Plakát k filmu: Pod jedním stromem

Pod jedním stromem Undir trénu

dokina.cz
6,6

Premiéra 24. 5. 2018
Island, 2017, 89 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Hafsteinn Gunnar Sigurðsson | celý štáb
Hrají:
Sigurður Sigurjónsson, þorsteinn Bachman, Steinþór Hróar Steinþórsson, Edda Björgvinsdóttir, Selma Björnsdóttir, Lára Jóhanna Jónsdóttir | všichni herci

Na zahradě klidného předměstí stojí vysoký košatý strom. Strom vrhá velký a studený stín na druhou zahradu. U každé zahrady je dům a v nich bydlí lidé. Sousedé, kteří bydlí ve stínu stromu, se ale nechtějí smířit s tím, že se nemohou pořádně slunit na vzácném letním slunci. Rádi by, aby se strom alespoň prořezal. „Na ten strom nikdo ani nesáhne“, zní ale pevné a jasné stanovisko z druhé strany plotu. Dohadování se promění v hádky, nevhodné poznámky v osobní obvinění a nadávky, na řadu přijdou propíchnuté pneumatiky, pak se jedněm sousedům ztratí kočka a druhým brzy na to pes. Proslýchá se taky, že jeden ze sousedů byl viděn s motorovou pilou.

Pod jedním idylickým stromem se obyčejné sousedské neshody rozrostou v naprosto neočekávanou spirálu násilí, která se vymkne kontrole.

Na zahradě klidného předměstí stojí vysoký košatý strom. Strom vrhá velký a studený stín na druhou zahradu. U každé zahrady je dům a v nich bydlí lidé. Sousedé, kteří bydlí ve ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Pod jedním stromem

 • Recenze Pod jedním stromem na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Tři sebevraždy jsou na Islandu ideál pro komedii, tvrdí tamní slavný filmař Fridrik Thór Fridriksson. Podobně je třeba chápat i ostrovní přírůstek našich kin Pod jedním stromem.

 • Recenze Pod jedním stromem na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  Seveřané mají zkrátka zvláštní mrazivý smysl pro humor. I přes to se tu dají najít vtipné momenty, u kterých se zasmějeme (jako například holčička počítající chlupy v nose svému tatínkovi a podobně). Ty jsou však vzápětí vystřídány scénami, na které je opravdu potřeba mít silné nervy i žaludek. To však nemění nic na tom, že Pod jedním stromem je velmi kvalitní a povedený film s důležitou symbolikou a skvělými hereckými výkony. Jen prostě není pro každého, skousnou ho pouze ti otrlejší.

Trailer k filmu

Související články k filmu Pod jedním stromem

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Nejoblíbenější syčák v galaxii a pašování drog v Amsterdamu

  Filmové premiéry: Nejoblíbenější syčák v galaxii a pašování drog v Amsterdamu

  23. 5. 2018 10:00 Zbrusu nové dobrodružství nejoblíbenějšího syčáka v galaxii, znovunabitá touha po romantice a dobrodružství, slušňák na nebezpečné pašerácké stezce, vysoký košatý strom ničící sousedské vztahy a drama o chlapci, který zjistí, že celý jeho dosavadní život byla velká lež. V tomto týdnu čeká na české diváky 5 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.