alenka v říši divů

  Filmové premiéry: Závěrečná fáze Padesáti odstínů a česká Alenka v říši divů

  7. 2. 2018 10:00 Závěrečná část pikantní erotické romance, nová dobrodružství odvážné Gerdy a jejího bratra Kaie, vztah dvou zcela rozdílných lidí, záhadné zmizení bosenského Chorvata a poetické vyprávění malé dívky, která jako Alenka v říši divů putuje krajinou svého dětství jako kouzelným labyrintem a pozoruje a zaznamenává svět. První únorový týden přináší 5 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.